|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што да се понесе во болница?
30.11.2011 20:37:45   
fetusce
E takva tecnost od gradite mene ne mi teci. Aj moze kaj mene uste e rano. Imam edno prasanje koga se nosi torbata za poragaj sto ke ja spremam taka. Togas ako zemam odednas jambo pakuvanje peleni, jambo maramici edno pakuvanje i jambo pavloviceva mast. Toa  ako kupam golemi pakuvanja od ovie raboti. Dali posle poragaj ke mi gi vratat , ili ke si gi zadrzat za sebe? Imal nekoj vakvo iskustvo? Ili da si kupam samo specijalno za vo bolnica pomali pakuvanja, pa maz mi  neka kupuva za doma, i toa ako ima vreme. E sto da pravam de kazete.....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Што да се понесе во болница?
30.11.2011 20:46:06   
*Elena*
Ako si zemes jumbo pakuvanje peleni, nemora site da gi nosis vo bolnica, zemi si 15tina peleni so tebe, pa po potreba soprugot ke ti nosi dopuna:)

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Што да се понесе во болница?
9.12.2011 3:37:36   
fetusce
ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Ako si zemes jumbo pakuvanje peleni, nemora site da gi nosis vo bolnica, zemi si 15tina peleni so tebe, pa po potreba soprugot ke ti nosi dopuna:)


Uste mi e rano 32 nedela sum, valda koga ke odam na ctg ke mi kazat sto treba da ponesam. Moi raboti za licna higiena uste od sega ke si spremam, veke kupiv pasta za zabi i tecnost za plaknenje na usta, sega i cetka i sapun i tecen sapun ke si zemam i vloski vir 80 . A za bebeto se dvoumam. Sakam site najdobri raboti da mu gi zemam, peleni neznam koi, vlazni maramici neznam koi se najdobri i se razbira, ima pavlovikeva mast od nekolku firmi koja od niv uste razmisluvam.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 13:17:19   
fetusce
Veke si kupiv za bebeto malo pakuvanje peleni can bebe i vlazni maramici can bebem kako i pavloviceva mast. Za mene si spremiv  sretstva za licna higiena, sapun za banjanje, tecen sapun za race i lice, cetka za zabi , pasta za zabi i tecnost za usta.,  dve paketcinja uloski vir 80,  vlazni maramici za brisenje na race anti bakteriski, malzni maramici za  lice,  parfemce, toaletna hartija  Mislam deka e dovolno i se razbira zaboraviv plasticni vlecki tie za na plaza ke gi zemam i papuci za tamu, i edna spavaka za sekoj slucaj, gaki valda nema da mi trebaat. neznam

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 13:31:05   
miana
Abe fetusce - boze najdobro gledase za bebeto a si mu zemala can bebe???user posted image user posted image user posted image  Najodobro e becutan ili pampers ( orginal ) i maramici i peleni...A pomadata na becutan e super...

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 13:32:57   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: fetusce

Veke si kupiv za bebeto malo pakuvanje peleni can bebe i vlazni maramici can bebem kako i pavloviceva mast. Za mene si spremiv  sretstva za licna higiena, sapun za banjanje, tecen sapun za race i lice, cetka za zabi , pasta za zabi i tecnost za usta.,  dve paketcinja uloski vir 80,  vlazni maramici za brisenje na race anti bakteriski, malzni maramici za  lice,  parfemce, toaletna hartija  Mislam deka e dovolno i se razbira zaboraviv plasticni vlecki tie za na plaza ke gi zemam i papuci za tamu, i edna spavaka za sekoj slucaj, gaki valda nema da mi trebaat. neznam

i parfemce ne ti treba- na bebeto ke mu smetaat bilo kakvi parfemi..Na bebto mu e potreben tvojot priroden mirsi...so parfemot mozes da si napravis problem ( da ne saka da ti cica bebeto - ke mu preci )

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 14:04:30   
riba79

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Abe fetusce - boze najdobro gledase za bebeto a si mu zemala can bebe???user posted image user posted image user posted image  Najodobro e becutan ili pampers ( orginal ) i maramici i peleni...A pomadata na becutan e super...


