|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Љубители ли сте на часовници?
1.4.2011 16:48:05   
mila mama
Јас сум изгорена за часовници. Кога би имала доволно пари би си купила 365, па да имам за секој ден у неделата по еден часовник user posted image Е сега на секои 4 години, би носела еден од нив и два дена по ред user posted image user posted image user posted image Би сакала некој ден да си имам Breitling user posted image

Носам саат од прво одделение и во осмолетка ги молев моите да ми купат нов секоја нова учебна година. Не дека ми беа само за мода, туку постојано негде трчав и од неопходност ми беше да знам колку е часот.
И сега не можам без саат. Овој го носам веќе 7-8 години.

Носите ли и вие часовници? Кои ви се омилени?



_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Љубители ли сте на часовници?
1.4.2011 18:09:01   
strelec 8
si kupiv eden pred dve godini kako za bes pari.ali eden licen nemase koj da ne me prasa od kade mi e i kolku e.koga se porodiv i ostanav doma izgleda ostana bes baterija i taka stoi.koga ke trgnam na rabota ke go mu ja smenam.vo vid na narakvica e srebren.mnogu ubavo stoi e eleganten e.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Љубители ли сте на часовници?
1.4.2011 20:40:10   
Snowhite RR
Велат „Среќните луѓе не носат часовник“user posted image
Не знам колку е ова вистина, ама и јас цел живот откако паметам за себе носам часовник, освен еден период кога ми се расипа тој што го имав, па тогаш излегоа мобилните и го гледав на мобилен колку е сатот, се занесував, што би се реклоuser posted image Кога се мажев од мм тетка му ми подари часовник Swatch, (сама си го одбрав), не го сакав заради тоа што е позлатен, ама па друг не ми одговараше со другиот накит што ми го подарија за свадбата

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Љубители ли сте на часовници?
1.4.2011 21:59:37   
penelopa
А јас знам дека „убавите луѓе не носат часовници„ user posted image user posted image user posted image
Инаку ДА, носам и обожавам рачни часовници и тоа најчесто некоја спортско елегантна варијанта.
Овој последен го добив од сопругот:
user posted image


< Поракaта ја уредил penelopa -- 1.4.2011 22:04:21 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Љубители ли сте на часовници?
1.4.2011 22:09:22   
Pepelaska *
И јас сакам ама не носам дома , ме нервира user posted image само за надвор, и јас знам дека убавите луѓе не носат и се сеќавам во средно еден дечко ми го зеде и ми го фрли со оваа изрека хахахахuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 12:01:54   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

А јас знам дека „убавите луѓе не носат часовници„ user posted image user posted image user posted image
Инаку ДА, носам и обожавам рачни часовници и тоа најчесто некоја спортско елегантна варијанта.
Овој последен го добив од сопругот:
user posted image



Penelopa ne se gleda slikata, aj probaj uste ednas user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 12:07:34   
AnnaMolly RR
Не сум љубител на часовници. Најверојатно тоа е поради фактот што сум алегична на никел, па повеќето часовници ми прават алергија. А искрено, не ми се даваат по 2-3 па и повеќе илјади денари за часовник без никел.
Ќе си гледам на мобилен колку е часот user posted image

А за разлика од мене, сестра ми има колекција часовници. Обожава да ги носи, има по еден часовник за секоја комбинација облека user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 12:55:40   
Тања РР
Не можам да си го замислам животот без часовик, навикната сум да носам постојано и деодека спијам, и додека се бањам user posted image
Последниот го добив од баба ми и дедо ми за апсолвентската. Едноставен Swatch кој ми одговара на се (барем јас така тврдамuser posted image user posted image ).

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 17:16:34   
mama26
nikogas ne sum nosela i nema da nosam..nesakam.se osekam kako vrzana,isto i za lancinja gerdani prsteni se sto me gusi mi visi nesakam

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 19:44:17   
ole2004
Ne nosam casovnik,nemam stvoreno navika,mi smeta,mi tezi,a imam nekolku koi sebicno si gi cuvam bidejki mi se pokloni od dragi licnosti.Posledniot go dobiv od gazdata kaj sto rabotev za 10godisninauser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 20:03:33   
penelopa
Penelopa ne se gleda slikata, aj probaj uste ednas user posted image

[/quote]

Се надевам сега ќе ми успееuser posted image
user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 20:08:58   
veckasr
sum nosela casovnici no sega ne nosam imam eden casovnik no ne mi e teknlo da go stavam i da go nosam


