|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 10:46:03   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci RR

Ние годинава ќе купиме нова елка и лампиони на црвено и златна боја. Кај да најдам убава елка, не многу голема(1,5-2м отприлика) зашто од ''безбедносни причини'' ќе биде ставена во ќошот на постоље да не може М да ја докачи и да ја откити за 1 секунда? Од Џамбо не ми се убави


Во Вучко луци, мажот на другарка ми и купил огромна, жбуњаста, ма прекрасна е, немам зборови, се заљубив во нејзината елка. И го прашувам маж и колку ја купи и ми шепка 2400 денари ама не и кажувај, пошто се малку куси со пари ама она му препекала за голема елка и моралuser posted image
Има и во Зебра (јас дека до Зебра живеам, па ги гледам секој ден) во продавницата Дока во средина што е, многу се убави, ама се поскапички.

Ние купивме пред 2 години кога се вселивме во станов елка, голема е ама не е ептен жбуњаста. Ќе поминеме со неа оваа година, повеќе пари ќе потрошиме на сијалички пошто син ми се врти по лустери и сијалици и им вика УУУУuser posted image А ќе правиме и допуна со лампиониuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 10:59:34   
arh_diz
M mnogu se raduva na elka sega poveke razbura. Bevme vo Ikea toj ne se odvoi od wlkite :). Ovaa godina ke si ostaneme so starata elka neznam ni dali da ja ukrasam .Planirame da be sme doma za Novogodisnite i boziknite praznici

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 11:09:16   
Ikana
Пардон, со се украси беше 3000 денари, вкупно се.

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Vo Hubo imas ubavi elki Luci, a ima i edna prodavnica nakaj Dracevo, prodavaat elki i sekakvi ukrasi za mnogu eftini pari, eve nekoja mamichka sto zivee nataka i e informirana ke kaze kade potocno se naoga prodavnicata. Vo Hubo se poskapi, vamu nie ja zemavme 3000 denari, a 3 metra e visoka i mnogu bogato izgleda. Ukrasite isto bea dzabe.


(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 11:30:00   
Calypso
Jas ne znam dali ke kitime elka godinava... ne znam dali ke sme vo Mk ili nadvor... baska, ako ne sme vo Mk, ke bideme vo zemja vo koja bas i nema vakvi obicai, no ne znam. A bi sakala da ja ukrasam, sin mi lani i se raduvase, godinava sigurna sum deka ust poveke ke i se raduva, ako ne ja raskiti (citaj skrsi) predvremeuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 14:36:34   
mosa
Nie elka si kupivme koga mi se rodi sin mi.Ja kupivme od kineskata prodavnica i toa bas eftino ja zemavme.Visoka e 1.5.Pa ke bide i godinava taa.Lani si kupuvav i carsavcinaj novogodisni imase i vo kineskoto,a i vo bazaro.Sega godinava nekoja dopolna so lampioni iako i niv gi imame dosta i vo razlicni boi sega sakam da bodat crveni i srebreni ili sini.Edvaj cekam da nakitam ama sega mi se cini premnogu rano.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 14:51:57   
lilicka
Многу убави елки има во Валери се наоѓа на автопатот према Куманово има избор боли глава и елки и новогодишни украси!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 14:53:15   
Mihaela 2010
.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 14:58:23   
Mihaela 2010
ve zbuniv a?? haha
Konecno imam ringeraja...me opraija

Inaku pisav na temavauser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Новогодишна елка
27.11.2012 20:18:45   
KALA84
So ubava, golema, do tavan elka, se podnovivme uste pred tri-cetiri godini, iako nemavme bebe. Sega naseto malecko ima 1.5 mesec i ne sme vo zor za elka i novogodisni ukrasi, no kako za sekoja nova godina, sigurno i za ovaa ke dokupam nesto novko. Ne deka ke razbira ama barem mama pak ke im se raduva na elkata i ukrasite.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Новогодишна елка
20.12.2012 16:48:58   
Hunny
Ајде жени фалете се, ја накитивте ли елката, со какви лампиони? Ние накитивме минатиот викенд и кога user posted image ја виде така ненекитена се утепа од плачење, се исплаши, најверојатно дека е доста голема. Сега па и се радува, живи смешки е. Инаку ја накитивме со црвени и златни лампиони.

(Одговор на членот KALA84)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Новогодишна елка
20.12.2012 19:44:07   
Maca25
еве ја нашата елка. додуша сега е малце преуредена, ама тоа е тоа. Накитена бај Нина!

