|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Чување на децата
26.2.2010 21:46:20   
mami
Ние изгледа експресно ке мора да го навикнеме на градинка...Мајка ми заради операцијата неможе, па мм и свеки ке седат дома по една недела, јас ке земам боледување од 15 дена и после ке мора градинка, нема смисла да ја малтретирам мајка ми, Лука знае да биде вистинска лепешка и цел да сака да е во раце...Проблемот сега е- која градинка..

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Чување на децата
26.2.2010 22:16:37   
mother 29
од градинка нема поубаво....во врска со разболувањето читам претходно.ете мојот како е тргнат од 09 мм ова му е сефте настинување.повеке ми се разболуваше дома  лани зимоска,отколку сега со градинката.......

денес се вракам од работа и гоамити го зела свеки да го шета...на улица подоле од нашата,вртам со колата и кој ке видам на сред пат со точакот........мојот................и го чувала.леелл се смрзнав и натаму петпоставувате......

затоа кога е во градинка мирна ми е главата

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Чување на децата
26.2.2010 22:20:44   
BEBICA
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image mother i jas se pogolema hrabrost imam koga vaka ke slusnam.Posto veruvajte mi site kao strav im e da ne se razboli normalno na sekoja majka i e strav no mora i toa da projde.Sekogas se prasuvav dali ima nekoe dete koe ne e bolno vo gradinka i polesno preminuva preku toa eve ziv primeruser posted image user posted image user posted image za Marko i negovata mama.user posted image user posted image
Sigurno ne se site deca bolni sigurno ima barem edno dete koe e zdravo.
jas veke podnesov na dve mesta za ja zapisam Monika pa ke vidime koe ke upali.Posto ovde dobivanje nmesto za vo gradinka isto ko da si dobil na lotouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Чување на децата
26.2.2010 22:21:12   
BEBICA
Pak zaboraviv nesto i najbitnoto da rastat pomegu svojte vrsnici.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Чување на децата
26.2.2010 22:30:27   
mother 29
верувај ми дека таму поубаво го чуваат од дома свеки......мајка ми е друга приказна (не дека ми е мајка)таа го држи построго,а свеки немам зборови-лудница


ке му даде чипс за ручек,онај пат му наполнила чаша вода  лебедот да го пливал.ми се чини и од тоа настина...........и ред други глупости
а во градинката знам дека е најаден.таму морра сите да иммаат празна чинија,пресоблечен,избришан....на прсти можам да ги избројам деновите кога бил искапан ,на топло си седат ,си играт,им пејат .......абре мераци
и замисли све за 1 500 денuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Чување на децата
26.2.2010 22:33:58   
mami
И кај мене е иста ситуација. во состојба се се да му дадат само да седи мирен, затоа сакам во градинка ама некако многу нагло ми дојде ова сега...

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Чување на децата
27.2.2010 14:52:48   
BILJANA_G
Se uste ne sme vo gradinka zdravje koga ke napolni tri godini,nekako ne mi se pusta porano,mnogu e problematicna so jadenjeto,sigurno tamu nema da ja molat kako jas sto pravam,posle zaradi toa razboluvanje,tamu mislam deka cesto ke se razboluva,isto taka uste ne sum ja pustila zaradi toa sto mnogu se poti,treba po 10 pati da ja presoblecuvas,a tamu cisto sumnjam deka ke ja proveruvaat dali e ispotena ili ne.Dokolku imase kaj nas privatna bi ja pustila,tamu maksimalno ke se angaziraat za decata taka mislam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Чување на децата
27.2.2010 14:56:24   
Adrijana
Ako imam nesto rabota, ja cuvaat i majka mi i sestra mi i sveki cat pat.Zdravje na esen neka potprkne ubavo, pa sakam malku da ja pustime vo gradinka, a i jas ke treba da fatam nekoja rabota i + fakultetot, ke bide zabavno.

_____________________________(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Чување на децата
27.2.2010 15:05:34   
*Daniela*
Срцето на тета не ми го зимај јас ке си го чувам ти коа ке си на работа и јас ке го учам ако треба и да пишува и да црта и да бои итн..... Милата на тета ...ама добро па во градинка така ќе може да се спријателува и со други дечиња... така е user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Чување на децата
27.2.2010 15:07:18   
Adrijana
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Чување на децата
27.2.2010 15:18:28   
Палешка РР
Знам дека е рано, ама јас уште отсега се секирам и молам Бога нешто да се смени, мм да зараборува колку двајцата, а јас да не одам на работа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Чување на децата
27.2.2010 17:09:44   
Annabel
Нема да згрешиш и да го дадеш во градинка. Посамостојно и поборбено ќе биде....барем ние имаме такво искуство...Ива има 2 години и 7 месеци, а командува деца од 5 години кои никогаш не биле во градинка...user posted image

Ке се разболува на почеток, но потоа си ствара имунитет...

И што е најважно, полесно ќе се адаптира, па дури и само ќе бара да оди во градинка.

Немој да си тажна...

