|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 7:45:11   
Палешка РР
Аххх, се задоцнив за на работа со вашите стрвалаци user posted image
фала за кафето и појадокот, сега конечно шибам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 8:43:12   
Tanjat7880
user posted image
E sega vaka,dobro utro de,po dorucekot I ona kafence jas vi spremiv taze meleno,ko shto e redot neli a za slednoto eve vi melnicata I melete jas ke go turam,mnogu ste mi se razbesnile pa instant pa kafe mat pa...ma ima da melete bre ako sakate da pieteuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 8:55:40   
Палешка РР
Во право си ТањаТ, што е ова ко црногорки сме се напраиле user posted image

Еве јас прва за рачката се фаќам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 9:19:26   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Во право си ТањаТ, што е ова ко црногорки сме се напраиле user posted image

Еве јас прва за рачката се фаќам user posted image



user posted image user posted image user posted image Палешка пази само да не ти се направат плускавци од рачкатаuser posted image user posted image user posted image user posted image ,ајде и за мене сврти еднаш двапати

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 9:53:47   
AnnaMolly RR
Добар ден, добро утро! Како сте ми женички?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 10:19:17   
sandriana RR
Денов како ноќ - се спои небо и земја...сега сите дремат во канцеларија, ќе ми биде весело user posted image
Имајте сите прекрасна дождлива среда user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 10:25:21   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Во право си ТањаТ, што е ова ко црногорки сме се напраиле user posted image

Еве јас прва за рачката се фаќам user posted image



user posted image user posted image user posted image Палешка пази само да не ти се направат плускавци од рачкатаuser posted image user posted image user posted image user posted image ,ајде и за мене сврти еднаш двапати

Bogami pazi se,gledaj kolku ne ima tuka zelni za kafe,ke se dotepash vrtejkiuser posted image
Lele kolku uzasno vremmeeeee

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 10:45:05   
Yummy Mammy
Zdravo zeni, ne mozam da ve docitam kolku ve ima, pa aj samo ke ve pozdravam da ne se najdam vo temata "kade se" user posted image

Jas se trkalam, pred dva dena me fatija bolki epten, cela vecer i cel den se pojavuvaa, pa ke isceznat, pa pak ke se javat, pa pak nigde gi nema... i ke idev vo sistina na dezuren vo ponedelnikot, ama aj vikam uste pola saat da vidime, i se smirija. Eve sega nemam nisto, ama na strek sum da ne bide any minute now. A nie ne sme ni iskrecile doma user posted image se drugo se kupuva i se sreduva za 2 dena ama ova so krecenjevo uzasno me nervira, me mafta mm mesec dena unazad, nikako da zavrsi rabota. Vo sekoj slucaj i jas sakam da bide sto poskoro, da ne go cekam veke... user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 10:53:54   
LoveableMe RR
Eве женички и едно кафе од мене за добар ден, долждлив ден, сите сме поспани, ајде да го издржиме денот со кафево:

user posted image


(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 11:00:25   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Zdravo zeni, ne mozam da ve docitam kolku ve ima, pa aj samo ke ve pozdravam da ne se najdam vo temata "kade se" user posted image

Jas se trkalam, pred dva dena me fatija bolki epten, cela vecer i cel den se pojavuvaa, pa ke isceznat, pa pak ke se javat, pa pak nigde gi nema... i ke idev vo sistina na dezuren vo ponedelnikot, ama aj vikam uste pola saat da vidime, i se smirija. Eve sega nemam nisto, ama na strek sum da ne bide any minute now. A nie ne sme ni iskrecile doma user posted image se drugo se kupuva i se sreduva za 2 dena ama ova so krecenjevo uzasno me nervira, me mafta mm mesec dena unazad, nikako da zavrsi rabota. Vo sekoj slucaj i jas sakam da bide sto poskoro, da ne go cekam veke... user posted image

user posted image user posted image user posted image Ubavo e covek koga ke te "procita"Bidi dobra

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 11:55:18   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Zdravo zeni, ne mozam da ve docitam kolku ve ima, pa aj samo ke ve pozdravam da ne se najdam vo temata "kade se" user posted image

Jas se trkalam, pred dva dena me fatija bolki epten, cela vecer i cel den se pojavuvaa, pa ke isceznat, pa pak ke se javat, pa pak nigde gi nema... i ke idev vo sistina na dezuren vo ponedelnikot, ama aj vikam uste pola saat da vidime, i se smirija. Eve sega nemam nisto, ama na strek sum da ne bide any minute now. A nie ne sme ni iskrecile doma user posted image se drugo se kupuva i se sreduva za 2 dena ama ova so krecenjevo uzasno me nervira, me mafta mm mesec dena unazad, nikako da zavrsi rabota. Vo sekoj slucaj i jas sakam da bide sto poskoro, da ne go cekam veke... user posted image


Е па сега ти, не се нервирај за едно кречење. Ако се искречи, супер, ако не, здравје. Ајде па да не израдуваш наскоро.. Гушки.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 11:58:03   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Zdravo zeni, ne mozam da ve docitam kolku ve ima, pa aj samo ke ve pozdravam da ne se najdam vo temata "kade se" user posted image

Jas se trkalam, pred dva dena me fatija bolki epten, cela vecer i cel den se pojavuvaa, pa ke isceznat, pa pak ke se javat, pa pak nigde gi nema... i ke idev vo sistina na dezuren vo ponedelnikot, ama aj vikam uste pola saat da vidime, i se smirija. Eve sega nemam nisto, ama na strek sum da ne bide any minute now. A nie ne sme ni iskrecile doma user posted image se drugo se kupuva i se sreduva za 2 dena ama ova so krecenjevo uzasno me nervira, me mafta mm mesec dena unazad, nikako da zavrsi rabota. Vo sekoj slucaj i jas sakam da bide sto poskoro, da ne go cekam veke... user posted image




Не се нервирај мами,ајде само биди позитивна и со лесно да си поминешuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 12:02:51   
miana
Ух Јами мами,колку сочувствуав со тебе..Ти држам срека миличка,со лесно да си поминеш и да му се радувате на лепотанот user posted image
Бај д веј,како сте бе жени???

