|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Плажа
2.7.2012 11:32:07   
Felly RR
Леле жени што убаво сте се собрале на плажава, ама на никоја не и текнало кафе да стави. Ајде едно ладно ставете, јас едвај станав од болки, пишав и во темата за болки во грбот, ако некој има лек нека пише.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: РР Плажа
2.7.2012 12:19:35   
Hunny
Здраво рр-ки, како сте на жешково? Јас мислев нема да преживеам денеска, ама и тоа помина. Денес почнав на работа, го прекинав породилното, а user posted image нема ни 3 месеци. Ама тоа е мора така да бидеuser posted image Среќа ме пуштија порано, па сега не можеме да се изнагушкаме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:10:04   
Calypso
Ај еве од мене кафето денеска...
user posted image
се надевам добри сте ми... ние уживаме со малиов дома, демек... само се бркаме наваму натаму... одвај чекам да одам кај моите да има кој да ми го чува, раат да се средамuser posted image


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:18:12   
Ikana
Дечки ми треба совет....мислите дека е добра идеја да се оди со 7 месечно бебе на море....моите ме тераат да одам со нив ама некако шубе ми еuser posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:20:55   
vanessa30
Zdravo zenski, mene me nemase nekoe vreme, bev vo Bt da iskoristam poslednite denovi od porodilnoto i stariot god. odmor, i denes prv den na rab. Sreka koristam taa opcija za majki doilki do 15 casot, namesto vo 16.30. Utrovo so tesko srce se odeliv od mojotuser posted image , a koga se slusnav na tel i mi kazaa deka me baral i vikal mama, mama. abe srcevo mi se raskina, edvaj izdrzav da ne se rasplacam.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:23:03   
Pepelaska *
Икана извини вака, ама ако си луда да не отидеш, user posted image , па и не е толку мало 7 месеци, пиши списокот и оди уживај малку.
Освен секако ако мислиш ти дека не би можела да издржиш.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:25:20   
Ikana
Знам и мене ми се оди, само шубе ми е, ќе прима за 1 недела ДТП и полио, а една недела после вакцината треба да одиме, евентуално...инаку ќе имам помош од моите секако, со нив ќе одам...и мм ме тера да одам, а мене ми е стравuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:27:19   
Beatris
Ишшш двете на море!!!!!!!! Будалче едно! Јас А ја носев на 4 месеци, дури и ја бањав во море. Според мене ОДМА да си отишла! И точка.

И плус од вакцините ако има реакција има одма, така да НЕ ТУКУ СЕ ВАДИИИИИИИИИ!!!!!

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 2.7.2012 14:28:11 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:27:23   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Дечки ми треба совет....мислите дека е добра идеја да се оди со 7 месечно бебе на море....моите ме тераат да одам со нив ама некако шубе ми еuser posted image


не знам само што ти е шубе??? поголем рај за бебе од море нема...ти изгледа не си била на сите часови кај Видоевски user posted image
можеш само да го угушиш тука ако останете а имаш опција да му ја киднеш

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:46:59   
Ikana
user posted image user posted image user posted image
Ок значи тоа е тоа, идеме на море ваљда! Фала дечки!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:47:34   
vezilka RR
Ма какво шубе да си идеш и ич да не му се секираш!! Уживкај те си со бебуш, плус и баба и дедо тука, мераци!! user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:48:07   
Beatris
Ај земете не и нааас user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: РР Плажа
2.7.2012 14:58:39   
temjana
Иканке ти стварно си било идишано во мозочетоuser posted image Шубе треба да ти е ако останеш во пеколот овде, инаку ако тие некаква утеха пријателка викендов беше во Дојран со 12 дневно бебе па сега ти види user posted image А внук ми со 4 месеца го однесоа во Доминикана така да твојата цуцка и те како е спрамна за моренце, прашањето е дали мама е?
Ајде шибајте таму и да си поминете најубаво во светuser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: РР Плажа
2.7.2012 15:20:27   
kikicka
Иканоо тебе не ти иде умот user posted image Оди мор уживај,користии малку тоа твоите башка и времето ке ти помине така,а вака ке капиш дома на клима и плус можиш полошо да и направиш со климите.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: РР Плажа
2.7.2012 15:35:18   
Ikana
Па ајде кој е за плажа нека повели со нас, го собираме од дома, а посебно Беатрисче ќе ми се направи кеиф ако не дружите! Во право сте, подобро отколку дома на клима окапување по цел ден! Ве гушкам сите!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: РР Плажа
2.7.2012 15:37:51   
Beatris
И да не сте се вратиле без да ја избањаш М!!! И тоа да биде документирано со слика иначе не веруваме user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: РР Плажа
2.7.2012 16:28:44   
ivoni4ka
lele ikana pa uste i se mislis abe nema razmisluvanje spakuva kuferite i trk vo voda i da znaes deka ke imas ODMOR ( mama i tato se so tebe) uzivancijaaaaaaaaaa user posted image

