|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Инсеминација II
14.7.2015 17:50:28   
pepapa
Bev denes kaj maticnata na 12 den imam samo eden folikul na desniot jajnik so golemina 17mm, doktorkata vika odlicno bidejki sum bez stimulacija i vo cetvrtok da odam na inseminacija, kazete mi vo kolku saat da odam i dali vednas gore na 3 kat ili prvo dole vo ambulanta 29

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1751
   RE: Инсеминација II
14.7.2015 17:57:39   
bambina34

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Bev denes kaj maticnata na 12 den imam samo eden folikul na desniot jajnik so golemina 17mm, doktorkata vika odlicno bidejki sum bez stimulacija i vo cetvrtok da odam na inseminacija, kazete mi vo kolku saat da odam i dali vednas gore na 3 kat ili prvo dole vo ambulanta 29

prvo odis na salterot na kol centarot ,da ti proverat osiguruvanje ...posle odis vo ambulanta 29, ti otvaraat istorija i se kacuvas gore , zaedno so partnerot ..toj ostava materijal i ke vi kazat da se vratite za 2 casa ..
najdoboro e da odis sabajle vo 8 ..
partnerot obavezno treba da nosi test za XIV i hepatit B i C..
mozno e i tebe da ti pobaraat brisevi i HSG
so sreka , pa pisi kako si pominala

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1752
   RE: Инсеминација II
14.7.2015 18:10:24   
pepapa
Samo hepatit nemam za mm, mozno e da ne vratat, i do kolku ke se zadrzam bidejki sum vtora smena od 14h

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1753
   RE: Инсеминација II
14.7.2015 18:13:07   
bambina34

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Samo hepatit nemam za mm, mozno e da ne vratat, i do kolku ke se zadrzam bidejki sum vtora smena od 14h

bez testot za hepatit nema da ve primat...zavisi kolku ke ima guzva , ama pred dva nikogas ne sum zavrsuvala

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1754
   RE: Инсеминација II
14.7.2015 18:21:12   
pepapa
znaci nisto od mojata inseminacija, sepak fala vi...

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1755
   RE: Инсеминација II
14.7.2015 18:32:51   
bambina34
ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

znaci nisto od mojata inseminacija, sepak fala vi...

pepapa, ako ste vo moznost napraveti gi privatno 700 den mislam deka e vo avicena... i za nekoolku saati se gotovi ... za da ne go propustite mesecov
dokolku ne ste vo moznost napraveti gi vo institut za javno zdravje 150 den ama se ceka edna nedela za rezultati...ovie testovi vi vazat 6 meseci ..

< Поракaта ја уредил bambina34 -- 14.7.2015 18:36:02 >

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1756
   RE: Инсеминација II
14.7.2015 21:04:18   
Kvisko
Нас на ГАК ни бараа само тест за хив за мм. Приватните бараат хепатит. Со среќа.

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1757
   RE: Инсеминација II
14.7.2015 22:46:24   
scared RR
Нас во Систина ништо не ни бараа. Иначе можеш да направиш во центар за јавно здравје-пролече. Хив резултати даваат за 15-20 минути, сигурно и хепатитис истиот ден даваат. Нема ни гужви ни ништо. Хив е сосема бесплатно без упат, мислам дека и ова е, зашто тогаш не прашаа дали сакаме и хепатит да провери мм .

Инаку јас не сум јас ако не си увртам нешто. Искочивме со мм да прошетаме и ко за беља сите дупки на улици ги погоди, па си увртев дека ме истреска и ќе му бидне нешто на плодчето ако го има. Па му се изнавикав ко лудача некоја. Сега пак само ми стои на мислам тоа што ме иструска. user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1758
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 0:06:13   
malecko 87
pepapa
znaci njas samo hiv testot ni go baraa taka da mozes slobodno da odis jas vcera pravev vtora na GAK do sega ne mi pobarale za hepatit pozd!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 1759
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 0:46:26   
pepapa
Ke odam pa ke vidime sto ke napravam, pozz do cetvrtok :)

(Одговор на членот malecko 87)
Непосредна врска до пораките: 1760
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 8:34:02   
Kvisko
Pepapa со среќа и со лесно.

Scared доста со паничење. Ништо нема да им биде на ембрионите од малку трескање. Не може па да се затвориш дома и да не мрднеш никаде. Кај тебе веројатно ќе бидат и повеќе ембриони со толку многу фоликули и со добар спермограм. Јас за тебе се плашам дека ќе треба да одиш на редукција на ембриони на тоа ми мириса со твојата хиперстимулација и неможноста да се контролира колку ембирони ќе се создадат и фатат.

