|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Јога програма за забременување
15.2.2012 10:17:35   
JovanaJ
Citam na internet deka postoi posebna YOGA programa za zabremenuvanje so vezbi, tehniki za disenje i meditacija. Disenjeto i meditaciite pomagale da smiri organizmot, da se vospostavi hormonalna ramnoteza i polesno da se zabremeni. Posebno kaj onie dvojki kade e dijagnosticirana neplodnost od "nepoznati pricini"...i ima luge sto tvrdat deka samo posle 1 mesec vezbanje ostanuvale bremeni.
Neznam kaj nas kolku ima studija speciajlno za vakvi vezbi ama mozebi instruktorite mozat da napravat nekoja kombinacija na obicnite casovi po joga. Moze da se proba nema da nasteti vo sekoj slucaj...
Mozebi veke i ima nekoj so pozitivno iskusto?

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 15.2.2012 19:55:04 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Јога програма за забременување
15.2.2012 10:17:59   
JovanaJ
Јогата, како вештина за развој на духот и телото, помага при ин витро зачнувањето.Позитивните својства на јогата пред се го намалуваат стресот, објасни д-р Алис Домар, професор по акушерство и гинекологија во Бостон. Јогата е најефикасен и најбезбеден начин за отстранување на нервната напнатост и високата анксиозност, кои често ги придружуваат жените при оваа важен чекор - мајчинството.

Проблемот на идните мајки е уште поголем кога не можат успешно да забременат по природен пат. Во истражувањето учествувале жени на просечна возраст од околу 40 години, кои биле подложени на постапката ин-витро. Веројатноста од зачнување каj оние, кои ја практикувале јогата, се зголемила за неколку пати.

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 15.2.2012 19:55:26 >

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Јога програма за забременување
15.2.2012 11:45:36   
lindicka
Моја пријателка почна да практикува јога, баш за да се смири, што би се рекло, се обидуваа со нејзиниот дечко/маж да забременеат, ама не им успеваше, хормоните и беа за никаде, проба и со храна нешто, и навистина почна да практикува јога и оп остана бремена ,иако докторката и рекла дека нема шанси без терапија, а воедно имаше и цин ( не знам кој), ама и цинот и исчезна. Јас еве, се спремам една година да почнам со јога,, се договараме со нејзе, ама никако да почнам, се нешто терминот не ми одговара, па ладно, ова она. Ама, ако би имало специјална програма за забременување, обавезно би почнала. Поздрав

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 15.2.2012 19:55:44 >

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 3
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

/
Jana9

Dali go koristite javniot prevoz?

Da (33%)

Ne (67%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!