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 13:37:26   
Yummy Mammy
Sigurno me citate i si vikate: "na ova trudnava i rabotat hormoni, do krecenje i doslo" user posted image user posted image user posted image Ama vie znaete kako izgleda kuka vo koja ziveat dve mali deca koja ne e krecena 5 godini? Jas nemam vise boja na dzidovite, nema stekeri, nema kosinja... za crnilata od parnoto i erkodishnot ic ne pravime muabet, tie ne mi precat, sum se naviknala user posted image user posted image user posted image Ali toa e, znam...
Edinstveno sto si razmisluvam, ne znam dali gresam ili ne... ama prvoto dete mi bese mnogu zdravo, neli normalno, prvo e, ne se mesa tolku so drugi deca. Za vtoroto dete, ne krecevme kako sto obicno se pravi, i od prviot mesec bese bolna. Sigurno deka golemata kerka si nosi doma bolesti i od gradinka i od drugi mesta, ama sepak so krecenjeto se se dezinficira i se cisti temelno. I sega mi se uvrtelo u glava deka mozebi i toa si ima udel... user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 13:49:13   
Tanjat7880
Eh Yummy Mammy shto te gledam cudnauser posted image Jas bev od tie shto detalno krecea,prevrivaa se po doma za novorodenceto da bide na cisto,nie ne prvata nedela nego prviot den bevme nastinati za da posle vo gradinka gi fatime site virusi I bakterii shto postojat!Zatoa uzivaj,toa e do deteto a ne do polikolorot ili prashakot

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 14:28:50   
elenak
Како сте ми женчиња? Мене ме фатила некоја грбоболка, дали од времево ама не знам како да се наместам веќе од што ме боли.user posted image А и детево ми поремети ред денес, стана уште во 7 и во 11 веќе не се трпеше од што и се спиеше,па заспа и спиеше до 13 ч. Како ќе издржиме до вечер не знам ако не сака да дремне уште еднаш после ручек. А сега ја пратив малку кај дедо и да промени средина, збесна дома. Па од дождов и тмурниве облаци не можевме ни да прошетаме. Се на се, денов цел наопаку.user posted image Ете и частовката што ја ветив вчера морам да ја одложам, се одложи работата.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: РР Кафемат
11.9.2013 22:26:08   
Bethany
Женски, и јас да ве поздравам. Денес ми е денот тапа. Толку се чувствувам изморено, поспано, ужас.
Па плус и мене ме грбот боли, па син ми се обидуваше да ме масира хехе, најубавото масирање. user posted image
Ајде убава вечер на сите, од утре се надевам на подобро user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: РР Кафемат
12.9.2013 8:11:31   
Tanjat7880
user posted image
Ajde devojki,uzasen pocetok na denot,taman zatgvorish vlezna vrata pocnuva da vrne da istura,doagja esen,mora da se navikneme!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: РР Кафемат
12.9.2013 8:53:12   
Felly RR
Ох, Тања, ќе се навикнеме и на времево, тоа е - кога нема бегање. Ама затоа кафево ти е ептен расположувачко!user posted image Може лош почеток на денот, ама затоа убаво кафе, и фин продолжеток!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: РР Кафемат
12.9.2013 8:59:13   
mommy_angels RR
Аааа убаво кафенце,ај на здравје,и кај мене подобро од вчера,конечно се појавија мајсторите што ги чекав,и добро е оти бев на раб на нервен слом

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: РР Кафемат
12.9.2013 9:39:33   
Bethany
Добро утро, фала Тања за кафето, баш добро ми дојде.
Тука сабајлево дожд истура, сега сончево е надвор... Ќе видиме како ќе биде после, па да излеземе малку.
И јас денес се чувствувам подобро, поодморено некако, уште кафенце и ќе сум топ user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: РР Кафемат
12.9.2013 11:29:07   
vezilka RR
Е, дааа стигнува есента лека-полека. Секое утро не пречекува дождот. Тамам дур се довлечкаме до градинка, и накиснеме, и потоа, оп сонцето излегло. Неисе, есента мора да стигне, нам ни преостанува да се подготвиме.

Еве едно есенско кафе од мене.

user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: РР Кафемат
12.9.2013 13:15:27   
bucko mal
Jas ke si se posluzam so kafe,da ne mi se spie.
Mazite moi spijat jas se odmaram sam so sebe.Bevme na shoping pa si se podnovivme neshto za rodendenot ns bebushov.Trgovski I buticive samo vo cetvrtok I petok rabotat do 9 drugive denovi do 5 epten penzionerski zivot imameuser posted image

vi posakuvam ubav den!!!

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: РР Кафемат
12.9.2013 13:36:17   
elenak
Фала на кафе везилке ептен убаво изгледа. Јас ќе си направам сега едно нешто главава ми е матна. Ама многу е спарно надвор, ту сонце, ту облаци. Иако се наспавме сабајлево пак не се чувствувам убаво.user posted image  

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: РР Кафемат
12.9.2013 13:46:12   
Bethany
Еленак, така јас се чувствував вчера, ужасно поспано... И кај нас е сега исто.
И јас ќе си сварам едно кафе, со вас со мерак да го испијам, во мир и тишина user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?