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Новогодишна елка
20.12.2012 21:03:47   
Hunny
Супер ви е елката. Верувам дека Нина уште подобро ја преуредилаuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Новогодишна елка
20.12.2012 22:14:07   
*Elena*
Eve ja nasata, ke napravi veke 1 nedela kako e nakitena, sega za sega M ne ja ferma mnogu user posted image
user posted image

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Новогодишна елка
20.12.2012 22:55:48   
Felly RR
Маца, и нашата ја китеше Матеа. Треба да ставам слика да ја видите. Си правеше и кругчиња, со 4-5 лампиони на едно гранче, и ми рече никако да не ги растурам. И јас додуша нешто преуредив, ама 80% е нејзино дело.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Новогодишна елка
21.12.2012 9:22:29   
vezilka RR
Ние уште не сме накитиле елка..ама не да немаме новогодишен спирит по дома тоа чудо едно е. Ни јас, ни мажле..па нема кој да му пренесе и на дете. Ќе ставам епетен оти е греота детето да го лишиме од тоа, иначе ич не сум по тоа. Ќе ја земам накитена од кај мајка ми, ќе стои недела-две најмногу и ја депортирам од дома.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Новогодишна елка
21.12.2012 10:39:04   
mama toci
Ние уште не сме накитиле елка..ама не да немаме новогодишен спирит по дома тоа чудо едно е.

I kaj mene isto.Za beljata da bide pogolema(mene mora nesto da mi se sluci)-lampionite mi isceznaauser posted image .Elkata i dedomrazovcite se tuka,a paketot so lampioni,sijalicki i se ostanato iscezna.Edinstveno logicno objasnuvanje-svekor mi gi frlil po greska(sto pati go preureduvase podrumot proletva user posted image ).A pazi objasmuvanjevo na svekrvica-pa koj ti e kriv! sto ne si gi cuvas pod spalna!?user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Новогодишна елка
21.12.2012 16:10:57   
mosa
I kaj mene isto.Za beljata da bide pogolema(mene mora nesto da mi se sluci)-lampionite mi isceznaauser posted image .Elkata i dedomrazovcite se tuka,a paketot so lampioni,sijalicki i se ostanato iscezna.Edinstveno logicno objasnuvanje-svekor mi gi frlil po greska(sto pati go preureduvase podrumot proletva user posted image ).A pazi objasmuvanjevo na svekrvica-pa koj ti e kriv! sto ne si gi cuvas pod spalna!?user posted image



Lele mama toci starive luge se beter od decava mali.Boze gospode gi frlikl i uste sveki ti vika sto ne si gi stavispod spalna? A ti veruvam deka user posted image user posted image user posted image zbesna ama kako se vozdrza da ne im reces nisto?Tuku sto ke im pravis?I aj sega novi lampioni da kupuvas

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Новогодишна елка
27.12.2012 13:17:58   
moni teo
najprvo mi bese vaka nakitena user posted image sega mi e vaka user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Новогодишна елка
27.12.2012 23:21:36   
elenak
Еве ја нашата елка. Со сите реквизити на госпожата не може да не собере во дневна, па елката си најде место во ходник. Само што сега има многу пакетчиња па заградена е и нема пристап, да видат лампионите малце раат user posted image user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Новогодишна елка
2.1.2013 13:56:17   
Beatris
Еве ја и нашата елка, и новогодишни декорации user posted image

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Новогодишна елка
2.1.2013 14:02:26   
dostickage
Alal da ti e Beatris za elkata i celosno za dekoraciite.user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Новогодишна елка
2.1.2013 14:05:46   
Beatris
Освен лампионите и снешковците, се друго сама си правев user posted image  Ај и ја да си удрам една фалба user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Новогодишна елка
2.1.2013 14:16:16   
Pepelaska *
Алал да ти е БЕатрис, супер ви е се, сама ги правеше декорациивве или готови се?user posted image

апдејт : касно видов user posted image браво

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 2.1.2013 14:17:00 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Новогодишна елка
27.11.2013 23:48:43   
Felly RR
Ги спремивте ли ламбичките и лампионите? Кога почнувате со китење на елката рингерајки?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Новогодишна елка
27.11.2013 23:53:56   
Bethany
јас кажав и пак ќе речам, сега во недела (на 1. декември) ставам елка.
Докупив уште нешто лампиони, и мора уште едни ламбички плус, бидејќи тие од лани неколку не работат и така , едвај чекам user posted image Ќе си терам јас по западњачки фазон, тие порано украсуваат user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?