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1761
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 10:11:39   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Bev denes kaj maticnata na 12 den imam samo eden folikul na desniot jajnik so golemina 17mm, doktorkata vika odlicno bidejki sum bez stimulacija i vo cetvrtok da odam na inseminacija, kazete mi vo kolku saat da odam i dali vednas gore na 3 kat ili prvo dole vo ambulanta 29


pepapa, среќно и лесно, пиши ни како ќе пројдеш. сцаредРР, верувај ако треба да се фати, ништо нема да му смета, така што остави времето да покаже, ајде овој пат да не израдувашuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1762
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 11:37:18   
Hopeful RR
scared RR, другарка ми вежбаше најинтензивен аеробик пред да дознае дека е бремена, со скокање, чуда, свашта, па ништо не и бидна, така што уживај user posted image

pepapa, со среќа!!! user posted image



_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1763
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 13:13:23   
trnoruska15
Здраво на сите. Јас ја имав мојата прва инсеминациуа минатата недела во ремедика, ние сме со идиопатски стерилитет или ко шо го викам ја ИДИОТСКИ user posted image маж ми имаше 32 милиони прочистена сперма шо ми рекоа дека е сосема ок јас имав 3 фоликула, е она шо ме загрижува е шо докторот не ме виде на ехо пред инсеминацијата како шо читав тука сите ги гледале, јас прашав тој рече дека нема потреба дека ме видел пред ден ипол, мене ме загрижува дали е можно да не настане овулација и по примањето на прегнилот?
иначе јас работам во маркет ама срека на каса па не се движам многу, но живеам во кука на 2кат и имам околу 12тина скали до спратот па секој ден ги минувам нив, знаете ли дали има влијание тоа?
фала со среќа на сите да дочекаме поскоро user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1764
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 13:22:55   
Libra88
trnoruska15, ne bi trebalo da imaat vlijanie tie 12 skali, pa tie sto ne ni znaat deka se ostanati bremeni, a vezbaat, trcaat i sto li uste ne pravat pa nemaat problem.

(Одговор на членот trnoruska15)
Непосредна врска до пораките: 1765
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 15:10:10   
Hopeful RR
trnoruska15, со среќа инсеминацијата! Бројките ви се супер, и ајде за две недели да се радуваме на user posted image user posted image

Гледањето на ехо не е неопходно, кај мене понекогаш гледаа, понекогаш не, а скалите воопшто не ти се проблем, опушти се и уживај. Само биди позитивна овие две недели и чекаме убави вести! user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Libra88)
Непосредна врска до пораките: 1766
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 15:25:25   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: trnoruska15

Здраво на сите. Јас ја имав мојата прва инсеминациуа минатата недела во ремедика, ние сме со идиопатски стерилитет или ко шо го викам ја ИДИОТСКИ user posted image .........................иначе јас работам во маркет ама срека на каса па не се движам многу, но живеам во кука на 2кат и имам околу 12тина скали до спратот па секој ден ги минувам нив, знаете ли дали има влијание тоа?
фала со среќа на сите да дочекаме поскоро user posted image


trnoruska15, добредојде и ти посакуваме оваа да ти биде последна инсеминација и успешнаuser posted image . Примаше ли терапија? Не се секирај, продолжи со нормални активности, ајде со лесноuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот trnoruska15)
Непосредна врска до пораките: 1767
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 17:01:12   
pepapa
Eve me mene povtorno so moite prasanja se nadevam nema da mi zamerite bidejki navistina seuste ne sum dobro upatena vo sevo ova....citam za primanje inekcija pred inseminacija a jas utre ke pravam a nema primeno nikakva inekcija

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1768
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 20:39:51   
kapina
Mozda nema potreba jas nisto ne primav za vreme na inseminaciite niti pak posle

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1769
   RE: Инсеминација II
15.7.2015 22:09:50   
bambina34

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Eve me mene povtorno so moite prasanja se nadevam nema da mi zamerite bidejki navistina seuste ne sum dobro upatena vo sevo ova....citam za primanje inekcija pred inseminacija a jas utre ke pravam a nema primeno nikakva inekcija

jas primav stop inekcija pri ednata inseminacija koja mi bese stimulirana ...drugite tri bea na priroden ciklus i ne primiv

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1770
   RE: Инсеминација II
16.7.2015 14:24:33   
pepapa
Devojki zavrsi mojata prva inseminacija, mi ja pravese dr.Trajanova i mi ostavi mnogu dobar vpecatok, ne mi kazaa nisto za spermata samo doktorkata rece odlicno navleze spermata i ke bide dobro, mi kaza da pijam aspirin, folna i utrogestan vaginalno... Kako za inat mi se pogodi mnogu da pesacam zatoa i znam deka nisto nema da bide

< Поракaта ја уредил pepapa -- 16.7.2015 14:30:31 >

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 1771
   RE: Инсеминација II
16.7.2015 14:45:24   
LoveableMe RR
pepapa, нема правило и мирување па особено за инсеминација ништо не знали, ако треба да биде ќе биде, среќноuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1772
   RE: Инсеминација II
16.7.2015 15:12:48   
pepapa
Nekoja guzva strasna ne fati pa moram od gak do gtc peski da odam, i nekako se razocarav vednas

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1773
   RE: Инсеминација II
16.7.2015 15:28:45   
Kvisko
Pepapa со среќа и со лесно. Трајанова е супер и знае да те смири убаво. Пешачењето нема врска спермата е во матката и не може да истече. Сега само опуштено и позитивно.

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1774
   RE: Инсеминација II
16.7.2015 16:01:16   
pepapa
Da mnogu milo zboruva i znae da te ohrabri i opusti, ke se prefrlam kaj nejze, sekoja cest za Tofoski i Trajkovski megutoa navistina treba da ti e vrska ili ke gi brkas po hodnici... Fala vi na site za poddrskata

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1775
Страница:   <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  69 70 [71] 72 73   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?