|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 13:18:42   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

nie za edna nedela ke pravime 5 meseci. me interesira od kolku meseci moze da se stavi bebeto vo stolce za hranenje. jas gledav edno na chipolino nekako grande comfort li se vikase
user posted image
ova e na linkot posto ne znam slika kako da stavam. prasav vo andrej kompani bese nekoj 6000den. verojatno im e nov model isto e so 3 pozicii na sedisteto isto taka moze i gore dolu da se podesuva. samo me interesira od koga mozeme da sedime vo nego, ne mora odma od 5 meseci ama da znam dali sega da si kupam ili da cekam. i taka nikade ne vidov nesto na popust. isto moze da mi predlozite nekoj model ama sakam so pozicii na stolceto.



Ако имаш наслон од 45 степени можеши сега да го седнеш бебе иако не знам дали има потреба...Јас Андреј го седнав од 6м точно.

ние имаме вакво...има 3 наслони.

user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 9.8.2012 14:05:13 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 13:27:36   
anaana
fala... jas uste nemam kupeno ama sekako sakam so naslon da e. sega gledav na hauck ima edno sit'n relax se pravi i kako relaksator
kazete mi kako se stava slika?

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 13:43:45   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

fala... jas uste nemam kupeno ama sekako sakam so naslon da e. sega gledav na hauck ima edno sit'n relax se pravi i kako relaksator
kazete mi kako se stava slika?

Линкот од сликата стави го помеѓу [img] [/img]..bez prazen prostor

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 14:04:33   
Felly RR
Ги средив јас сликите. Анаана, еве КЛИК ТУКА, имаме цела тема за тоа како се поставува слика, може и да си пробуваш таму.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 15:18:48   
anaana
user posted image
i ovoj mi se svigja

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 15:34:47   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

user posted image
i ovoj mi se svigja


Аууууу брее какво е...мераци

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 15:42:58   
anaana
daaaaaa. so dva dela e ednoto e relaksator i toa se vadi i se stava sedisteto. na stranata na hauck go gledav ima video tamu. ama ne znam dali ima nekade niz skopje vakov. znam deka vo aerodrov ima edna prodavnica kade ima proizvodi na hauck. ako znaete kaj da go baram slobodno kazete mi :)))

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 15:55:40   
Beatris
Ова тука тешко, извини, што ќе те разочарам user posted image Ако купуваш од тука најдобри имаш во Енци Менци, Нук (Бејби центар) и Кам

Јас имам вакво од Кам и презадоволна сум, го земав околу 8-9.000 не ми текнува. Има 3 позиции на наслон и два послужавника.

user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 16:00:43   
Ikana
Да не знаете во Mothercare тука кај нас како им одат цените за столчиња за хранење? Гледав на вебсајтот, имаат убави модели и не се капи, ама страв ми е ко што си ги знаеме нашиве дека налупале некоја маржа ненормална....

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 16:17:01   
Beatris
Нема некој голем избор во Mother Care, јас кога купував буквално се преорав. Од таму земав транспортно столче што ептен ми се погоди за шетање навака натака и за на одмор, ама и кога го купував тоа пред некој месец, пак немаше некој избор од оние нормалните столчиња. А јас земав вакво КЛИК

И го платив 3000 и нешто денари

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 16:24:41   
Ikana
Се мислма дали од тука да купам или од странство....ама ќе разгледам и тука да не биде џабе патотuser posted image
Фала срцка!!!user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 16:29:58   
*Elena*
Prasaj vo Baby Blue vo aerodrom da ne moze slucajno da ti go naracaat user posted image , znam deka imaat proizvodi na hauck. Ova e epten dobro za od start da go imas, posto relaksatorot nie do 6 meseci max go koristevme i tolku go spakuvav...stana nestabilen, user posted image mrda i stanuva i sl. Sega samo vo hranilkata sedi i jade i igra i glea TV user posted image Naset__o e vakvo;
user posted image
Go imase i vo enci menci i vo bebe supermarket (tamu bese poevtino, okolu 5000 den)

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

daaaaaa. so dva dela e ednoto e relaksator i toa se vadi i se stava sedisteto. na stranata na hauck go gledav ima video tamu. ama ne znam dali ima nekade niz skopje vakov. znam deka vo aerodrov ima edna prodavnica kade ima proizvodi na hauck. ako znaete kaj da go baram slobodno kazete mi :)))


< Поракaта ја уредил *Elena* -- 9.8.2012 16:34:06 >

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 16:49:51   
anaana
jas na int. stranata na enci menci gledam samo na chicco hranilki i se poskapi malku. na bebe supermarket imaat na jungle i se okolu 6300den
izgleda ke se odlucam za toa na chipolino. vo prilep vo alf-kids mi rekoja deka e 5500den go prakaat po kargo. avo andrej kompani bese 6100

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 16:59:06   
anaana
auu da sega vidov freeon se vika ja ima 5300.. znaci ubava e??? kvalitetna?

