|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
18.6.2013 9:28:45   
MademoiselleNina
Конечно си ги добив резултатите од Кламидија преку крв Iga и на резултатот пишува 1,3. Што значи дека сепак ја имам ама во многу мала количина? но на крај пишув а негативен наод, и како сеа ем ја има ем негативен наод ... ништо не ми е јасно... Има ли некој искуство со оваа бактерија(или шо и да е) ?
Не би сакала да ја одложувам инсеминацијата... user posted image . Според мене би требало да биде некаде за околу 2-3 недели. Се надевам дека тоа време е доволно за ако треба да ја лечам... Уф - денес попладне ќе одам кај лекарот па да видиме што ќе каже.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Инсеминација II
18.6.2013 10:49:49   
Hopeful RR
Ми се чини дека нема да мора да ја одложуваш, доволни се 2-3 недели да ја решиш. Кај мене на сите брисеви се излезе негативно, а докторката имаше видено промени на ткивото и сепак ми даде и Сумамед и уште нешто, sorry заборавив што беше, за секој случај. Е сега јас чекав тогаш цел циклус за контрола, односно да види дали е нормализирано ткивото, па сега не знам за твојата инсеминација... Јас мислам да им побараш некој антибиотик, тие бактериите знаат да бидат гадни, ги нема, се кријат и проблеми прават. Пиши што ќе ти кажат user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Инсеминација II
18.6.2013 11:09:25   
Melanija RR
Ако се установи дека ја има треба терапија ,ама кламидијата е пренослива па може и мм да ја има.Убаво се распрашај си го докторот за да си знаеш со сигурност

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Инсеминација II
18.6.2013 11:44:21   
MademoiselleNina
Кај мм е скроз негативно, само кај мене се појави user posted image
Но ќе видиме денес што ќе ми кажат

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Инсеминација II
18.6.2013 12:04:35   
Melanija RR
За кламидијата имам доста симнувано од нет па еве утре ќе пишам што се имам ,а дотогаш може и тема да отворите.
Инаку кај мажи се испитува и преку брис,не преку уринокултура и слични работи.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Инсеминација II
19.6.2013 21:06:03   
MademoiselleNina
Јас и мојата кламидија user posted image
Се уште не го најдов лекарот, му ја утнав смената, утре е од сабајле, така што конечно ќе го сретнам.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Инсеминација II
19.6.2013 23:01:05   
Melanija RR
Има веќе тема за кламидија = Кламидија-скоро неприметна полова болест

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Инсеминација II
20.6.2013 14:07:37   
LoveableMe RR
Девојки здраво,

Гинекологот денес ме гледаше на ехо, 7-ми ден од циклус, а фоликул 21 на 16 цм пораснал, не знаат како толку брзо порасналuser posted image , ми кажаа во понеделник да одам, да видат зошто толку брзо пораснал, да не бил од претходен циклус, дали ќе расте, дали ќе има нов фоликул.....Така да овој месец, можеби нема ништо од инсеминацијата наша user posted image user posted image . Ќе видиме понеделник што ќе ми кажат. Позз до сите кои сте во постапка за инсеминација.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Инсеминација II
20.6.2013 14:21:26   
Hopeful RR
Девојки,

јас денес ја направив мојата инсеминација, па држете среќа :) Се беше ок, докторот ми рече дека овулирам и дека дошло до пукање, добро се гледаше на ултразвук, додуша не ми текна да прашам колку фоликули пукнале, мм имаше 20 милиони што рекоа дека е ок, и ми дадоа Кринон гел, Фемибион и Аспирин, тест по 16 дена, па ќе видиме. Think happy thoughts! user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Инсеминација II
20.6.2013 18:07:06   
wanna be mum

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

Девојки,

јас денес ја направив мојата инсеминација, па држете среќа :) Се беше ок, докторот ми рече дека овулирам и дека дошло до пукање, добро се гледаше на ултразвук, додуша не ми текна да прашам колку фоликули пукнале, мм имаше 20 милиони што рекоа дека е ок, и ми дадоа Кринон гел, Фемибион и Аспирин, тест по 16 дена, па ќе видиме. Think happy thoughts! user posted image

Уживкај си сега, одмарај и да не ти велам- не му ја мисли зошто знам дека ќе мислиш ама нека биде позитивно user posted image user posted image Ви рече и односи да имате? Јас имам слушнато дека препорачуваат да се има 1 или 2 user posted image Чекам убави вести user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Инсеминација II
20.6.2013 18:41:19   
Hopeful RR
Да, да, односи секој ден по еднаш, сепак се плодни денови user posted image инаку, почна да ме боли половината, обично немам болни овулации, или така по малце болка, ама ова изгледа е поинтензивно дека повеќе фоликули месецот... ајдееее, user posted image кај сите! user posted image

