|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
15.10.2009 13:35:52   
BEBICA
I ja sum za vrekicka.Monika prv pat ja staviv vo vrekicka na dva meseci i toa vo onaa vrekicka vo koja sum spiela i jas i eve sega majka mi mi ja donese i drugata vrekicka mnogu pogolema za 3 godini i vo nea spie i vo taa vrekicka ja sum izrasnata.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
16.10.2009 15:07:02   
Еца
јас еве ја исправ, испеглав и од вечерва Мила ќе ја ставам да спие во вреќичка, ама без ракави ми еuser posted image дали да ја покривам плус со уште едно тенко ќебенце?Мила на 22 ќе наполни 3 месеци.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
16.10.2009 15:08:25   
mis.
Стефан спие во вреќичка без ракави и одозгора покриен со ќебенце.Кај да најдам со ракави?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
16.10.2009 15:08:32   
profesorica
Еца и јас Дамјан го ставам во дебела плишанка без ракави и + го покривам бидејќи не грееме.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
16.10.2009 15:08:50   
profesorica
Мис имаш во стружанка и со ракави.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
16.10.2009 15:11:02   
mis.
Па многумина купиле од стружанка без ракави но ако има и со ракави ќе морам да купам.Рацете му е постојано голи.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
16.10.2009 15:16:39   
mami
и ние мора да одиме по вреќичка со ракави, вчера рачињата му беамраз..ама не дава да го покријам, ми се буди..

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
19.10.2009 23:48:27   
STRUMFETA
Nie vrekickata ja kupivme od Strumica,i toa debela so rakavi na kopcenca,nas proizvod- Vinica ,za 600 denari.Samo ne e plisana,pamucna ,kako jorgance e,a i mnogu eftina.Prodavnicata se naoga vo centarot,blizu do Global.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
16.11.2009 20:25:05   
bimbo
И јас Никола го ставам во врекичка за спиење и ја сака иста е како скафандер само сто е по тенка ја добив за крштевката за моето 1 дете, многу е убава и многу е практична , затоа што може и да оди со неа.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
17.11.2009 7:29:37   
profesorica
Дебела плишана вреќичка без ракави и јорганче одозгора, некогаш ги вади рачињата сам но има и боди по долги и пижамки и таман му е вака.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот bimbo)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.12.2009 10:02:12   
ananikol
Za sinceto praktikuvav vrekicka i bez nisto oddozgora oti so parno sme,na polnok go gasat-vo 5 go palat.A i so user posted image  planiram vrekicka.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.12.2009 11:07:24   
profesorica
добивме на поклон и вреќичка со ракави,дебела е како јорганче и шарена, многу убава.сега имаме 3.таман за преперување.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.12.2009 13:25:40   
majka 79
moite decinja spijat vo vreki sto licat na skafanderi sto znaci i racete i nozete im se slobodni.mnogu se meki, debelki i komotni od firmata sanbebe 100% pamuk.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
18.12.2009 14:49:07   
mis.
Ммајка79 од кај ја купивте ако не е тајна?Јас барам нешто такво веќе подолго време?

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
5.1.2010 11:06:41   
profesorica
и дебела вреќа со ракави и јорган одозгора

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
25.3.2010 22:59:26   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Со што го покривате вашето бебе/дете? Јорганче, ќебе, или вапето бебе спие во вреќичка за спиење?
Што користите во зимскиот, а што во летниот период?

На пример јас Нина зимно време ја покривам со тенко ќебенце (оноа од памперс) за преку ден, затоа што е потопло и парното е појако, а навечер со подебело ќебенце или пак јорганче кога е поладно. Не сака во вреќичка за спиење затоа што не може да мрда многу во неа.


ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Seuste e vo vrekicka za spienje i toa so nogavici e vrekickata pa odlicna e .Inaku ako e na kebe cela nok ke treba da dezuram za da ja pokiram non stop


(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
26.3.2010 0:33:54   
mami
 Деновиве сам си ја соблекува вреќата и легнува така непокриен, се мислам да не му е топло веќе во дебелата вреќаuser posted image Од понеделник одиме во потрага по потенка 

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
26.3.2010 9:34:03   
Adrijana
Do sega bevme so kebence, ama sega izveduva nesto, gi kreva nozete i so niv go frla celoto kebence, i taa ostanuva golauser posted image ama ke i kupam nekoja ne mnogu debela i bez rakavi, kolku za sega, ne moze skros otkriena da spie.

_____________________________(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
26.3.2010 9:37:20   
lilit
Дефинитивно вреќичка.Особено ако е машко не трпат премногу топлина и Марко постојано се откриваше ама со вреќата после уживанција.Сега е голем и спие само со ќебе.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
26.3.2010 9:54:03   
Cacko
Elena e samo so kebence i toa so potenko moze otkako e rodena,posto e skletcika na meneuser posted image ,i obavezno racete da i se otkrieni inace se budiuser posted image

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
26.3.2010 10:30:45   
Adrijana
isto i Eva ne dava racete da i se pokrieni, i zatoa ke i zemam bez rakavi.

_____________________________(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
4.9.2010 22:12:36   
Felly RR
Јас еве неколку дена откако залади ја ставам во вреќичка, една потенка без ракави. Дури беше топло времето ја покривав со тенка памучна пелена, а таа цело време мрда и ја турка пелената, па спиеше непокриена. Е сега веќе е ладно навечер и во вреќичката е супер, нека мрда колку сака, пак и е топлоuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
4.9.2010 22:23:38   
Maca25
јас никако не можев да ја научам ќерка ми да спие во вреќичка. Сега ми е криво што не бев малце поупорна и што не пробував додека беше мало бебенце, зато што сега цела ноќ станувам да ја покривам, а таа само се открива. Нашиот стан е многу топол зимно време, парното пука, но еве во овие месеци кога е ладно, а нема парно јас 100 пати станувам да ја покријам за да не спие гола.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
4.9.2010 23:59:03   
Палешка РР
Миа е голема с'клетчика, не сака чорапи, ќебе, ништо. Пробав и со вреќичка ама збесна и се сакаше да заспие. Се' турка од неа, незнам што ќе правиме вака user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: вреќичка за спиење или ќебе?
5.9.2010 0:02:47   
nadica
лани не најдов ама за годинава ќе се потрудам повеќе а сега за сега го пикам ќебето по крајот на креветот за да неможе целосно да го тргне

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?