|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 9:36:14   
melody
Mene mi se ima sluceno toa mnogu pati i zatoa sega bitnite raboti samo za mene,a pogotovo ne na maz mi

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 23:01:04   
alex_mo
   Животот те учи да не им веруваш многу на луѓето...имам блиски другарки но едноставно некои работи се премногу интимни и мислам дека можат да се поделат само со мајка..сестра...мм  и сл.
Инаку сум пречувствителна личност и мислам дека сите чувства ми се пишани на лице....и некогаш ако не ми е нешто ок дома или  сме лути со мм избегавам тој ден да се видам со мајка  ми оти веднаш ке ме познае...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Зборувате ли за чувствата?
28.1.2010 23:33:41   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Saturn

Дефинитивно сум од тие што отворено зборат и ги изразуваат чувствата. Ако ќутам ми е мноооогу потешко. Тешко ми е да правам дури и онакви муабети општи, бессмислени, муабети кои обично се прават со помалку познати за да нема непријатна тишина (тоа баш и не ми е доблест, ама не ме бива баш). А кога станува збор за емоции е тука доминирам user posted image



Ова сум јас. Знам да се доверам и на личност што не ја познавам, а која е со мене во моментот кога ми е срушен светот. Тагата, болката и тежината што ја имам во мене тогаш ми се намалуваат и се чувствувам подобро. Инаку имам неколку другарки на кои можам за било што да им се доверам и да сметам за поддршка, совет, утеха, помош... Сепак најдобра другарка ми е баба ми. Штом нешто не е во ред и се јавувам неа или одам кај неа, си пиеме user posted image и веќе ми е полесно user posted image Со мајка ми сум дома секој ден, но како два различни света сме, не може да ме разбере и нема време секогаш, затоа многу поблиска сум со баба ми. Не ја менувам за никого

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Saturn)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Зборувате ли за чувствата?
19.5.2010 10:30:29   
Палешка РР
Не зборувам многу за своите чувства, но луѓето кои ме познаваат ми читаат од лицето дали сум тажна, потиштена или среќна. Мајка ми и мм и по гласот на телефон ќе почувствуваат дека нешто ми се случува. Ретко зборувам за своите чувства, но понекогаш пламнувам и можам на човек од улица да му кажам што ми лежи на срце.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Зборувате ли за чувствата?
6.12.2013 16:26:22   
Mihaela 2010
Znam da se otvoram i da zboruvam za moite cuvstva samo dokolku licnosta na koja i kazuvam mi e epten bliska,samo vo toj slucaj,inaku vaka na poznanici nemozam da se opustam i da kazam,epten epten ako ako sum katastrofa pa kako davenik za slamka mi treba sovet

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Зборувате ли за чувствата?
6.12.2013 19:19:02   
pepermint
јас зборувам за моите чувства, си кажувам се што ми лежи на душа, за поинтимни чувства си разговарам со мајка ми и, а со маж ми никако неможам да разговарам, од такт ме вади..........нему треба зборовите со клешти да му ги влечеш од уста.....мн.сме различни во тој поглед.и на крај секогаш сама си разговарам........

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Зборувате ли за чувствата?
6.12.2013 19:27:10   
deluxe
Најголем показател за моите чувстав е моето лице.Се што имам во душата ,ми се гледа на лицето.Тоа многу ме нервира,бидејќи и да кријам чувстваа,тие се гледаат и мало дете ќе ме прочитаuser posted image .Во принцип не рзговарам многу за чувствата,малку сум повлечена на таа тема.Избирам пред кого и за што зборувам.Многу пати погрешно сум била разбрана,па макар и од најблиските.Затоа моите чувста се моја работа.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот pepermint)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Зборувате ли за чувствата?
16.1.2014 0:10:44   
Defne90 RR
Za moite cuvstva preferiram da razgovaram so licnost koja sto mi e epten bliska i sto sekogas ke me razbere.Cestopati toa e majka mi ili mojata najdobra drugarka,no ponekogas si znam i da si se zatvoram vo soba i da si se isplacam ubavo pa taka na nekoj nacin ke mi olesni pa potoa nemam potreba da zboruvam so nikoj.So mm nikako ne zboruvam za cuvstvata toj e sepak maz i vo toj pogled sme mnogu razlicni,mislam deka ne bi me ni slusal koga bi pocnala da zboram so nego kako se cuvstvuvam i ne mu ni zameruvam de.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 33
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?