|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
20.10.2011 7:31:22   
Палешка РР
Имаме нешто и за малите бебиња КЛИК

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
20.10.2011 11:27:52   
Pepelaska *
И јас го направив мајмунчето ама некако ми е малку криво па ќе направам поубаво а со ова ќе игра Мартин.Прекрасна идејава женски, немате појма какви чувства ми се прелеваа додека го правев,бидејќи сум премногу емотивна толку се внесов замислувајќи како би ми било мене.Ама ај да не забегувам имам да соберам алишта на 3 места ми се расфрлени user posted image
и на работа на труд.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
21.10.2011 20:19:33   
AnnaMolly RR
jas napraviv uste edna igracka klovn, ama ne takva kakva sto ima vo priracnikot tuku sto se navlekuva na raka :-) utre ke napravam uste nesto, a koga ke si dojdam doma ke vi stavam i sliki da vidite. ajde cekame uste ringerajki da se prijavat za druzbata na saemot na zenata!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
22.10.2011 12:59:44   
Maca25
Јас уште ништо немам направено, не успеав да најдам погодни материјали за правење на играчките. Утре одам кај мајка ми, гарант нешто ќе најдам кај нив, па заедно со мајка ми ќе шиеме. Инаку сега видов дека немам ни игла и конецuser posted image user posted image user posted image што домаќинка ќе бев!



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
22.10.2011 16:32:01   
Snowhite RR
И јас ништо немам старо за распиување, ама затоа знам дека мајка ми има купишта алишта што не ги употребува, а ги чува во визба, стално и велев да ги фрли, да не и фаќаат место, ама добро што не ме послуша, сега ќе ги искористиме за да усреќиме некое детенце. Значи вчера ја прашав и ми рече после славата(Петковден му е), ќе побара и ќе ми даде
Е како не беше саемот на жена еден викенд понапредuser posted image , јас на 12ти Ноември доаѓам во Скопје на свадба сме, или свадбата да беше еден викенд поназад, да се погодев и јас да дојдам на дружбата, вака секој викенд во Скопје, многу ќе ми дојдиuser posted image


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
22.10.2011 16:55:22   
AnnaMolly RR
snowhite, pisi koga ke mozes toj vikend ke napravime pak mini druzba da se vidime.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
22.10.2011 17:07:15   
Snowhite RR
user posted image user posted image user posted image јее супер, ајде кога ќе знам повеќе кога точно доаѓаме, со што ќе идеме, колку ќе останиме, ќе пишам, таман ќе гледам до тогаш да направам некоја од играчкиве да ви ги предадам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 11:10:12   
kikicka
gradinkata od negotino sto i pisav mi rekoa deka im se dopagjal proektot i deka ke go razgledale so koleshkite jas im prativ i formularot sto e za pijavuvanje pa sega ke videme,daj boze da ucestvuvaat

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 11:19:09   
Палешка РР
Одлично кикичка. user posted image

Ние треба да направиме список на Рингерајки од внатрешноста кои сакаат да помогнат во овој проект, за евентуална посета во градинка или болница, или координација на родители и собирање на играчки од градот во кој живеат, па кој сака нека се пријави да волонтира во проектот.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 14:35:51   
kikicka
abe ubavo eve da bev vo MK ke sekako ke ucestvuvav ali ne sum mk i zatoa gledav preku net da najdam nekoj koj ke pomognat,inaku cimerkata se nafati pa me prashuva kade da gi isprati gotovite igracki. ke mi dade nekoj adresa ili br da se jave pa da se dogovorite.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 17:20:25   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Одлично кикичка. user posted image

Ние треба да направиме список на Рингерајки од внатрешноста кои сакаат да помогнат во овој проект, за евентуална посета во градинка или болница, или координација на родители и собирање на играчки од градот во кој живеат, па кој сака нека се пријави да волонтира во проектот.



