|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 10:59:44   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

da bideme realni site ako imame vrski prijateli site bi zavrsile preku red rabota toa e takov ni e mentalitetot da ne vikame e jas sekogas si cekam red ne toa ne e tocno jas kade sto imam vrski si zavrsuvam preku red kade sto nemam si cekam


Јас каде имам врски не се ни појавувам во ред user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:00:41   
vezilka RR
Абе кој чекал по шалтери, многу примери видел user posted image .

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:01:28   
niki
a koga nemas nigde vrski, koj ti e kriv, treba da si najdes prijateliuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:03:48   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

a koga nemas nigde vrski, koj ti e kriv, treba da si najdes prijateliuser posted image


user posted image Кој ми е крив, баш. Тогаш чекам user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:09:58   
elenak
Везилке примерите ти се оф топик user posted image Темата е ,,Извинете, може преку ред?,, user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:12:20   
vezilka RR
Епа кога немаш пријател, тогаш вртиш кај пријател што има пријател. Или пробуваш со финтата, јас сум внука на докторката, само да ја прашам.. user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:13:34   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Епа кога немаш пријател, тогаш вртиш кај пријател што има пријател. Или пробуваш со финтата, јас сум внука на докторката, само да ја прашам.. user posted image


Туу бре, фала за идејата user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:13:59   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Везилке примерите ти се оф топик user posted image Темата е ,,Извинете, може преку ред?,, user posted image


Епа бидејќи кај нас „извинете“ е мисловна именка, тоа тупнување преку ред, туку така ќе го сметаме за „извинете“ user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:18:10   
mama_06
Извинете, ама не може.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:23:00   
kapina
zosto nekoja ne napise oti koga moze da si zavrse rabota preku red si zavrsuva da bide iskrena barem ne site pisuvaat e jas sekogas si cekam red toa ne e tocno jaske bidam realna kade mozam si zavrsuvam rabota preku red

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:31:37   
vezilka RR
Е како не напишавме бе kapina, ете пишавме дека дури бараме и врски преку пријатели на пријатели.. user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:35:07   
kapina
pa tocno e toa nema zosto da se diskutira zatoa koj kade moze si zavrsuva rabota preku red sto da ne e nekoj epten posten a ne jas ke si cekam red da kaze na svojot prijatel koga moze da mu se zavrse rabota preku red i da ne ceka

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:36:53   
rina13
Јас так кревам телефон му се јавувам на министерот и автоматски прва си купувам млеко у супермаркет не ќе чекам редuser posted image user posted image user posted image Мала шала

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 11:49:41   
Gwendolin
Не сакам да се расправам и обично ги пуштам тие преку ред во болници и др. институции, зашто се имам побунето на такви места и џабе ми беше, дојде директорот и пак си ја пикна преку ред госпожата која ме истурка за преку ред. А во продавници на пример им викам, особено на старци кои глумат дека не ме гледаат, па полека со лактите си се туркаат и оп- пред мене на каса.
Трудни пуштам пред мене а и со дечиња мали, па и за вакцина кога чекаме, ако дојде мајка со бебувче од 1 месец, ја пуштам пред нас.
А, инаку сум влегла преку ред со измама user posted image user posted image user posted image user posted image , бев средно и брзав за на пракса, а морав и на очно да одам. И како и секогаш, таму чекаат 20-30 баби и дедовци. Не смеев да закаснам за пракса, па отидов во вц, си го облеков белиот мантил (за на пракса) и забрзана поминав покрај сите бабички викајќи им - ај да поминам, пациенти имам...и си влегов user posted image

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 12:00:54   
anaana
zosto nekoja ne napise oti koga moze da si zavrse rabota preku red si zavrsuva da bide iskrena barem ne site pisuvaat e jas sekogas si cekam red toa ne e tocno jaske bidam realna kade mozam si zavrsuvam rabota preku red


vo princip koga imas vrski odis od zadna vrata :))))
ne te ni gleda nekoj pa si zavrsuvas rabota

jas kako sto svativ ova e za vo banka na salt_er, vo market na kasa, vo poshta, i sl..

za na lekar ako imas vrski lekarot ke te vikne i ti ke si vlezis..
sekako nema da odis na nekoj da mu reces izvini moze jas presku red, so vrski sum???
a sekoj ako ima sansa da zavrsi pobrzo ke si zavrsi, problemot e vo situacija koga site cekaat a se naogja nekoj popameten pa odi pred site (ova za bez vrski :))))

ne e vo prasanje koj kolku e chesen i poshten, kulturata e vo prasanje...