< Поракaта ја уредил Annabel -- 27.2.2010 17:10:12 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Чување на децата
27.2.2010 17:20:54   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamasane

Аннабел, а во која градинка одеше Ива? Јас барам некоја во Кисела Вода, највеќе ми одговара Весели цветови на Огњан Прица. Дали некој има искуство со оваа градинка?


Според мене најдобри градинки во Кисела вода се 8 Март кај кулите Расадник и Мимоза мислам дека се вика кај Шампионче. Таа кај школото Дуња била ок за поголеми деца а оваа кај општината е ужас не знаат како да ги избркаат децата.
Кочо Рацин е супер на Водно сум ги снимала петка се ама наутро во сообраќајната гужва нма Водњанска ти треба 1,5 час за да го однесеш во градинка. Супер е и таа кај беко и таа кај Корчагин ама мислам дека се преполни.
Ќерка ми е на листа на чекање од лани за во септември да тргне во 8 Март во К. Вода. Ќе имаме полни 2 год и се надевам како што е друштвена брзо ќе се навикне. Ако има проблеми ќе си ја задржиме жената што сега ја чува.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Чување на децата
1.3.2010 13:15:35   
mamasane
Мила на мама и јас мислев на таа градинка кај Шампионче мислев дека се вика Весели цветови. Маж ми бил во петокот таму ама му рекле дека не примаат нови деца и да пробаме пак во септември. А таа ни е најпогодна заради близината до мајка ми за да има кој да го зема од градинка. Сега ни останува да чекаме до септември.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Чување на децата
1.3.2010 13:36:19   
big_mama817
син ми оди во 8 март градинката во драчево и навистина сега за сега сум фала богу задоволна а инаку во градинка е од неполни 12 месеци и супер се навикна

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mamasane)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Чување на децата
2.3.2010 15:44:26   
Mammy
Еве бидејќи сум во фаза на барање жена која ќе ми го чува Арман, случајно дознав за агенција која посредува за чување деца. Ти испраќале пробно жена на 10 дена, па ти си бираш.
Еве доколку некој го има истит проблем како мене, а нема бава сервис или др. познати, агенцијата се вика МА-ПЕТ.
Ќе ги контактирам па ќе ви пишам.

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Чување на децата
2.3.2010 15:45:43   
caci20
Ajde Mammy, pisi sto si napravila

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Чување на децата
2.3.2010 19:45:57   
topce
Анастасија оди во градинка од не цели 11 месеци. на почетокот беше и за мене и за нејзе тешко, после таа се навикна и еве ја сега се дружи со дечињата. ние имаме баби ама немаме баба сервис, а некако жена не сакав дома да ми се мотка.па со мм се решивме за градинка и покрај моите стравувања како ќе биде супер испадна, ни се погодија негувателките и Анастасија се навикна на нив. е сега како ќе биде од септември кога ќе треба да ја смени групата ќе видиме.пред да ја запишеме многу се распаршував за градинките во аеродром и не ја избравме најблиската туку според нас најдобрата, каде има 10 дечиња во група и се разбира си се распрашавме и за негувателките и за условите во градинката, за тоа разговаравме со докторка која е надлежна за тој реон.

< Поракaта ја уредил topce -- 2.3.2010 19:47:20 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Чување на децата
24.3.2010 6:42:12   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: mina_m

bidete vnimatelni so izborot na kogo mu go ostavate vaseto dete....


http://www.worldstarhiphop.com/videos/video.php?v=wshhpG0ATeuvzDz2e7SF

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Чување на децата
24.3.2010 6:46:02   
Mila na mama
Не успеав да ја догледам целата снимка зашто ќе се расплачев од бес. Ова не е жена ова е чудовиште. Би и вратила со иста мера и повеќе. Грозоморно ухххххххххх

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Чување на децата
24.3.2010 8:36:45   
mina_m
ovaa e samo da ja derat na zivo,ova zdrav covek ne go pravi,a bebevo kojznae dali ima nekakvi zdravstveni problemi od ovaa netacnava...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Чување на децата
24.3.2010 8:38:04   
April
мислам дека нема да ја гледам снимката user posted image подобро, нели?

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Чување на децата
24.3.2010 8:39:44   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Не успеав да ја догледам целата снимка зашто ќе се расплачев од бес. Ова не е жена ова е чудовиште. Би и вратила со иста мера и повеќе. Грозоморно уххххххххххOva jas vcera go vidov na FB i ne go dogledav posto se rasplakav i bev mnogu voznemirena.
jas bi ja zadavila so goli race.Strasnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Чување на децата
24.3.2010 8:50:18   
baby mama
Кутро бебенце како ми падна жалuser posted image .

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Чување на децата
24.3.2010 8:51:32   
niki
Страшно! Немам зборови....user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

од кога бебето во градинка
21mimi

од кој месец го носевте вашето бебе во градинка?

9месеци (18%)

12 месеци (19%)

16 месеци (28%)

го цува негувателка во нашиот дом (9%)

го чуваат нашите рордители (25%)


Број на сите гласови: 95

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!