|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Вештачко оплодување - II дел
4.12.2010 15:45:25   
Julie1
Темите со над 100 постови ги затвараме и можни се само за читање, во тој поглед претходната тема Вештачко оплодување КЛИК е затворена и дискусиите на оваа тема молам да продолжат тука.

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Вештачко оплодување - II дел
4.12.2010 18:01:42   
betti
malata mo nemam poveke zamernati embrioni ovi e dve mi beja posledno zdravj e sega mislam ta patuvam za turcija no ke vidam koga odma nemozam zaradi do sega primaf hormoni nezam dali e zravo pa eden do dva meseci treba mozit da cekam

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Вештачко оплодување - II дел
4.12.2010 18:06:57   
betti
olivia nemoj mila da se razocaruvas  znam kako ti je no da bides srekna stom ednas zabremena ke zabremenes pak no imam edna sovet sto me sovetuvase edna prijatelka ne traba koga ke zabremenis da kazuvas na bliski rodnini bidejk i od radost toa moze da se sluci abortus jas na primer ne bo mozela taja radost da ja cuvam tajna skam ta kazam na mojte bliski no eva ne imas nas mozes tuka so nas da spodelis radosta za bremenost ako mozes pervite meseci jas koga ke zabremenam daj boze nema da kazuvam taka me sovetuvase moja prijatelka no neznam dali ke mozam da izerzam no olivia bidi hrabra sto e nase samo ke si dojde mnogu se razocarav koga go procitav tvojot post no veruvaj ke bide mila 

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Вештачко оплодување - II дел
4.12.2010 18:35:05   
Olivia
do pred nekoj den vi blagodaruvav na cestitkite a seka pak vi blagodaram na neskromnata uteha...mojot zivot e poln so sopki...  eden cekor napred , dva nazad..

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот betti)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Вештачко оплодување - II дел
4.12.2010 18:39:21   
betti
draga olivija nemoj mila da se razocaruvas snosti goga go procitav tvojot post nemozev da zaspijam no mila biti srekna stio zabremena ednas sto ako nebese uspesno invitroto uste pogolem sok ne mila mora da bodes jaka takov e zivotot jas te razbiram i znam kako ti je no samo napred mila pak ke zabremenis te pozdavuvam

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Вештачко оплодување - II дел
4.12.2010 20:37:06   
veckasr
olivija milamnogu mi e zal zatoa sto ti se slucillo no bidi hrabra i se sto si e nase ke si dojde 

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Вештачко оплодување - II дел
4.12.2010 23:03:04   
suzeto
olivia...zal mi e,znam deka ne moze nisto da te utesi....user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 1:01:57   
lovely30
pozdrav do site RR odamna nemam pishano nishto i sega vi gi citav postovite i sakam na site shto se na pocetok-pola pat i koj gi brojat denovite do proverka na krvta da gi docekaat posakuvaniteuser posted image user posted image . Sakam da gi pozdravam onie shto se bremeni da im e lesna bremenosta i da si docekaat dogodina vo race da si gi drzat bebinjata. Za onie shto neuspeaa pogotovo na Olivia postot go citav i navistina mi stana maka zashto veruvam deka e golem i tezok udar toa i nese soglasuvam so edna RR shto kaza deka e isto da neuspee INV i da prokrvarish...ne nee isto. Naprotiv e mnogu pobolno da cuesh deka si trudna i posle da ti se urne cel svet :(....no toa e shto e zivotot tece ponataka i site morame da sme hrabri i da cekame da dojde nashiot den koga ke staneme majki. A za posltot od devojkata koja kaza deka prvite 3meseci nese kazuva na nikoj za bremenosta deka se slozuvam i tvrdam deka e cista vistina zashto se najkriticni prvite 3 meseci i od radosti i ubavi misli na okolinata moze da te fati urok i najubavo e da se kaze otkako ke ripne stomaceto i sve ke bide ok user posted image . Pozdravce i od se srce vi ja posakuvam cela sreka na ovoj svet i vo 2011g site da si ostaneme bremeni a onie koj veke se bremeni da stanat majki user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 1:49:43   
betti
draga lovely i da e ne e uspesno ivf e sok a i da e uspesno i da abortiras e golem sok no koga ke ke vidis deka si bremena i abortus e mnogu tesko jas znam kkako e kako velat postarite ne prasuvaj gatalec prasaj patalec no skam da kazam deka poveke ima s nades a od ne uspeh nadesta se namaluva toa sum skakala da kazam te pozravuvam mila

(Одговор на членот lovely30)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 9:35:19   
stanka
Dragi rr fala na podrskata
beti jas pravev 2 pati Turcija neuspesno za personalot ok.no bidejki ne sum trudnane sum zadovolna
Olivia ne se razocaruvaj Napravi uste edna beta i napravi razlika megu prvoto i vtoroto Ako paga ne e dobro No sto i da e  taka ni e pisano i vprocem zatoa sme  na ovaj forum zatoa sto ja imame istata maka pa ke se tesime  ista maka imame i nikoj ne niv eruva odnosno "sitiot ne mu veruva na gladniot"
Jas teram so stimulacija vtornik na kontrola za3 hormoni Lh e2 i progesteron pa ke vidime
Kazuvanjeto i nekazuvanjeto za  toa deka si bremena e mit Koj kako toa go sfaka i mislam deka ne treba da se krie pogotovo na ovaj forum bidejki naiduva na podrska pozitivniot ili negativniot rezultat a toa  na site ni godi