Еве јас би сакала да волонтирам, се надевам ќе најдам време, за во градинка, ако има за собирање можам и свекрва ми да ја ангажирам. Само дали проектот е презентиран во градинкиве, зашто таа ништо не ми спомнала?


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 17:33:03   
Палешка РР
Да, испратена е покана до сите градинки. Ако градинката сака да учествува потребно е да пополни пријава.Има пријави за градинки, училишта и семејства. Институциите кои ќе се пријават ќе го добијат и прирачникот за изработка на играчки.

Супер Snowhite, ти биди за градинки, а мислам дека и Felly сакаше за училишта.
Чекаме и други волонтери user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 17:42:45   
Pepelaska *
и јас ќе прашам тука во градинкава ако сакаат само нека ми помине славава , се надевам не е касно негде од понеделник ?user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 19:41:04   
Snowhite RR
А може јас да ја пополнам пријавава и да ја пратам на mail и да ми пратите прирачник по пошта или да си ги печатам од порталовuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 20:06:56   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR

А може јас да ја пополнам пријавава и да ја пратам на mail и да ми пратите прирачник по пошта или да си ги печатам од порталовuser posted image user posted image


Се надевам дека ќе има неколку отпечатени прирачници и за членовите на РР. Прво да се испратат во градинките и училиштата кои ќе се пријават за учество, ние секако го имаме тука на страниците на РР прирачникот. Сега засега сите печатиме од порталот...јас дури и во боја (дека работам во печатница) user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 20:21:18   
Snowhite RR
Епа тоа ми е, ако ги печатам на работа ќе треба во црно бело, а сакам во боја, а ако печтам во боја цела боја ќе ја потрошам, не е ласерски печатачовuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 22:03:48   
Andriance
Eeeeeeee moze da me zapishete vo spisok...obavezno kje pominam da ve sirnam..samo iskreno bi sakala ama aj shto nemam vreme za pravenje igracki..luge..ic ne me biva..da mi recete da nacrtam kocka...kje ja napravam topka ahahahah znachi kje dojdam ama za drugoto...daj kazete kako drugacije mozam da pomognam????

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 22:32:57   
kikicka
abree ZENII kazete kade da se ispratat igrackite ,cimerkata ja zamoliv ama me prasha kade da gi isprate za da gi dobiete

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
23.10.2011 23:50:35   
Julie1
Kikicka, ако сака да ги испрати по пошта еве ја адресата: Дану Филантропија ЈИЕ, ул. Мирче Оровчанец 1/1-4 Скопје. Во текот на неделата ке објавиме листа на градинки кои прифатија учевство, па со сови податоци може да ги достави и до најблиската градинка.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
24.10.2011 10:12:23   
Палешка РР
Ако сте ја загубиле едната ракавица, мислите дека другата не Ви служи за ништо? Се лажете! Од неа можете да ја направите оваа убава верверичка, кое ќе му прави друштво на едно детенце. 

КЛИК

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
24.10.2011 10:20:49   
kikicka
ok ke i kazam pa kako saka taka.pozdravv

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
24.10.2011 19:22:52   
Палешка РР
Еве ја мојата играчка user posted image   Утре ќе имате и инструкции за изработка user posted image

user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 24.10.2011 19:24:19 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
24.10.2011 21:44:08   
AnnaMolly RR
user posted image Палешка! Ајде, женски, да видиме колку сме инвентивни!
Јас имам направено две играчки, мајмунчето го видовте, а сега ќе го поставам и мојот кловн. Да собереме што повеќе играчки за болните дечиња и колку-толку да им ја разубавиме Нова година!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
24.10.2011 21:49:08   
AnnaMolly RR
Еве го и кловнот.

user posted image

Само што се сликав user posted image Како во живо да сте ме виделе во моментов user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Нов проект на Рингераја "Прегратка н...
24.10.2011 22:08:19   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

AnnaMolly RR
Julie RR
arh_diz RR
JovanaJ
Natuska85 RR
Палешка РР
temjana
Аndriance


user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?