|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Столче за хранење
28.4.2015 13:01:16   
bucko mal
Felly RR toa znaci vtorovo e sincheuser posted image

Mene licno ne bi mi smetala bojata.Na sinmi e so crvenouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Навистина, и кај нас беше најискоритено нешто. И еве го уште е здраво, само сега бојата не му одговара. user posted image Некоја црвено - розева нијанса е платното, а масичката напред розева, и сега се мислам уште од сега, што може да се изведе, да му мениме боја, па да го искористиме и за второво. Ај за платното, си велам може нешто како навлака да му направам во друга боја, ама на масичкава што да правам - дека е пластика. Некоја идеја???



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Столче за хранење
28.4.2015 13:54:46   
Melanija RR
Веднаш идеја од Мuser posted image сликички помали со животни. Па не ќе купуваш пак, за наслон некоја навлака ,доле сликички.Пробај уште сега ,може убава слатка задача од сега М да реди сликички за бато user posted image

Snowhite RR каде поминуват каишите за врзување на столот?Кај ова се ставени посади во дупките, нели во има два реда со по 3 дупки но се хоризонтални а каишите доаѓаат вертикално и чудно делува,А други такви дупки за прицврстување нема?user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.4.2015 13:57:25 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Столче за хранење
28.10.2015 12:08:27   
MamaKiki
кај нас за жал столчето и не е многу искористено... единствено додека јадеме ние да седи и тој до нас на маса и да тропа со лајци по пластиката плус да има екстра храна од која и не јадеме најчесто леб па да рсфрла наоколу user posted image жив хаос е, ама тоа е единствен начин да јадеме во седечка позиција и да бидеме заедно на маса... моево јади пред тв на земја седнат тек тук лази некаде, па трчам по него , ако го седнам во сточе да го хранам показва неугодност и многу ме замара тоа квичење и плус ми е страв дане случајно се засркни од толку што е немирен user posted image
до кај 2 години ке го чувам во дневна соба не за друго туку ете после да не ми е мисла дека можи некогаш ке седни како човече и да ручка..

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Столче за хранење
29.10.2015 10:07:50   
sandriana RR
За првото дете ова столче ми бркаше работа кратко време, дете не го прифати најдобро, да речеме од 7-12 месеци.
За малото повеќе аир му видов, бидејки седеше и гледаше ТВ скоро по половина час седејки во него. Успевав и да ја наранам и да се позанимава седејки. До скоро го користевме, сега веќе не и е интересно.


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Столче за хранење
30.10.2015 21:23:10   
Hopeful RR
Мајки, ај препорачајте ми некое асално столче за хранење, нека е и поскапо, мерак ми е да им земам нешто убаво на бебињата пошто се досега им е тукуречи прикрпено. Релаксаторите кога ги гледам со тоа токсичните бои ми иде во ѓубре да ги фрлам.

Сакам да се високи за на трпезариска маса, стабилни (пошто и двајцата покажуваат акробатски тенденции) и убави, не онаква пластикарија него стварно убави столчиња, и да ги навикнам да седат во нив уште од сега. Дали некој има искуство со оние дрвените црвени од Икеа? Дали има нешто слично кај нас?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Столче за хранење
29.12.2015 18:37:29   
lolla RR
Многу сакам детево да ми јаде само на маса во свое столче и затоа инвестиравме во убаво Калео на Бебеконфорт. Засега си седи во него понатаму се надевам исто така.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Столче за хранење
30.12.2015 9:23:25   
mommy_angels RR
Хопефул јас имам вакво и да ти кажам сум презадоволна.Многу е стабилно,се прилагодува на три висини и во две положби.А и цената му е разумна,околу 6000 денари беше пред три години.
user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Столче за хранење
30.12.2015 14:28:10   
Hopeful RR
Не сум пишала, земавме хранилки на Хаук, некој постар бејзик модел и на тој бебе саемот ги земавме двете за околу 4500, џабе. Немаат подесување за грбот, ама еве бркаат работа. Сакавме бустери за на обичен стол, но од безбедносни причини запнав за класична хранилка. Бидејќи беа евтини, бустерите се опција за плус, ако патуваме или за по гости.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Столче за хранење
31.3.2016 14:04:06   
lolla RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ^SARA^

Zdravo mamicki
Ne sum nova na Ringeraja no sega I jas sum mama user posted image Bi sakala da ve prasam dali koristevte stolce za hranenje I do koja vozrast go koristevte?


(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 284
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?