|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Новогодишна елка
28.11.2013 0:05:16   
elenak
Мене уште ме нема фатено еуфорија, касно дојде ладново.user posted image Може ќе докупам некој лампион ама мислам дека доста ми се овие што ги имам, за следната година знам дека сигурно ќе ми требаат бидејќи не очекувам од ѕверкава да останат во ист број. Лани успеавме да ја одбраниме елката ама оваа година тешко ќе биде. Китењето инаку тек после 10-ти декември.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Новогодишна елка
28.11.2013 8:30:59   
mommy_angels RR
среќа што поради обврски ретко сум дома инаку ќе беше веќе на средина соба user posted image
Овој викенд нема да стигнамама другата недела некое попладне ќе ни дојде Божиќ по дома
Само со страв сум како ќе ја одбраниме од дете,ајде кажувајте соломоново решение оти со моеве ѕверче крај ќе и се пише user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Новогодишна елка
28.11.2013 8:35:23   
Mihaela 2010
jas sekoja godina elkata ja kitam nekade okolu 15 dekemvri i ja otkituvam psoel stara nova godina,taman otprilika eden mesec si trae...edvaj go cekam denot da dojde za kitenje,bidejki znam deka ke go imam najgolemiot pomosnikuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Новогодишна елка
28.11.2013 8:43:20   
deluxe
Јас секоја година се расправам со Мм ,елката да се кити после Св.Никола,а тој да може уште во ноември да ја китиuser posted image Тој ептен ја сака новогодишнава еуфорија и уште сега крои планови за украсување,а јас сум незаинтересирана по тоа прашањеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Новогодишна елка
28.11.2013 8:56:49   
Felly RR
Ние од прилика пред СВ. Никола ја китиме. Тогаш ни е слава, па некој ден претходно веќе е накитена елката. Лани купивме прилично многу лампиони, па си велам оваа година може и да прескокнеме. Макар што, голема е елката, и секогаш има место каде да се стави нешто плус.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Новогодишна елка
28.11.2013 9:08:38   
Lady_D
И ние обично ја китиме од кај 15 декември и ни стиои цел месец до кај василица (стара нова год), еве баш вчера со јатрвами пиевме кафе и зборевме баш за китењето, таа уште сега планира да ја кити овие денови, ама мислам дека е многу рано тоа...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Новогодишна елка
28.11.2013 9:18:26   
Annet
mene nekako me faka euforija da si ja naredime poranko,obicno za Sv.Nikola redevme.ama sega sakam porano.Eve se dogovorivme i na baba da i ja naredime)))

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Новогодишна елка
2.12.2013 15:33:36   
Hunny
Ние обично ја китиме за св. Никола, тогаш му е именден на свекор ми. Имаме црвени и златни лампиони, такви најмногу ни одговараат. Само сега ми е страв да ја накитам од ќерка ми, зашто е многу голема, па да не ја турне и да ја поклопи. Си правам филмовиuser posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Новогодишна елка
2.12.2013 16:16:42   
AneLav RR
И јас обично ја китев за св. Никола, лани не им ја накитив ептен беа мали , а и бевме во Скопје тогаш. Сега ќе ја китам овој викенд , многу си ја сакам оваа елка мм ми ја купи кога бев трудна и како мало дете се радував...

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Новогодишна елка
8.12.2013 13:50:38   
Mihaela 2010
Nie resivme denes da ja kitime. M prepeka mislev naredniot vikend ama ete denes e denot. vcera od jumbo kupuvav preubavi lampioni, taka sekoja godina dokupuvam i ja doispolnuvam elkata. nemavme ni vrv i toa go resivmeuser posted image moze i fotka da stavam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Новогодишна елка
8.12.2013 19:31:26   
ikki
И ние оваа година ја накитивме елката порано. Пред три дена ја китевме со Андреја и еве секој ден го чекаме дедо мраз user posted image .

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Новогодишна елка
8.12.2013 19:55:06   
vezilka RR
Никола за прв пат годинава сам си ја побара елката. Ме праша каде му е елката и лампионите, и бидејќи се кај баба, еве го неколку дена препека. Изгледа ќе ја китиме порано. Леле, а ниту јас, ниту мажле не сме по новогодишни еуфории. Ниту елка не сме купиле, ј китиме, старата од сестра ми оти тие секоја година купуваат нова, поголема од ланската, хе хе годинава ако купуваат мислам дека со врвот ќе им влезат на комшиите над нив.

