|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рингераја Lounge Bar [chat]
16.2.2014 23:05:22   
mommy_angels RR
Добра вечер драги девојки.Вечерва свечено го отвораме нашиот Рингераја Lounge Bar.Ова е новото место за прослава на најубавите моменти од нашите животи.Се надевам ќе ви се допадне новиот ентериер user posted image .
user posted image
Вечерва се'' оди на сметка на Рингераја тимот user posted image
user posted image
user posted image

user posted image
Повелете!!!

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.12.2014 19:25:34 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рингераја Lounge Bar
16.2.2014 23:12:04   
deluxe
Ајде аирлија работатаuser posted image user posted image
Јас веќе си се послужив со шампањ,и нешто од маса си зедов за мезенцеuser posted image
А местенцево е закон!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рингераја Lounge Bar
16.2.2014 23:25:54   
Defne90 RR
Ae so sreka neka e otvoranjeto na noviot Ringeraja Lounge bar,moram da iskomentiram top enterier,a za pijalocite i mezeto zbor da nema.Ete i jas ke se pocastam od mezeto a i sampanjot nema da go ostavam namira.Pa neli e novootvoren bar treba da se proslavi ,za da trgne ponatamu so castovkite i druzbata.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рингераја Lounge Bar
17.2.2014 9:17:18   
niki
dobro utro zeni aj airlija rabota i neka vi se mnozat povodi za castovki
tuku si vleguvam jas taka tuka, od ljubopitnost ke si umram nekoj den, gledam ubvavini sredeno skockano cisto, moderno, pa posluzuvanje na visoka noga, se u najdobar red, prosto prekrasno i si velam au da ne treba za ovde da se pocituva dres kod nekoja brend toaleta i to, a ne vaka ko jas u trenerka, so podueni oci, nedospana, ke isplasam nekogouser posted image aj moze so cistackata ke me pomesaat vaka rano nautro koj ti vlaga u baruser posted image
bez ogled na se sampanj smrcnav, ziveli

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рингераја Lounge Bar
17.2.2014 9:21:54   
LoveableMe RR
Аирлија барот, многу убаво е стокмен, да влезе човек и да не посака да излезеuser posted image user posted image . Давајте од се по нешто да се частиме и журкаме дур не држат нозеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рингераја Lounge Bar
17.2.2014 9:31:48   
princessa
dobro utro i od mene i jas go pijam utrinskoto kafe, ma da mi ide da se banjam so nego zasto cela vecer ne sum spielauser posted image user posted image .
Neka e so sreka lounge barot, jas mislam deka nema da ima izleguvanje od nego od tolku uzivancija i krkancijauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рингераја Lounge Bar
17.2.2014 10:50:02   
Tanjat7880
Auuuu,shto e ova,fina GAJBA pa I fini LJUGJE,lele se si ima na edno mesto I najbitno MENE ME IMAuser posted image
Aj otidov da se posluzam I usluzam I se kako shto e redot!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рингераја Lounge Bar
17.2.2014 11:28:55   
bucko mal
Cestitki za noviot Ringeraja Lounge Bar,samo ubavi raboti da si pisuvame i da si se castime.
Mami bravo za tebe,epten si se potrudila user posted image user posted image user posted image
Jas otidov so red od se da si se posluzamuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рингераја Lounge Bar
26.2.2014 9:12:39   
princessa
user posted image

user posted image

ajde pocas_tete se blago i kafe, cas_tam za rodendenot na mm
Nacuka 30user posted image user posted image user posted image . A jas nit poklon sum mu kupila samo torta mu napravivuser posted image

< Поракaта ја уредил princessa -- 26.2.2014 9:14:00 >

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рингераја Lounge Bar
26.2.2014 9:18:41   
mommy_angels RR
Принцеса нека му е среќн роденденот на маж ти,да е жив,здрав и среќен.
Убаво си спремила,да си се послужам јас

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Рингераја Lounge Bar
26.2.2014 11:02:43   
LoveableMe RR
Честит роденденот, ама во баров со кафе не поминуваш за роденденuser posted image user posted image . Ај повелете, јас ќе ви понудам нешто за веселење:

user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Рингераја Lounge Bar
26.2.2014 11:38:42   
princessa
uf zaboraviv jas deka od sabajlecki pa kafe sluzamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Рингераја Lounge Bar
26.2.2014 11:43:25   
princessa
user posted image

da se revansiram

user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Рингераја Lounge Bar
26.2.2014 11:52:09   
Defne90 RR
Принцеса нека ти е зив и здрав домаќинот,и само убави моменти исполнети со љубов а пред се здравје и многу среќа.Е фала навистина за ризииве,овие коктеливе ептен ми фатија око,па ќе си се послужам јас.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Рингераја Lounge Bar
26.2.2014 13:26:12   
Melanija RR
princessa да ти е жив и здрав, и секогаш и уште многу години да те слуша user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 9:53:00   
Felly RR
Ајде да наздравиме за роденденот на РР!!!
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 10:08:00   
Палешка РР
Еве тортата нека биде од мене

user posted image

КЛИК

Денес јадеме и пиеме во чест на нашата РР. user posted image
Диети денес не почитуваме, заради нашата РР user posted image

Среќен нека е!

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 10:31:19   
vezilka RR
Ајде нек се угоде user posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 10:50:15   
LoveableMe RR
Честиткиии, за многу години нека е, еве јас частам за забавава.

Навалете народееееее:user posted image user posted image

user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 5.3.2014 10:51:25 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 13:04:41   
sandriana RR
user posted image
CHEERS RINGERAJA!!!!
Ајде, нека се множат!

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 15:32:09   
Carrie RR
Добра частенка овде! Пиење, јадење, торта.....ајде жени нека ни се множат годините, здрава и жива да ни е user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 15:34:58   
Melanija RR
Частенка како и што доликува user posted image нека се множат

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 23:08:18   
mommy_angels RR
Ауууууууууу,ништо не сте оставиле за мене .Отидоа вашите диети јабана user posted image user posted image
Да ни е вечна РР наша.Ајде од мене винце за остаток од вечерта
user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Рингераја Lounge Bar
5.3.2014 23:25:39   
Defne90 RR
Ајде и јас ќе се напијам од винцето во чест на роденденот на нашата мила РР.Нека и се мношат и да ја читаат и пишуваат уште многу многу генерации нанапред.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Рингераја Lounge Bar
7.3.2014 21:47:32   
Defne90 RR
Ајде женски да ве почестам за родениот ден дури сега стасав да седнам на компјутер.А овој колач е директно од мојата кујна така да морате да го пробате.
user posted image
A роденден без пијачка не бива така да еве специјално за вас од овие прекрасни коктелчиња.
user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост и сопруг/сопруга.
пеперутка16

Дали вашиот сопруг/сопруга знае во која недела сте бремени?