|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што ве прави тажни?
9.5.2010 23:21:04   
Julie1
Има ли некој работи кои во животот ве прават тажни?

Мене тажна може да ме направи секое разочарување од личности што ми значат. Секое лицемерство, работи направени зад грб и љубомора, која за жал е се поприсатна ме прават тажна и тажна...

Што вас ве растажнува?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што ве прави тажни?
9.5.2010 23:36:35   
Палешка РР
Ако најблиските ме повредат, ако ме изневерат на било каков начин, оние кои најмногу ги сакам.
Тажна сум кога некој од семејството е болен, тажна сум кога и моите деца се тажни.
Најтажна ме прави отсуството на татко ми !


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што ве прави тажни?
9.5.2010 23:47:58   
melody
Premnogu raboti me pravat tazna,no kako staream taka i nesakam rabotite sto se slucuvaat  negativno da vlijaat na mene.Gledam sekoj nov den da go iskoristam maksimalno vo dobro raspolozenie iako poveketo pati i ne mi uspeva jas sepak prodolzuvam da se trudam taka da bide.Porano mnogu mi precese i licemerieto i lagite i zlobata sega veke nauciv da ziveam so niv pa taka da nisto ne me iznenaduva od lugeto.
Sto me napravi tazna posleden pat...Slucajno peperutka vlegla kaj mene doma od tie so beli krila i neli kako ziveat samo eden den  jas i gi gledav na podot poslednite vozdiski...E toa me napravi tazna mnogu..eve duri i sega se naeziv...Kolku se zamarame nie lugeto so nebitni raboti ,a eden den i nie kako taa peperutka ke se borime da ja fatime poslednata vozdiska od zivotot...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што ве прави тажни?
9.5.2010 23:48:36   
Viktori
тажна ме прави човечка несреќа, болест, дури и во весници кога читам. Кога во Кина се сруши школо, кога во Чиле имаше земјотрес и сите тие слики и сцени ептен ме потресоа.. сликата со војникот во Беслан, како носи 2 годишно дете во рака за да го однесе на сигурно уште ја памтам.

Инаку луѓето со нивното однесување не ме прават тажни. Може само да ме изнервираат, да ми иде да им акнам една заушка. Љубоморни ли, завидливи ли, безобзирни и безобразни. Кај мене не проаѓаат.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што ве прави тажни?
10.5.2010 0:26:14   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

тажна ме прави човечка несреќа, болест, дури и во весници кога читам.




+ детенце без родители, со несовесни родители, мало кученце, беспомошно животинче, плачење, смрт ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што ве прави тажни?
10.5.2010 13:55:13   
Bogdancanka
долг е списокот за тоа што ме прави тажна али на прво место би ставила несовесни родители,болест,смрт,разочарување.........има уште многу многу работи кои ме прават тажнаuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што ве прави тажни?
12.5.2010 13:45:35   
amelbebe
tazna me pravi se od gore navedenoto,ama vo momentov licemerieto od odredeni luge koi gi smetav za prijateli,pred mene edno,zad grb se i sesto

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што ве прави тажни?
12.5.2010 20:31:49   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Што вас ве растажнува?


birokracijauser posted image  (kako se kaže birokracija na makedonski???)

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што ве прави тажни?
12.5.2010 20:37:35   
Палешка РР
Бирократија user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што ве прави тажни?
12.5.2010 20:47:06   
Тања РР
Се растажувам секогаш кога Јана не сака да ја крева главата штом ја свртам на стомак, кога не сака да ме погледне кога и зборам, кога не ми се смее....аман веќе ќе полудам user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што ве прави тажни?
13.5.2010 7:31:45   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Бирократија user posted image



fala, fala, tako je,  birokratijauser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што ве прави тажни?
14.5.2010 14:46:22   
vesna1
Jas sum tazna zatoa sto tatko mi otvoreno poveke ja saka sestra mi od mene. Nemam majka pocinata e,i svekrva nemam i koga mi trebase najvise pomos so bebeto nikoj ne mi pomogna.  Tatko mi sekoj mesec i dava pari na sestra mi a na vnukata sto mu se rodi i dade samo 500 den i doaga ednas vo 2 meseca da ja vidi na eden saat. Ama zatoa kaj sestra mi ide sekoj den i pomoga non stop. user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што ве прави тажни?
14.5.2010 14:56:02   
Julie1

ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Jas sum tazna zatoa sto tatko mi otvoreno poveke ja saka sestra mi od mene. Nemam majka pocinata e,i svekrva nemam i koga mi trebase najvise pomos so bebeto nikoj ne mi pomogna.  Tatko mi sekoj mesec i dava pari na sestra mi a na vnukata sto mu se rodi i dade samo 500 den i doaga ednas vo 2 meseca da ja vidi na eden saat. Ama zatoa kaj sestra mi ide sekoj den i pomoga non stop. user posted image


