|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  71 72 [73] 74 75   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
22.7.2015 16:10:15   
SOLE
Libra88 mnogu mi e zal, ti posakuvam uspeh I sreka za ponataka, borbata prodolzuva, samo hrabro user posted image

ScaredRR ajde ne panici, se ke bide vo red, od tolku folikulcinja barem edna cucka mora da se fatila user posted image user posted image

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 1801
   RE: Инсеминација II
22.7.2015 21:08:11   
scared RR
Денеска цел ден го немав исцедокот за еве сега да се јави пак кремаво-портокалов со некои примеси на црвено user posted image му пишав на докторот сега чекам да видам што ќе ми каже. user posted image

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1802
   RE: Инсеминација II
23.7.2015 9:58:27   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Libra88

I vtorata inseminacija neuspesna :( Pristigna gospozata utrovo :(


Libra88, баш ми е жал, продолжуваме понатаму. Која инсеминација ти е по ред?

ScaredRR, веќе утре можеш да направиш тест, две недели поминаа од инсеминацијата.user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 23.7.2015 10:01:33 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Libra88)
Непосредна врска до пораките: 1803
   RE: Инсеминација II
23.7.2015 10:08:52   
scared RR
Ми пиша докторот да одам да направам тест преку крв, ама за денеска немам упат, докторката втора смена ми е, така да ќе одам утре одсабајле.
Знам дека нема ништо ама ајде ќе го направам. user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1804
   RE: Инсеминација II
23.7.2015 10:32:55   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

Ми пиша докторот да одам да направам тест преку крв, ама за денеска немам упат, докторката втора смена ми е, така да ќе одам утре одсабајле. Знам дека нема ништо ама ајде ќе го направам. user posted image


A како знаеш? Да не гледаш на гравчиња? Ајде, предвреме немој да се нервираш, тек после тестот ќе знаеш точно што е, ти пуштаме среќаuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1805
   RE: Инсеминација II
23.7.2015 10:52:25   
Libra88
Da, mora da odime ponataka.
Ova mi bese vtora, sega ke treba da cekam eden ciklus pa posle da pravam treta, a mojot ciklus e dolg ca.50 dena :( Se nadevam so metforminot sto pocnav da go pijam ke se namali malku dolzinata na ciklusot.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1806
   RE: Инсеминација II
23.7.2015 12:44:46   
SOLE
Scared ajde navivame za tebe I za user posted image , ovojpat da uspees I site da se izraduvame so tebe user posted image

(Одговор на членот Libra88)
Непосредна врска до пораките: 1807
   RE: Инсеминација II
23.7.2015 13:11:03   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Libra88

Da, mora da odime ponataka. Ova mi bese vtora, sega ke treba da cekam eden ciklus pa posle da pravam treta, a mojot ciklus e dolg ca.50 dena :( Se nadevam so metforminot sto pocnav da go pijam ke se namali malku dolzinata na ciklusot.


Со метформинот може и да го снема циклусотuser posted image user posted image user posted image , ајде со лесно


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Libra88)
Непосредна врска до пораките: 1808
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 7:45:28   
Libra88
hahaha me nasmea LoveableMe, kamo da bide taka, no nie imame i maski faktor :(
Znam deka ke bide, samo trpenie da ni dade dedo Boze :)

Scareeed, ajde te cekame tebe da ni se pofalis so user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1809
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 14:06:59   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared RR

Ми пиша докторот да одам да направам тест преку крв, ама за денеска немам упат, докторката втора смена ми е, така да ќе одам утре одсабајле.........


scared RR, направи ли тест?


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1810
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 17:27:25   
scared RR
Тестот е позитивен user posted image но бетата не е многу висока 56.60. Бев кај докторот ме виде на ехо рече има бременост ама не се гледа ни сакус ни ништо, само ендометриумот е целосен нема излевање, мислам вака рече. Искрено не се радувам пред време, цел ден немав и сега повторно кафен исцедок user posted image
На 11 ми закажаа контрола кај Адамоска пошто он е на одмор.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1811
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 17:41:24   
kapina
Scared cestitki