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Инсеминација II
21.6.2013 10:41:19   
cacisk
Devojki samo sto gi zedov rezultatite od bhcg, denes mi e 12 den posle inseminacija i rezultatot mi e < 1.7. user posted image Znam deka e negativnen testot no mislite deka e rano na 12 den? Vecer trgnuvam za na odmor pa zatoa denes napraviv. Moze vas sovet.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Инсеминација II
21.6.2013 10:49:42   
Hopeful RR
Јас мислам дека е рано, мене ми рекоа да проверам после 16 дена... не губи надеж и почекај user posted image user posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Инсеминација II
21.6.2013 11:34:01   
Melanija RR
cacisk validno e na 15-16 dena od inseminacija i preku krv,posebno ako imas primeno inekcija za prskawe na folikuli .Ima uste vreme user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Инсеминација II
21.6.2013 15:18:42   
Lilja Maria
Pozitivno samo!!!Nema razocaruvanje!!!Site koi ste pravele inseminacija vi posakuvam user posted image .Cacisk mozebi e mnogu rano za test,sepak napravi go pak na 15 den,ke dade Bog za site!!! user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Инсеминација II
21.6.2013 21:35:29   
MademoiselleNina
Утре почнувам со Kломифен, значи 5 дена по 2. Инаку џабе дигав паника за кламидија, така е кога сама си ги тумачам резултатите. Наодот ми бил негативен, и не треба да пијам лекови за тоа и многу се израдувавuser posted image . Се надевам дека овојпат ќе биде успешна инсеминацијата.

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Инсеминација II
24.6.2013 9:29:36   
LoveableMe RR
Девојки бев на гинеколог денес, ми кажаа дека фоликулот е убав и дека таман пораснал за инсеминација. Утре ќе ми прават инсеминација, вечер ќе примам прегнил, па дај боже на сопругот материјалот да е добар и да правиме инсеминација. Стискајте палци.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Инсеминација II
24.6.2013 13:21:48   
wanna be mum

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe

Девојки бев на гинеколог денес, ми кажаа дека фоликулот е убав и дека таман пораснал за инсеминација. Утре ќе ми прават инсеминација, вечер ќе примам прегнил, па дај боже на сопругот материјалот да е добар и да правиме инсеминација. Стискајте палци.

Утре ќе биде се во ред user posted image user posted image user posted image а по 2 недели уште поубаво user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Инсеминација II
25.6.2013 1:48:48   
MademoiselleNina
Ти посакувам опуштени денови! и user posted image наскоро
Каде ја правеше инсеминацијата?

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Инсеминација II
25.6.2013 14:18:33   
LoveableMe RR
Девојки фала Ви на поддршката. Инсеминацијата ја правев денес, 16 милиони сперматозоиди, еден добар фоликул, па за две недели тест за user posted image .

Инсеминацијата ја правев на ГАК, а претходната ја правев во СИСТИНА. И онака нема некоја филозофија за инсеминацијата, само парите се поголеми.

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Инсеминација II
25.6.2013 15:24:44   
LoveableMe RR
Заборавув да кажам дека фоликулот беше 23мм, ми дадоа вчера прегнил, 2х5000 поточно некој француски пошто нема никаде прегнил 5000 по аптекиве. Без стимулација и без утрогестан ја правев инсеминацијата овој пат, само постапката на инсеминација.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Инсеминација II
25.6.2013 17:13:14   
Melanija RR
LoveableMe чекаме најубава вест user posted image

лани прегнилот од 5.000 го имаше само по некоја малска аптека и во аптеката на Систина

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Инсеминација II
26.6.2013 9:37:53   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

LoveableMe чекаме најубава вест user posted image

лани прегнилот од 5.000 го имаше само по некоја малска аптека и во аптеката на Систина


Fala. Srekno i za site koi ocekuvaat user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Инсеминација II
26.6.2013 12:29:48   
Hopeful RR
LoveableMe ајде со среќа, we''re in this together :) и двете чекаме user posted image user posted image user posted image
Единствена работа што сега ме збунува е нивото на општа физичка активност после инсеминација - мене докторот ми рече слободно рипај скокај, а гледам дека на други им рекле да мируваат... јас обично одам на прилично интензивни аеробни вежби и сега не знам дали да ги продолжам... user posted image

< Поракaта ја уредил Hopeful -- 26.6.2013 12:38:59 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Инсеминација II
26.6.2013 15:04:45   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful

LoveableMe ајде со среќа, we''re in this together :) и двете чекаме user posted image user posted image user posted image
Единствена работа што сега ме збунува е нивото на општа физичка активност после инсеминација - мене докторот ми рече слободно рипај скокај, а гледам дека на други им рекле да мируваат... јас обично одам на прилично интензивни аеробни вежби и сега не знам дали да ги продолжам... user posted image


Фала ти, мила ајде заедно се поддржуваме. Јас знам случаи што останале бремени и кога вежбале, а некои мирувале, ама тие сигурно и претходно мирувале. Немој тешко да подигнуваш, а другото продолжи си. Ајде поскоро да видиш user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?