zensk imam edna golema vest cel den placam od sreka
imeno posle spntaniot aborts sto go imav vo 2009 god mi dijagnostcraa CIN 2 i vsokorizicen HPV se utepav od plakanje i trckarenje po doktroi i ispituvanja i pregledi i kolposkopi i pap testovi ...... abe 300 cuda i samo sto dojdov do stadium za lasersko lecenje op user posted image sto cin mi napravi i problem vo bremenosta prerano skratuvanje i otvaranje na groloto na matkata vo 8 mesec.
sega posle bremenosta pravev 2 pap testa = negativniuser posted image
denes gi dobiv rezultatitte od MANU HPV= otsutnouser posted image
biopsija= normalni kletki user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: РР Плажа
2.7.2012 16:33:09   
Beatris
Одлична вест Ивони4ка! Сите наредни прегледи да ти бидат такви! user posted image Ајде сега чести нешто тука на плажава додека не сме фатиле песок да јадеме user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: РР Плажа
2.7.2012 16:37:04   
ivoni4ka
user posted image
user posted image

kazuvajte ako nekoj drug saka nesto drugo vednas lepamuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: РР Плажа
2.7.2012 16:39:04   
ivoni4ka
user posted image

_____________________________



(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: РР Плажа
2.7.2012 16:59:53   
kikicka
Супер резултатите испаднале.user posted image во пуста гора нека одат тоа болестите.

Инаку јас цврцц сум се отспалаеден саат фино лепо,па сега ке папаме ике шетнеме.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: РР Плажа
2.7.2012 17:24:58   
Maca25
Честито ивони4ка!!! user posted image user posted image user posted image

Јас сега се вратив од работа, жива вода, па и уште треба до шпорет да стојам и ручек да правам....ти еuser posted image м животот! user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: РР Плажа
2.7.2012 18:50:19   
Ikana
Честито срцка, алал да т е, пу пу никад да не се врати, иш!!!!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: РР Плажа
2.7.2012 22:51:58   
mamicki
Додека се печете на плажава и пиете коктели, би сакала да замолам за поддршка: оние кои имаат ФБ профил, ако сакаат, нека стават „ми се допаѓа“ на следнава фотка:
Лајк за Климент!!!

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 2.7.2012 23:22:32 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: РР Плажа
2.7.2012 23:01:36   
miana
Епа девојчиња дојде и тој ден ( во случајов нок) user posted image ) да Ви кажам ( да Ви се пофалам ) дека денес го полагав последниот испит и напишав апсолутно се...Во последниов семестар постигнав супер успех две 10 ки,една 9 ка и сега чекам резултат од последниов испит...Неможам да постирам слика ( сликомат не функционира а на друга страна незнам како ) за да Ве почастам нешто..Ова е голем успех за мене,на мои 25 години,со две деца ( едно 4год и едно 6 месеци ) да ја завршам успешно и последната година од факсот..Сакав да продолжам понатака,но решив да одморам малце па кога ке пркне малово да си продолжам...Ете тука сакав да ја споделам мојата радост...user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?