CAN bebe pelenite se extra,jas na pocetokot gi smeniv site mozni pampers i site mi propustaa,becutan se karton i violeta i otkako me posovetuva edna majka so dve user posted image da gi probam jas eve skoro 8 meseci gi koristam i super se i kvalitet i cena...user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 14:28:48   
elenak
Абе тоалет хартија, е тоа ми е дефинитивно луда работаuser posted image
Еве што ми кажаа мене да си земам - влошки ВИР, спреј за рани, 2 чепчиња, пижами, спавачи, прибор за лична хигиена, тоалет хартија нели секако и чаша, лажица, тањирче оти они немалеuser posted image А за бебето павловичева, влажни марамици и пелени. Јас планирам да купам бекутан и пелени и влажни марамици, а за павловичева ми ја препорачаа како најдобра таа во розева кутија. 

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 14:29:38   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Abe fetusce - boze najdobro gledase za bebeto a si mu zemala can bebe???user posted image user posted image user posted image  Najodobro e becutan ili pampers ( orginal ) i maramici i peleni...A pomadata na becutan e super...

Hmm jas pa od nekolku mesta slusnav deka pampersot mnogu propustal, a i za kozmetikata na bekutan slusnav deka mnogu ja susela kozata...
Sepak zemav pampers cisto onaka da gi probam, da vidam kakvo iskustvo ke imame nie so niv, a od kozmetika planiram da zemam mustela, bidejki site sto ja koristat se falat.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 14:34:25   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Абе тоалет хартија, е тоа ми е дефинитивно луда работаuser posted image
Еве што ми кажаа мене да си земам - влошки ВИР, спреј за рани, 2 чепчиња, пижами, спавачи, прибор за лична хигиена, тоалет хартија нели секако и чаша, лажица, тањирче оти они немалеuser posted image А за бебето павловичева, влажни марамици и пелени. Јас планирам да купам бекутан и пелени и влажни марамици, а за павловичева ми ја препорачаа како најдобра таа во розева кутија. 


Elenak, kolku i da zvuci ludo, barem za onie koi planiraat da ragjaat vo drzavna e sosema normalno. Jas sega koga bev na pregled i toa vo novata klinika (koja e otvorena samo nekolku meseci) vo toaletot nemase ni toalet haritja, nitu pak sapun!user posted image a inaku i jas zemav pavloviceva original, na dr. pavlovic, i kutijata e taka nekako rozenikava, verojatno za istata pravime muabet, mi rekoa i mene deka bila najdobra

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 14:35:09   
bebe82
Fiao, добар избор. Ние користиме мустела и за бањање и за мачкање, од кога е родена и да ви кажам право сме презадоволни. Ни перут на главчето ни црвенило по телото, ни ништо.

А пелени дефинитивно памперс. Пробавме и со дајперс и со кан бебе, врска немаат. Побрзо ги менувам од памперсот и нели побрзо ми се трошат, така да финансиски немам некоа корист. А се измочка одма мириса на мочка, што не ми се случило со памперсот. Ако пример за еден месец ми одат 2 пакети памперс од дајперсот ќе треба по 3, 4 да купувам.

elenak, павловичева најдобра е оригиналната. Јас еднаш ставив од розевата, цело газе и се нафрла со црвени брумчиња.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 16:21:29   
fetusce
Pa mi gi falea can bebe bile arni a i citav po forumite i broev kolku zeni se falat za toa koi bile najdobri peleni, i nekako mi preovladuvaa can bebe. Duri i od pampersot se zalea deka bebeto alergija i, fakalo oti imale gel, a braatucetka mi od bekutanot maka si vide so malata crveno gaze imase edvaj  ja oporavija.  E sega me stavivte na misla da kupam drugi a sto velite?

Me interesira sto se toa cepcinja i toa li treba da zemam. Cepcinja vo  smisla cepcinja za usi za bebeto, cepcinja za usi za mene, ili pak cepcinja  sto se koristat za klizma za spoteruvanje dajte neznam na sto mislite ako treba i takvo nesto da kupam?