Весна, можеби треба да поразговараш со татко ти дека ти треба и тебе во некои моменти, ако не за друго да почуствуваш родителска љубов и близина. Често пати родителите мислејќи дека едно од децата помалку е снајдено во животот или повеќе и треба помош за разлика од другото дете, несвесно повеќе помагаат само на едното. Но вистински родител не знае да сака различно има еднаква љубов кон двете само што различно ја искажува, и повеќе ја заштитува сестрати мислејќи дека и треба повеќе помош. Тоа е мое размислување, но разговор сигурно би променил нешто!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што ве прави тажни?
14.5.2010 14:56:34   
big_mama817
леле весна1 немој те молам да бидеш тажна сигурно има некоја др причина зошто не може да те посети на пр.местоположбата на живеење или доколку живееш во заедница сигурно ве сака и двете немој да си тажна сепак и бебето чувствува кога си тажна сега ако брзо си се породила и хормоните играт своја улога стави насмевка на лицето и уживај со своето бебче user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што ве прави тажни?
14.5.2010 15:04:44   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Jas sum tazna zatoa sto tatko mi otvoreno poveke ja saka sestra mi od mene. Nemam majka pocinata e,i svekrva nemam i koga mi trebase najvise pomos so bebeto nikoj ne mi pomogna.  Tatko mi sekoj mesec i dava pari na sestra mi a na vnukata sto mu se rodi i dade samo 500 den i doaga ednas vo 2 meseca da ja vidi na eden saat. Ama zatoa kaj sestra mi ide sekoj den i pomoga non stop. user posted image


Znam kako ti e mila, i roditelite na mm poveke ja sakaat vnukata od kerka im odkolku Sara. Svekorot nonstop si brci deka negovata vnuka e najubava od cel svet i poubava nema nikogas da se rodi (go spomnuva imeto na deteto na kerka mu) a deteto na sin mu? ne go ni poglednuvaat. Eve vcera na vnukata nivna ubava i dadoa i dvajcata po 500 denari a jas i mm edvaj izleguvame na kraj so smetkite... Ne se sekiraj sigurna sum deka tatko ti te saka, ve saka isto i dvete, ne postoi roditell koj ne si go saka ednoto dete. Se soglasuvam so Julie. I mene slicna rabota kako tebe me pravi tazna, samo sto na tebe ti e potesko zatoa sto se raboti za tatko ti a jas zboruvam za svekrvata i svekorot.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што ве прави тажни?
14.5.2010 15:15:17   
Палешка РР
Весна и јас сум во слична ситуација..татко ми почина, а мајка ми живее со семејството на сестра ми. Се за нив прави, само за нив зборува, им помага, тие се на прво место секогаш..понекогаш ја оправдувам, затоа што сестра ми болува од епилепсија, но понекогаш и мене ми треба помош, пријател, МАЈКА!
Се навикнав user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што ве прави тажни?
14.5.2010 15:16:17   
amelbebe
vesna znam kako ti e,bidejki mm go ima toa custvo majka mu e poveke po postariot brat otkolku po nego,a zivee so nas vo dvor abrat mu vo druga naselba.brat mu ako kaze nesto taa ne prigovara za nisto,ama toj ako gukne ima perduvi da letaat,i na nas ni pomaga ama nie mora se da i vratime,atoj nema potreba i mnogu se pobogati od nas.a sepak sme srekno semejstvo samo mnogu mi e zal za nego bidejki go osekam toa i zatoa znam kako ti euser posted image  samo jas znam deka nikogas nema da si gi odelam decata  za da go nemaat toa custvo

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што ве прави тажни?
14.5.2010 15:34:09   
Bitolcanka
Секогаш е така. Родителот го сака повеќе тој со кој живее, тој што е во негова близина. Подалечниот, како според некое непишано правило, е подобар user posted image Некои луѓе знаат да ценат што детето прави за нив, некои не. Се' има цена во животот, најчесто невините, попопустливите поскапо плаќаат некои работи.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што ве прави тажни?
14.5.2010 15:49:30   
amelbebe
i sto e najzalno mm poveke ja gleda se pazi da ne ja navredi,a taa sepak pokazuva poveke ljubov sprema drugiot brat

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што ве прави тажни?
24.9.2010 0:03:24   
ananikol
 
me pravi tazna faktot sto ke moram da go otkazam mlekoto i ne samo tazna ami tolku nesrekno  i bespomosno se cuvstvuvam vo momentovuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што ве прави тажни?
24.9.2010 0:10:15   
humana
Здраво јас сум нова на форумов,и да ви признаам во последно време се ме прави тажна,боледувам од лупус и најмногу се растажувам од болес и несреќи,се плашам да не ги изгубам тие што ги сакам,се плашам никогаш да не нестанам мајка,ми се случува да почнам да плачам на цел глас кога ке слушнам дека некој е бремен(не од завис)само сум си тажна на мојата судбина.Се надевам дека ке имам од вас подршка и со Господ напред ке стигнам до моето user posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што ве прави тажни?
24.9.2010 0:19:17   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Хумана мила ние сме тука со тебе, имаш целосна подршка од сите нас на ррuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што ве прави тажни?
24.9.2010 0:39:45   
humana
Ви благодарм,секоја подрска ми значи многуuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што ве прави тажни?
24.9.2010 1:19:53   
nadica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image секогаш сме тука

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што ве прави тажни?
3.10.2010 15:41:23   
mama26
tazna me pravat pretezno deca sto prosat,deca bez roditeli,dete invalid,se sto e nefer kon decata.radi postapkite nasi.radi sudbinata. mnogu tazna me napravi eda dokumentarna serija kade so afrikance ja cekase cel den majkamu za taa da raboti odsabajle do vecer za da donese korka leb.e tuka veke puknav....kukata od slamki pravena deteto kako ostana taka ja doceka majkamu.siroto ne mrdna od mestoto...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i uste koga ke vidam deca noze na masa ili pak pluka sok mi ide da go mavnam ednas i nikogas taka da nepravi

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?