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Новогодишна елка
9.12.2013 14:51:43   
Mihaela 2010
Vcera ja nakitivme ama bez kejf bev. dali bev premorena od cistenje i prva godina taka radi reda kitev. M mi pomagase bar eden bese sreken

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Новогодишна елка
9.12.2013 15:44:01   
AnnaMolly RR
Ние пред некој ден ја накитивме. Мислев којзнае колку ќе се радува, ама само 5 минути му беше интересно и после му досади :)
user posted image
user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Новогодишна елка
9.12.2013 15:50:29   
rina13
И ние ја наκитивме по две години пауза.Јас исκρено повеќе и се ρадувам.Многу саκам нова година

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Новогодишна елка
9.12.2013 16:11:40   
Martins mom
Јас многу се двоумам дали да ја китам елката или не. Мартин ми е во полудена фаза и нема да биде лошо ако ни останат украсите за догодина.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Новогодишна елка
9.12.2013 16:30:34   
Felly RR
Ние овој викенд ќе ја китиме, може и в петок. Ајде вие што имате накитено елки ставајте слики, да ни се разубави темава малце.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Новогодишна елка
9.12.2013 20:58:52   
Snowhite RR
И јас се мислам за оваа година дали да китиме елка или не, зашто Ј почнува да патка и ми е страв да не оди во елката и да ја турни, ама па и без елка не го бидува, така веројатно ќе ја накитиме, па ќе и бараме место некаде каде нема да има пристап

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Новогодишна елка
9.12.2013 23:52:24   
elenak
Bidna elkatauser posted image Mislev kje bide interesno godinava,kje se pozanimava J ama taa ne ja primetuva.Si ja narediv sama i sama i se raduvam.Ako prodolzi dete so takva (ne)zainteresiranost kje bide dobro sto barem nema lampionite da gi brkam po soba.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Новогодишна елка
10.12.2013 4:06:13   
bucko mal
Nie vo sabotata ja nakitivme.Malovo zemal edna plasticna cevka od igrackite I pocna da udira po elkatauser posted image
Lampionite gi vadese I frlase po soba,golemiov se ljuti go kara.Nekolku pati mu kazavme da ne gi faka I se razbira,stoi pred nejze I so prsteto ja kara elkat.
Sepak pak znae taka na pominuvanje da zeme nekoj lampion,taka nabrzina koga nikoj ne go gleda.Ne e krivo dete epten na pat sme ja stavile.
Sepak e dobro jas ocekuvav da ja vlece po domauser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Новогодишна елка
10.12.2013 10:14:46   
Felly RR
И ние изгледа побрзо ќе ја китиме од планираното. Сабајлево пред да одиме во градинка М бараше денеска да ја китиме, јас и реков ај ќе се договориме, а таа ми вели - Ама не сакам да се договараме, сакам денеска да ја китиме.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Новогодишна елка
10.12.2013 10:30:06   
Tanjat7880
Sakam novogodishna atmosfera,sakam kiteno I ukraseno,uzivam vo vkusno namesteno I dekorirano no jas sum antitalent za estetika I ureduvanje.Kupiv elka asalna(nishto ne I fali)imam I dokupuvam lampioni I trakatanci no brate dur jas toa naredam da lici na neshto crknuvam,ili ne mi se lampionite simetricni(se nekoe nekade shtrvi)ili toa trakite mi se ni vamu ni tamu ili na ednata strana e poveke napolneta a drugata prazna...jajednostavno mi e kupi gotov proizvod I stavi go vo kjoshot I KRAJ!
Aj mozda ovaa godina ke mi trgne pa ke bidam zadovolnauser posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Новогодишна елка
10.12.2013 14:14:57   
Hunny
Uste ne sum nakitila ama se si mislam deka godinava ke imame sliki od pred i potoa:)



(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Новогодишна елка
10.12.2013 17:26:12   
Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Uste ne sum nakitila ama se si mislam deka godinava ke imame sliki od pred i potoa:)




user posted image user posted image user posted image Да ги ставиш да ги видиме сликите user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Новогодишна елка
11.12.2013 1:48:51   
Defne90 RR
Nie ja nakitivme vcera mene me ima fateno euforijata uste na pocetokot na septemvri a koga ni zavrna prviot sneg pa sosema se vnesov.E sega nema veke sneg no mene me drzi euforijata inaku kako malo dete sum koga ke dojdat praznici maz mi se cudi mi veli se raduvas kako da imas 5 godini.A pak sneg koga ke padne togas sto da zboruvam si se raduvam zaedno so decata.Inaku i pogolemiot sin e sreken postojano ja pusta da sveti.Toa pomaloto samo ja gleda i se cudi kako da ja zgrabi ama nie so brat mu ubavo ja zagradivme da ne moze A da stigne do nea.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?