< Поракaта ја уредил anaana -- 12.6.2013 12:03:31 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 15:30:24   
Melanija RR
Немам ситуација некој да ме праша дали може да го пуштам преку ред,ако гледам потреба или ситуација сама се нудам.
Ама мене не ми се нудат ниту некогаш ниту сега трудна user posted image
Во лабараторија секој родител со дете го пропуштам ,јас имам време и трудн аи не трудна никаде на брзам а сигурно тие одам на работа и треба да ги носат во градинка.
Еве пример за непрашувачи user posted image
Идам кај матичната општа и седи баба до мене во чекална излезе докторкава и кажува како што за закажување во бања и вика ај измери ми притисок од времево ме боли глава.И убаво и вика со отворена врата да влезе,ама бабава се вртка бара нешто по книшка и пак и вика на докторкава ,која ми го бараше картонот и спремаше упат за крв, ама докторке притисокот да ми го измерите јас брзам морам да одам имам работа user posted image

Само со смеење и мавнав на докторкава да заврши со неа user posted image и нормално беше вторник

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 15:46:48   
topce
Мене редовно ми се случуваше кога бев бремена да ме прашаат дали можат пред мене да завршат работа.Мм се смееше вика или се плашат да не почнеш да се пораѓаш или комплимент не ти се познава.
Ама најхит беше еден дечко кој брзаше за утакмица, а влегува во банка пари да извади. И јас на ред и ми вика ај само пари да ми даде човеков и одма си одам. И го гледам и го гледам, а мене термин поминат секој момент чекам и му викам ај оди и така и така детево не сака да излага па имам време да почекам уште некое време во банка на шалтер.Почнаа другите да се бунат и настана општа виканица ама што да му речам сигурно нема со толкав стомак да се тепам на шалтер.А имам пуштено на каса на пример родители со деца кои им заспале во раце и жал ми е сега гревче да се мачи да спие во раце додека сите поминат.Или во амбуланта на педијатар го гледаш гори од температура обавезно го пуштам пред нас.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 16:11:13   
sibela555
sekoj vo svoj red

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 18:46:01   
mosa
lele katastrofa ej mnogu se nerviram nekoj koga ide preku red:ej pa jas se brzam,pa ova pa ona.Pa site cekame,nikoj nikade ne otisol za da se setka tuku zaatoa sto imal potreba da otide i site vrsime nekoja rabota.No se zavisi i do situacijata a i ne sakakm da se raspravam mnogu,mnogfu,pa obicno gi p[ustam.
A i mene mi se ima sluceno da ne me pustat.Koga bev na ginekolog i navistina bev samo maticniot da mi dade upat za ispituvanje na hormoni.Obicno za pregled ide so zakazuvanje ama koga se javiv da zakazam sestrata mi rece aj nemora da ti zakazuvam,bidejki si samo za upat.ke dojdes ke kazes i ka zavrsis.Koga otidov vo cekalna,rano nasabajle,pred mene imase samo 1 zena i kulturno i velam"Moze li m da vlezam za uapat sum i odma izleguvam"
a taa mene"e nemoze ke vidime doktorot ke kaze koj za sto e dali treba ili ne treba upat'
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

uffffffff mi idese da ja tresnam koga mi rece taka.I na kraj taa uste bese na salter i gi sreduva sestrata dokumentite,a jas veke izlegov od kaj doktorot i pak izlegovme zaedno.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 19:19:59   
Snowhite RR
Јас ако се брзам му кажувам па и јас се брзам, а ако имам време тогаш ќе му дозволам преку ред, а за тие што без прашање влетуваат ги опоменувам, не можам да преќутам. Работата е тоа што кај нас не знаат како треба да изгледа еден ред, значи редот не е еден зад друг, туку секој како ќе стигни се реди по лево или подесно од тој пред нив, никако зад последниот, така да не знаеш кој кога е на ред.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 20:10:19   
Martins mom
Поштено си чекам ред и поштено не пуштам никој пред мене.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Извинете, може преку ред?
12.6.2013 20:19:43   
sandriana RR
Ако видам трудница, мајка со детуле, или некој изнемоштен, не чекам да ме праша, сама го пуштам. Кога јас бев трудна, најлесто луѓето сами ме пуштаа преку ред. Исто така, ако некој културно замоли, па макар и лажел, но е внимателен доволно да праша, исто така може да помине (ако јас не се брзам, нормално, штое е ретко сега со детево).
А за шалабајзери, што се праат дека не гледаат кој има пред нив, шалабајзерски им блокирам пат user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Извинете, може преку ред?
14.8.2013 13:39:01   
vezilka RR
Вчера во продавница, на каса стоиме четири-пет луѓе и чекаме ред. Јас со Никола. И токму дојдовме ние на ред, доаѓа една девојка, се насадува пред нас, се поздравува со касиерката и се врти накај редот и вели јас сум само за една кутија цигари, да не чекам цел ред. И никола прашува на цел глас, мамо зошто дадичката да не чека, а ние мораме. И јас што да му речам, и му велам, ќе чека, само се шалеше, хе, хе. Таа се врти и се смее, а јас и велам ама јас не се шалам, навистина ќе чекаш. Леле девојчево ме гледа, вика, ама само за цигари сум. Јас и велам, ем не не праша дали може преку ред, ем му го рушиш концептот на детето кое самошто научило дека се чека ред, а плус во редов има и други кои се само за една работа, ако те пуштам тебе, треба и другите, па може и уште некој ќе влезе, па ќе треба да преноќиме тука.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Извинете, може преку ред?
16.9.2013 8:38:37   
mommy_angels RR
Крајно безобразна сум со безобразниве и толку

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Извинете, може преку ред?
16.9.2013 9:54:29   
Mihaela 2010
Trudna zena,ili majka so malo dete pustam dokolku sum sama,ako sum i jas so M togas site si cekame na red epten sega ako na nekomu mu se brza i e zort dojdeno...preku red ne se butam,i koga sum so kerkami si cekame fino kulturno..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?