|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 10:27:43   
elenak
Епа Везилке знаеш зошто не сакав торта? Оти тањирчето со обланди стално го полнам а не го оставам полно ете затоаuser posted image Стварно пробајте ако не сте го пробале рецептов, мене ми е најлесното благце што го правам, многу вкусно, излегуваат многу парчиња а кај нас не траат долго времеuser posted image  
Ај да дрмнам една кафица од кафематов и бегам, детево мое не знам кога ќе научи само да си игра, не ме остава секунда на раат.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 11:18:41   
Snow Queen
Епа ај здраво....да го удриме сефтето и на темава....само убави работи да се читаат во неа.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 12:37:39   
mommy_angels RR
детево мое не знам кога ќе научи само да си игра, не ме остава секунда на раат.

леле ,а јас мислев само моево е вакво,ме влечка по дома за рака и разгледуваме заедно,а за играње,јас си играм,таа гледа и се смее user posted image user posted image user posted image
туку си земам јас кафенце ,ај на здравје

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 12:40:16   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Добро утро жени, што праите. Јас денес сум кој рано рани, после цел ден му се спие, хе, хе. Види сега еленак што праи, демек не сакм благо, а ваму уште рано по сабајле, туп обланди. Си кснав јас со ризик мојата учителка по слабеење sandriana RR да прочита после, и пак јавно да ме искара, хихихи.

Не те карам јавно, благово ти е сабајлечки, дозволени се повремени луксузи и слатки задоволства. Ајде попладне на ФитКамп Зумба, па ќе се компензираат калории user posted image
Чекам резултати да објавиш, попатно user posted image
Кафематов праи турско кафе? Јас такво би шмркнала сега.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 12:48:21   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Добро утро жени, што праите. Јас денес сум кој рано рани, после цел ден му се спие, хе, хе. Види сега еленак што праи, демек не сакм благо, а ваму уште рано по сабајле, туп обланди. Си кснав јас со ризик мојата учителка по слабеење sandriana RR да прочита после, и пак јавно да ме искара, хихихи.

Не те карам јавно, благово ти е сабајлечки, дозволени се повремени луксузи и слатки задоволства. Ајде попладне на ФитКамп Зумба, па ќе се компензираат калории user posted image
Чекам резултати да објавиш, попатно user posted image
Кафематов праи турско кафе? Јас такво би шмркнала сега.


Турско јас ќе ти сварам, еве повели..

user posted image Чек сега ќе пишам и во слабеење да се пофалам, хе, хе..

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 13:18:58   
Bethany
Добар ден и од мене!
Е како би ми легнало нешто блачко сега, овие обландите од еленак, душата ми бара user posted image
Сега се прибрав дома, го ставив малиот на спиење, заспа за две секунди, и мене ми се спие, ама не можам да си дозволам сега...


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 13:58:43   
Felly RR
Море ни кафе, ни благичко......Ручек да има некој да почести супер ќе бидеuser posted image


< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 4.9.2013 14:13:26 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 14:13:59   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Море ни кафе, ни благичко......Ручек да има некој да почести супер ќе бидеuser posted image


и да знаеш Фели user posted image
се токмам некако да го почнам, ама слабо оди user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 14:32:59   
mommy_angels RR
ајде повелете ,од мене ручекот денес,само којзнае колку ќе ве држи user posted image user posted image user posted image
user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 14:45:08   
deluxe
Добар ден од мене .Ајде аирлија на новава тема user posted image ,гледам сте започнале 2ра страна браво!!!user posted image user posted image
Како ми сте денес??

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: РР Кафемат
4.9.2013 14:49:59   
AnnaMolly RR
Лелеееееее!!! Уф, стварно лиги ми потекоа!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 11:56:38   
deluxe
Добар ден женчиња!!! како е??јас еве на работа сум,паралелно и работам и ве следам ,и кафе пијамuser posted image user posted image
вие како сте?? Ме убива мамурлак,не сум спиена еве веќе цела неделаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 12:04:00   
AneLav RR
И јас ве читам одвреме навреме а за спиење веќе да не праиме муабет и јас веке цела недела и повеќе можеби не сум спиена ни по два саата. А пред добивка сум некој тремор имам ми се пие кафе ама ако се напијам навечер покасно кај од тремор кал од премор не можам ич да спијам помагајте. Поздрав.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 12:16:54   
LoveableMe RR
user posted image