< Поракaта ја уредил fetusce -- 14.12.2011 16:35:27 >

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 16:29:50   
miana
Tie Can be bebe be jas ednas gi dobiv na podarok za prvoto i da vi kazam deka ne bev ic zadovolna... mene tie mi propustaa i kade kade so podebeli od pampers...Na kerkami i se isfrli gazeto od pampersot posle godina dena koristenje ( inaku od prv den bese so pampers) i prodolziv so becutan i nemav nikakva maka...Violeta i becutan se skoro isto i maramicite im se isti..Pa i ako procitate na maramicite  na becutan pisuva deka gi proizveduva violeta B i H takada...Letoto sestrami gi isproba site mozni peleni za vnukami i site mozni kremi i crveniloto ne i izceznz,a inaku ne zivee tuka vo BiH zivee i mozebi vodata sto ja piese tuka ili klimata i deluvase loso..Nitu edna pelena ne ja smiri,si se vrati kaj nivse oporavi...Znaci nemora sekogas i pelenata da e kriva..I jas  se  cudev kako kerkami posle 1  godina koristenje  pampers da se izfrli i toa so gelot e tocno deka pampersot imaat nekakov gel a toj e toj gel sto go susi gazeto i ja gubi losata mirizba ...Jas sega ke si zemam pampers pak ( najtenki se i ne za dzabe se tolku poskapi )  a maramicii i pomada becutan

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 16:50:01   
riba79
sega kupete can bebe i ke vidite deka se ista debelina se so pampersot...kako sakate probajte ako ne vi odgovara barem ste probale..pa ke si zemete drugi peleni i taka se dodeka ne najdete nesto sto vam vi odgovara....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 16:58:44   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Abe fetusce - boze najdobro gledase za bebeto a si mu zemala can bebe???user posted image user posted image user posted image  Najodobro e becutan ili pampers ( orginal ) i maramici i peleni...A pomadata na becutan e super...

Can bebe se " izmishljotina za becutan koga stanuva zbor za peleni...pokruti ne mozat da bidat...can bebe,pogotovo najmalite se TOP...a za pampersite ja licno ne gi koristev ama od shto citab na forumite se povekje se zhalat od niv...barem ne vredat za parite taka da fetusce dobar izbor si napravila...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 17:01:55   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Violeta i becutan se skoro isto i maramicite im se isti..Pa i ako procitate na maramicite  na becutan pisuva deka gi proizveduva violeta B i H takada..


imas golema razlika..prashaj vo Zegim kje ti kazat deka Violeta se A kategorija peleni...a Becutan ( koi isto taka gi proizveduva Violeta ) se B-kategorija..ili klasa..kako sakas

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 17:02:29   
Fiao
I jas sakav toa da kazam, koza e navistina individualna rabota, nie imame kozmeticki salon i koga prodavame kremi ili kozmetika na musteriki nikogas ne im dozvoluvame da kupat bez prethodno da probaat tester ili sl (a imajte vo predvid deka rabotime so mnogu skapa i kvalitetna kozmetika). Sakam da kazam deka kvalitetot na kozmetikata si go kazuva cenata, megjutoa sekoja koza moze da reagira na razlicen sostav. Zatoa vi preporacuvam da si probate, ako na edni im se izfrlalo gazeto od pampers ne znaci deka bas i kaj vaseto ke bide taka, ili pak ako bekutanot e kozmetika sto ja susi kozata kaj nekoi, ne znaci isto i za ostanatite, bidejki site bebinja si imaat razlicen tip na koza (ne samo bebinja - sekoj covek ima razlicen tip na koza). Poskapata kozmetika, najcesto se bazira na prirodni sostojki i zatoa e pokvalitetna, no toa ne znaci deka bas na sekoj tip koza ke odgovara.

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Што да се понесе во болница?
14.12.2011 17:05:34   
Fiao
P.S. Najvazno! Reagirajte navreme! Ako vidite nekakvi simptomi (crvenilo, isfrluvanje ili sl.) vednas prestanete so upotreba i probajte drug proizvod! I dobro e tocno da mozete da uvidite dali gazeto reagira na pelenite ili kremceto sto go koristite...