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 14:44:25   
sesilija
dali od klomifenot se zgolemuva bazalnata temperatura

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 16:04:12   
mareto
zdr olivia
mnogu mi e zal.nemozam da ti opisam.ama ne se razocaruvaj ke probas so drugite zamrznati i kolku so znam ne treba cekanje samo dva ili tri meseci.eve mene sega mi dojde i utre so gospod napred ke se javam kaj doktorot za da pocnam so procedurata.se nadevam deka se ke bidi ok.pozz

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 16:08:18   
Olivia
Ajde mareto ke se izboram jas poleka ..sega samo mozam da kazam poveke sreka za tebe sega ..da pies redovno estofem te molam toa e najvazno da pocnes odma koga ke ti kaze doktorot ..treba da postigne do 10mm...ajde mila so tebe sum srekno i da me izraduvas pobrzo i nezaboravaj SE DA TECE SMIRENO I SPOKOJNO te guskam...

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 19:40:10   
cece81
Olivija! mila mnogu mi e zal , ti posakuvam slednoto IVF da ti bide uspesno. Mnogu mi e milo koga pri tolkavo razocaruvanje gi podrzuvas nesebicno drugite bravos se voshituvam na tie luge i mnogu gi cenam .

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 19:48:32   
cece81
Stanka ! ti posakuvam sreken pocetok i uspesno IVF user posted image ...
Jas uste nemam pocnato ovaa nedela treba da odam kaj Dr. Tase da me pregleda ,a sakam da ispitam mikrobioloska analiza kako i hormoni gi nemam ispitano od Juni . Taka ke bidam pomirna znaejki deka e se vo red za odpocnuvanje na postapkata, a vo meguvreme mozi ke dobijam nekoj odgovor od fondot , mojot predmet ke go razgleduva vtorostepena komisija pa ke vidam sto ke odlucat, rezultati ke znam kon krajot na ovaa nedela .
Pozdrav do site user posted image

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 21:18:54   
stanka
Ceci  81 ti posakuvam da dobies od komisijata soglasnost i uspesno ivf

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 21:37:51   
diti
Stanka sreken pocetok i pozitiven kraj
Cece mnogu sreka za dobivanje konecno na pozitiven odgovor i uspesno ivf

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 21:47:21   
Olivia
Diti pozz kako si ti po pet dena ...cela sreka ti ja pustam i na tebe da te sluzi da si zabremenis i da bides srekna..izraduvaj ne naskoro...
Stanka pozdrav i za tebe trpenie spasenie..samo smirenoi so nasmevka i ke se raduvame site tuka, srekno i na tebe mila..
lovely30 pozz i do tebe..


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 22:01:01   
taci14
Zdravo rr jas sum nova na forumov i sakam da se druzam so vas.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 22:08:14   
taci14
Vo brak sum dolgo vreme i se borime so oligospermija.Imam praveno 10 inseminacii i 2 invitra za zal neuspesni.invitrata gi pravev vo Sistina kaj doktor Popovic i mnogu sum zadovolna od doktorot.Sega sum vo podgotovka na 3 i se nadevam so malku sreka i vasa podrska ke bide uspesno.Golem pozdrav do site vas i ja imate mojata podrska vo sekoe vreme!!!!!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 22:11:14   
wannna baby
Dobredojde taci14, se nadevam deka ke na ovoj forum ke steknes pred se mnogu prijateli, ke najdes potrebni soveti i sekako na ovaa strana ke najdes informacii za se sto te interesira. Slobodno spodeli ja svojata storija so nas i dokolku imas prasanja pocni vednas

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот taci14)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2010 22:17:47   
Summer
Zdravo taci14, i dobredojde. i jas sum novicka na forumovi da ti kazam mnogu mi se dopaga.ima mnogu korisni info koi na dr mesto ne moze da sa najdat. se nadevam deka ke se druzime ubavo, za na kraj da dojdeme do nasata najgolema radost.pozz i od mene

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Вештачко оплодување - II дел
6.12.2010 0:00:38   
betti
summer mila ti pisav pp pozzzzz

(Одговор на членот Summer)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Вештачко оплодување - II дел
6.12.2010 10:26:11   
lilita
cece81 ti drzam srekicka da dobies soglasnost za ivf od komisijata i da uspees i ti kako mene kaj dr.Taseuser posted image

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Вештачко оплодување - II дел
6.12.2010 10:28:14   
lilita
Olivija bravo od mene,gi bodris drugite ,imas siroka dusa.
Ke zabremenis i ti dusicke,ka se raduvame zaednouser posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?