Мислам за ручеков без салата не оди, па еве јас да понудам. АнеЛав, за одмор за жена многу тешко, во Америка си уплатуваат еден ден спа, маникир, педирик, масажа и така цел ден, а обврските и семејството се обидуваат да ги заборават на момент, да се релаксираат. Кај нас, жената се релаксира со генералка во сабота.user posted image user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 12:38:04   
anaana
eve me i mene posle mala pauza, odmorot zavrsi pak na rabota i klasika jas pak ke si pocastam so nes kafe...
ne sum nekako po turskovo....

eve prvo so edna inspirativna slika...
user posted image

a za tie sami sto ke si napravat eve....
user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 12:43:58   
deluxe
Aнчи добредојде назад од одморот,убаво си помина??Јас ќе си се почестам од твоето кафенце,и јас сум повеќе за едно јааако нескафе класик без млеко и шеќерuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 13:02:31   
anaana
paaa odmor kako odmor, ama nekako kratko mi se vide.. :))) mislam deka toa kaj sekogo e isto :))))

sega so polni baterii do nareden odmor... ke si pieme kafinja na sabajle, malku pojaki i nemame gajle :))))

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 13:07:37   
anaana
hahahaha, eve uste edno kafe od mene :)))


user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 13:15:46   
Bethany
Добар ден женски, јас ќе го прескокнам кафето, доста ми е за денес, еве од салатата ќе се послужам.

АнеЛав, ако се така чувствуваш, избегнувај кафе, наместо тоа пиј чаеви:камилица, нане, нека те опуштаат, попиј бедоксин и навечер кога ги ставиш малите на спиење, и ти со нив право во кревет. Остави и алишта и сите други работи, ништо нема да им биде, ама сонот мора да имаш. Мора да одмориш и готово. Еден ден нема ништо да пропадне, се ќе те чека, за жал.
Немој ниту да готвиш, земи од готовите кашички за деца, вие порачајте нешто, ма ништо не прави освен она што мораш околу децата, ако веќе си сама и нема кој да те одмени ни за саат-два. Едноставно мора да си најдеш време за одмор, инаку не бива така, ќе си бидеш нервозна, ненаспана, за никаде. user posted image

Анаана, на здравје одморот. Кратко ама слатко, веќе се гледа дека си исполнета, гледаш како позитивно гледаш на работите, викаш ќе си пиеме кафенце појако и ќе чекаме друг одмор user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 14:10:40   
Mihaela 2010
Zenski golem pozdrav od Pefkohori,se e prekrasno

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 14:13:29   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Zenski golem pozdrav od Pefkohori,se e prekrasno

Уживај и за нас срцка user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 14:19:37   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Zenski golem pozdrav od Pefkohori,se e prekrasno

Е баш ми е мило user posted image И за мене едно бањ-бањ user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 14:53:46   
elenak
Поздрав и од нас Михаела. Уживајте.
Попладневно кафе нема, а? Или ручек чекате? Ех жена што може никој не може, ние и кафематот ќе го научиме ручек да правиuser posted image
Еве денес јас готвам, за утре мислете му ја.
user posted image


< Поракaта ја уредил elenak RR -- 5.9.2013 14:57:47 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 15:11:32   
Elce
Жени само да ве поздравам,денес за ручек,пржени јајца user posted image .Со две деца на различна возраст а мала разлика од 2 години,сама по дома,ич не е лесно,ама ај да не се жалиме,нема поубаво.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: РР Кафемат
5.9.2013 16:18:26   
lilicka
Добар ден Р-ки?Како сте?Сакам да поставАм прашање но незнаев кадеuser posted image
Можеби има некоја што работи во биро за вработување па да ми помогне....еве вака.....
Порано се пријавував со биро ради с.картони,па се запишав на факс. сега сум апсолвент нели не се пријавувам веке во биро но најдов работа во една фирма и сега ми велат треба да сум пријавена во биро а јас неможам да ја најдам ни работничка книшка поминаа 5одини user posted image ке си пукнам.....какви се сега процедуритее??Документите ми се на факс како иде тоа знае некој/а???user posted image

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?