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Што да се понесе во болница?
21.12.2011 12:10:21   
bera
moe mislenje za pampersi e kako ke go naviknete deteto taka ke bide mojot sin go naviknav so pampers po natamu mi bese se po skapo sakav da menjam ama ne mozev vednas se pocervenuvase

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Што да се понесе во болница?
24.12.2011 20:54:05   
fetusce
Nema vrska Flio neznaci ako e skapa pelenata ili kozmetikata za bebeto deka e pokvalitetna i poarna. Ako kozata na detetoto ne ja prima i najskapata kozmetika zabe trosokot. Ke si reces tolku kvalitetno a ne mu odgovara. Taka bese so edna moja rodnina, Od bubsen , bekolino, bekutan, mustela, ama bas nisto ne mu odgovarase na bebeto od ovie kompleti za banjanje.I zamislete mu odgovaralo samo kosili ona najeftinoto i starovremskoto. E aj toa da videte.

< Поракaта ја уредил fetusce -- 24.12.2011 20:55:25 >

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Што да се понесе во болница?
27.12.2011 10:55:47   
fetusce
Da vi kazav gi smeniv pelenite zemav pampers. Po razgovorot so edna taze pecena majka, mi kaza deka pampersot se najdobri 900 denari pakuvanje stignuvalo za cel mesec, a vnatre imalo okolu 149 peleni, zemav za vo bolnica edno malo pakuvanje, a za doma ke go pratam na maz mi  po zambo pakuvanje, samo uste ednas ke ja preprasam od kade gi kupila tolkavo golemo pakovanje? Inaku znam deka ima 50, 60 , 70, 80, do 100 peleni ama za 140 peleni pampers i jas se cudam. bas ke ja preprasam povtorno i ke vi kazam.

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Што да се понесе во болница?
27.12.2011 11:25:44   
Bububebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: fetusce

Da vi kazav gi smeniv pelenite zemav pampers. Po razgovorot so edna taze pecena majka, mi kaza deka pampersot se najdobri 900 denari pakuvanje stignuvalo za cel mesec, a vnatre imalo okolu 149 peleni, zemav za vo bolnica edno malo pakuvanje, a za doma ke go pratam na maz mi  po zambo pakuvanje, samo uste ednas ke ja preprasam od kade gi kupila tolkavo golemo pakovanje? Inaku znam deka ima 50, 60 , 70, 80, do 100 peleni ama za 140 peleni pampers i jas se cudam. bas ke ja preprasam povtorno i ke vi kazam.


Пакување од 149 пелени од марката памперс мислам дека нема.И јас користам памперс ама толкаво големо паковање немам видено

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Што да се понесе во болница?
27.12.2011 11:40:40   
Luci


a vnatre imalo okolu 149 peleni

Ова мислиш на 104 нели? Памперс немаат паковање со 149 пелени

< Поракaта ја уредил luci -- 27.12.2011 11:41:01 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Што да се понесе во болница?
27.12.2011 12:07:46   
kikicka
Има луци ама не секаде имаш 5 бр памперс од џамбопакување од 156 пелени, 3бр од 148 пелени али.....во МК ретко да сретнеш јас во хр имам земано 4 бр памперс 132 пелени во кутија голема.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Што да се понесе во болница?
8.1.2012 23:41:59   
cece81
Zdravo RR-ki ve molam za pomos mnogu mi e potrebna , od ovaa nedela sakam da kupam se sto mi e potrebno za vo bolnica za mene i bebeto , mene mi e prva bremenost nemam nikakvo iskustvo a do sega i za bebceto 33 nedela sum nemam kupeno nisto .Pa ve molam dokolku nekoja od vas saka da mi pise se sto mi e potrebno vo bolnica za mene i za bebeto, kraen termin mi e posledna nedela od fevruari ili prva nedela od mart ke bide ladno, pa bi sakala da znam sto da kupam za izleguvanje od bolnica za bebeto.
Sakam ovie prvi raboti za bebeto da gi kupuvam zaedno so soprugot, a posle koga ke se porodam soprugot ima zelba toj sam da kupuva. user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?