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1812
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 18:59:19   
scared RR
Фала Капина, ама не е за радување работава, ми се јави ко црвенкаст исцедок user posted image чекам сега одговор од докторот user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1813
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 20:30:47   
kapina
Ne se plasi ako ne krvares mnogu toa moze da e implantacisko prodolzi si so terapija i toa e toa ti rekov li jas tebe oti ti si bremena na mene denes pak mi go vratija metaforminot aman kolku go mrazam slucajno otidov na svoe si baranje da me gledat na eho i mi rece mojot gin i endokrinologot da pocnam so metaforminot pak od 500 mg oti ima preuraneta ovulacija i vo nedela ili pon pak ke me gledat na eho

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1814
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 20:47:13   
Kvisko
Scared честитки. Ако е слабо крварење може да е имплантациско. На кој ден направи бета. Ако е пред 16 од инсеминација не е лоша бројка. Повтори ја бетата за 48 саати ако расте тогаш е добра вест. Ти посакувам едно максимум две бебчиња.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1815
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 20:57:27   
scared RR
Пред точмо две недели ја правев инсеминацијата значи денес 14-5 ден му доаѓа. Не верувам да е имплантациско зашто веќе беше имплантирано, предходните денови што има кафен исцедок од тоа било.Сеуште на бришење имам ко кафено-црвена крв. user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1816
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 21:34:02   
kapina
Cudno mi e vo seta taa situacija jas nemam visok insulin a ete so metaformin doaga do odlicna ovulacija toa mi se sluci zimata sega koga ne piev metaformin ete pak dojde do problem so folikulite i ovulacijata dali moze insulinot da bide vo red no da ne funkcionira kako sto treba

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1817
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 22:17:04   
Melanija RR
scared RR takvi iscedoci i sl cesto se znak na bremenost, a ako ne e crveno i obilno ne e nisto.Sepak e rano za eho, ino betata najdobar indikator.Da za 48casa povtori , no veruvaj deka se e vo red,nitu vo oblaci nitu nosa misla.user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1818
   RE: Инсеминација II
24.7.2015 22:19:10   
scared RR
Работава е што е ко темно црвено, треба да примам ампули прогестерон и витамин Ц ми рече докторот. Ампуливе се сите иста јачина, дека не ми пиша тоа?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1819
   RE: Инсеминација II
25.7.2015 11:27:04   
SOLE
Scared RR како си денес? се надевам се е во ред и нема повеке крварење, мислам дека веке треба да почнеме да честитаме ајде те чекаме со убави вести user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1820
   RE: Инсеминација II
25.7.2015 19:06:09   
scared RR
Добра сум денес, во лежечка положба цел ден user posted image Утрово примив прогестеронска ампула и на секои 4 дена по една да примам треба се до контролата. Со душа ја чекам неа, вака не сум опуштена и не можам целосно да се радувам.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1821
   RE: Инсеминација II
26.7.2015 0:20:13   
taci83
Zdravo imam edno prasanje dali ako pominat 15dena od inseminacija i ako nema bremenost treba da dobies

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1822
   RE: Инсеминација II
26.7.2015 15:34:41   
bambina34
ИЗВОРНА ПОРАКА: taci83

Zdravo imam edno prasanje dali ako pominat 15dena od inseminacija i ako nema bremenost treba da dobies



taci, pravese li bthcg? ako ti pokazalo negativno ,treba da dobies

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 27.7.2015 16:08:50 >

(Одговор на членот taci83)
Непосредна врска до пораките: 1823
   RE: Инсеминација II
27.7.2015 16:10:33   
LoveableMe RR
scaredRR, чекаме нови вести од ехо и да скокаме сите заедно од радостuser posted image . За раст на Бетата, имаме тема ТУКА.

таци83, да ако нема бременост по 16 дена плус минус треба да добиеш, но ако примаш утрогестан или кринон, нема да добиеш. Затоа направи тест преку крв и ако нема бременост, ќе треба да ги прекинеш. Пиши ни што ќе направишuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 27.7.2015 16:11:45 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1824
   RE: Инсеминација II
27.7.2015 16:27:35   
taci83
Pravev inseminacija na prirode ciklus ne sum primala nisto i posle toa ja pravev na 10den od ciklusot a denes mi e 14 den od inseminacijata da napravam test neznam dali ke pokaze ili da pocekam

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1825
Страница:   <<   < Претходна страница  71 72 [73] 74 75   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  71 72 [73] 74 75   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?