|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дофрлување на улица
16.9.2009 10:27:56   
profesorica
Дали ви се случило додека шетате сами некој од спротивниот пол да почне да ви свирка,намига со окото или да ви дофрлува некој недоличен збор?Како реагирате во тој случај?Се браните или останувате рамнодушни?

Боже мој,мене вчера ми се случи такво нешто кога излегував од фризер и неможам при себе да дојдам.Па како бре не им е срам мажи од 40 год да се однесуваат така. Лично не направив ништо во моментот зашто несакав доплнително да се вознемирувам,ама подзинав и не ми се веруваше што ми рекол.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дофрлување на улица
16.9.2009 10:36:56   
Палешка РР
Не ги рецкам ни 2% и не се замарам воопшто user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дофрлување на улица
16.9.2009 10:45:39   
srnicka
Ednas mi se sluci na plostad pred trnd, jas stegnata vo sukna, stikla, bla bla i eden kreten pozada op za gz, refleksno so tasnata sum go bapnala po glava, vie neznaete kako, koga se svestiv sto se desi vlegov vo taxi i otidov doma da se preoblecam, mi bese gnasna suknata mislev deka poodvratno ne sum se pocuvstvuvala nikogas vo zivot. A na prefrluvanjata ne im obrnuvam vnimanie, si pominuvam i ne se zamaram, kretenska rabota si vikam vo sebe i toa e

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дофрлување на улица
16.9.2009 10:47:57   
mami
пред да се омажам и јас им дофрлувавuser posted image user posted image user posted image они мене нешто а јас на нив одма коментар...а после веке почнав да ги игнорирам..они си зборат јас си кревам глава и си поминувам..на такви идиоти не вреди да им обрнеш внимание

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дофрлување на улица
16.9.2009 10:48:06   
profesorica
Да ама многу безобразно ми кажа човече срам ме фати имаше луѓе околу.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дофрлување на улица
16.9.2009 21:09:04   
daniel
ODRAZ NA KULTURA

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дофрлување на улица
17.9.2009 2:05:03   
Еца
не се замарамuser posted image секакви лудаци држи оваа земјаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дофрлување на улица
10.8.2010 13:21:42   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Дали ви се случило додека шетате сами некој од спротивниот пол да почне да ви свирка,намига со окото или да ви дофрлува некој недоличен збор?Како реагирате во тој случај?Се браните или останувате рамнодушни?



Ми се има случено, последен пат минатите денови. Не беа некои недолични зборови, но онака - свиркање, изговарање на учтив збор и сл. кога поминував од млади мажи, најверојатно ергени user posted image (едниот го познавав). Само молчев и си продолжив со одење, не вртејќи се и не обрнувајќи на звуците и зборовите, а ми доаѓаше да прснам во смеа user posted image Само игнор ги привлекува машките (па и сопствените партнери - be sure user posted image )

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дофрлување на улица
10.8.2010 15:52:14   
vezilka RR
Според мене дофрлањето на улица треба да лезе во категоријата малтретирање/насилство по родова основа и да биде казниво со закон. Мене ме вознемируваат тие дофрлања и мислам дека не сим должна да трпам некои малоумници кои решиле на тој начин да се забавуваат..

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дофрлување на улица
10.8.2010 18:06:45   
Martins mom
Кога би ми се случило такво нешто би им се исмејала во фаца...user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Martins mom -- 10.8.2010 18:07:08 >


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дофрлување на улица
10.8.2010 18:12:57   
Палешка РР
И јас мислам дека воопшто не се наивни тие дофрлувања. Еве и јас денес одев на работа и еден со точак ме помина, се сврти еднаш, се сврти двапати, и третиот пат вика wooow ци..и. user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image
Имаше и други луѓе околу и наместо тој, јас в земја пропаднав user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дофрлување на улица
10.8.2010 19:23:12   
Acina
мене тоа ме нервира особено кога одам кај мајка ми тука има една продавница и секогаш седаат мажи и најобично да сум облечена зјапаат и коментираат...но тие се такви и не реагирам и одам од друга страна на улицата да не врвам скроз пред нив...и по стари и по млади и по сите жени се пулаат.и кога му кажувам на мм се смее и секогаш вика чим коментираат и се пулат вредиш...но досега некоја непријатна случка и крајно безобразна не сум имала и не знам како би одреагирала во таков случај но секако како и на секоја жена тоа би било непријатно 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дофрлување на улица
10.8.2010 19:32:29   
Acina
Палешка ти си мн убава жена јас да сум маж можеби ќе искоментирам нешто user posted image нема белки да замериш за ова мое дофрлање  user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дофрлување на улица
16.9.2010 11:37:53   
mama26
balkanci maski..mora da komentiraat.....i ostanuvaat na toa samo user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дофрлување на улица
16.9.2010 15:49:16   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Acina

Палешка ти си мн убава жена јас да сум маж можеби ќе искоментирам нешто user posted image нема белки да замериш за ова мое дофрлање  user posted image user posted image user posted image
     страшно user posted image user posted image user posted image user posted image пази се палешка


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Acina)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дофрлување на улица
17.9.2013 21:54:51   
Bethany
ме нервираат, не ги регистрирам, ама тако радо би им звизнула еден ќотек, со сласт. user posted image
А тие што дофрлуваат обично не се ко на реклами нели, се некакви никакви, ама па многу и најмногу ме нервираат кога сум со син ми и шетам и се случуваа да се најде некој простак да ми звиждука отпозади user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 16
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

ime za moeto bebence
mama2*

ve molam glasajte i pomognete koe ime da go odberam

Angela (52%)

Izabela (18%)

Anabela (30%)


Број на сите гласови: 297

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!