< Поракaта ја уредил veckasr -- 2.4.2011 20:10:43 >

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 22:14:35   
Olivia
Jas sum ama bukvalno fanatik za casovnici ako na nesto trosam toa e definitivno casovnik ili naocari, imam kolekcija od raznovidni modeli boi i dizajni na poznatite brendovi DKNY, Guess i Citizen,bez sat na raka se osekam gola,mojot prv casovnik bese Swathc,no sega ne se delam od moite 3 omileni za sekoj den i prigoda.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 22:29:11   
Julie1
А јас најмногу го користам часовникот од Оливиа за време на вежбање аеробик, неколку пати ја прашувам колку е час уште колку има до крај user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Љубители ли сте на часовници?
2.4.2011 22:34:36   
nadica
обожавам часовници и имам повеќе модели, а кога би ми дозволувал буџетот секако би си купила уште неколку user posted image  тие што ги имам не се екстремно скапи ама си ги сакам и си ги носам, пред да се породам постојано носев часовник а сега само кога излегувам бидејќи не се сите водоотпорни па да не си ги расипам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Љубители ли сте на часовници?
4.4.2011 12:44:12   
ben10
obozavam ama nikako ne doaga red da si kupam nekoj saglamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Љубители ли сте на часовници?
7.4.2011 0:17:48   
Snowhite RR
Среќните луѓе не гледаат на саат. А Грибоједов

Еве дури и најдов кој го кажал оваuser posted image (не знам кој е типов, ама нема врска)user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Љубители ли сте на часовници?
7.4.2011 1:41:58   
ikki
auu neznam sto mi e vo posledno vreme ama mnogu skaam nekoj ubav 4asovnik. mu  rekov na maz mi deka sakam skap  4asovnik pa ke vidime sto ke bide dali ke me iznenadi huhuhuhuhuhuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Љубители ли сте на часовници?
7.4.2011 10:02:34   
Maca25
Не сум баш некој љубител на часовници. Имам еден од фосил и тој заборавам да го ставам. Порано повеќе носев часовник, но сега го вадам кога ја бањам Нина и после заборавам да го ставам пак. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ikki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Љубители ли сте на часовници?
8.4.2011 15:50:39   
mosa
Da,da,da casovnici obozavam ama vo bukvalna smisla obozavam.Se sekavam ednaska bev  mala i bidejki i majka mi znae deka mnogu sakam saat da nosam mi kupi saat ama sto navecer sveti.Bidejki bev dete za mene toaa bese nesto  njubavo na svet.Bese saat,a plus toa i navecer svetese samiot saat.Nemate pretstava kolku bev srekna.Bidejki modev na treninzi  po plivanje me odnese toj den majka mi.Od pusti meraci go nosev i saatot.Si gi ostaviv rabotite vo soblekuvalnata,a koga se vrativ saatot bese  iskrsen.Staklenceto na saatot nekoj pretural po rabotite i nisto ne zemal tuku mi go upropastil saatot.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Mozete da si zamislite kolku mnogu palceva majkami morase sledniot den da odi i da  kupi nov.A inaku za matura dobiv od vujna mi i vujko mi swoch casovnik,i za edna svadba dobiv casovnik kade sto bev kuma.No otkako se porodiv i ostanav doma ne nosam bidejki mi preci .

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Љубители ли сте на часовници?
8.4.2011 16:05:15   
Bogdancanka
ne sum lubitel na casovnici i nemam ama bas ni eden casovnikuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Љубители ли сте на часовници?
6.12.2013 18:09:18   
Mihaela 2010
Ne sum nesto po casovnicite imam eden sto mi go podari mm za godisnica Esprit i toj si go nosam
Imam i bizuterija koi ne gi nosam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Љубители ли сте на часовници?
6.12.2013 18:18:40   
deluxe
Кога се појавија мобилните ,часовникот го исфрлив од употреба,а баш е убав моден додаток

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Љубители ли сте на часовници?
18.1.2014 17:41:10   
Bethany
Да, многу сакам часовници да носам. Имам еден убав Casio што најмногу го носам , подарок од мм за мојот роденден, и многу го сакам. Купувам и такви во боја поефтини, ама колку пари - толку музика, обично не ми траат долго.
Би сакала следно пак да земам некој убав квалитетен сат, елегантен, ама не со циркони (не ги сакам цирконите).

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Љубители ли сте на часовници?
19.1.2014 0:18:32   
Defne90 RR
Jas definitivno ne sum ljubitel na casovnici i nikogas ne sum bila.Mene me nervira i mi e glomazno da nosam casovnik na raka.Ama zatoa pak mazle bolen e po casovnici.Obozava da nosi casovnik.Se cuvstvuva kako da nema raka ako ne nosi na nea casovnik,a jas si se cudam kakva e taa opsesija.Bez casovnik nikade ne izleguva go svala za spienje i nasabajle stom ke stane vednas go stava na raka.Mobilniot moze da se sluci da go zaboravi ama casovnikot nikogas.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?