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 17:09:51   
*Elena*
Modelite se skoro site isti, kopii edni na drugi, prakticna e, so dva posluzavnika i navlakata se vadi i pere iako e kako musama i se brise so krpa, posto moeto znae da slapa po nea, i da se raskiva so polna usta...lesna za odrzavanje. Jas ja imam 4-5 meseca veke, inaku na poklon ja dobiv i vajda e kvalitetna, user posted image znae da gi treska igrackite i caskite od posluzavnikot, sve e vo red user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА:
anaana

auu da sega vidov freeon se vika ja ima 5300.. znaci ubava e??? kvalitetna?


(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Столче за хранење
9.8.2012 18:54:22   
anaana
oki. fala ti bas ke ja vidam :))

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Столче за хранење
10.8.2012 14:06:34   
anaana
edno prasanje. se javiv vo kisela voda vo taa edna prodavnicka za bebeska oprema. mi rekoja deka imalo nekoj hranilki nas proizvod so site opcii isto kako toa na chipolino grand comfort. znaci so pozicii na stolceto so opcija da se spusta i kreva nagore nadolu. so dva posluzavnika. i deka bile 4000den. ima li nekoj iskustvo?

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Столче за хранење
10.8.2012 14:21:21   
Kockicka
Nie si go kupivme od Jumbo 49 evra isto taka e na 3 pozicii so dva posluzavnika i mozes da si go pravis na nekolku visini koja ti odgovara najmnogu. E sega neznam dali se istite proizvodi i vo jumbo skopje bidejki jas si go kupiv od Solun.Prezadovolni sme samo sto mojata dzverka sedi vo nego samo za jadenje nego koristime kako nekoi i za igranje :)

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Столче за хранење
21.8.2012 1:19:27   
anaana
da ve prasam nesto. jas gledam golem del od hranilkive pisuva deka imaat 3 pozicii na naslonot. no vsusnost se mrda celoto sediste napred nazad. samo kaj toa na chicco polly 2in1 samo eden del od stolceto se spusta a ne celoto sediste. jas bev resena da go kupam toa grande comfort ama nekako vika deka ima tri pozicii ama ustvari celoto stolce se navaluva. jas mislev deka treba samo zadniot del onoj kaj sto se potpira deteto. i sega se zbuniv malku i nisto ne kupiv. ima li vrska toa? posto gledam deka i poskapite stolcinja na toj princip se. samo mal broj modeli se kako toa na chicco polly. me interesira dali taa FreeOn od bebesupermarket e so spustanje na naslonot na sedisteto ili se mrda celoto stolce?

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Столче за хранење
21.8.2012 9:13:02   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

user posted image
i ovoj mi se svigja

Ова столче го имаше во Бејби Блу во Аеродром, 100% сум сигурна пошто го гледавме со Mila28, она сакаше да го купи за Ф. Не се сеќавам за цената колку беше но недостаток е тоа што материјалот на столчето е онаков мекан, плишан и тежок за одржавање имајќи во предвид колку лом прават околу себе user posted image дур јадат

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Столче за хранење
21.8.2012 12:41:46   
anaana
se javiv tamu mi rekoja deka sega samo na bertoni imale :)

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Столче за хранење
21.8.2012 14:19:00   
*Elena*
anaana i na FreeOn se navaluva celoto sediste nanazd

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

da ve prasam nesto. jas gledam golem del od hranilkive pisuva deka imaat 3 pozicii na naslonot. no vsusnost se mrda celoto sediste napred nazad. samo kaj toa na chicco polly 2in1 samo eden del od stolceto se spusta a ne celoto sediste. jas bev resena da go kupam toa grande comfort ama nekako vika deka ima tri pozicii ama ustvari celoto stolce se navaluva. jas mislev deka treba samo zadniot del onoj kaj sto se potpira deteto. i sega se zbuniv malku i nisto ne kupiv. ima li vrska toa? posto gledam deka i poskapite stolcinja na toj princip se. samo mal broj modeli se kako toa na chicco polly. me interesira dali taa FreeOn od bebesupermarket e so spustanje na naslonot na sedisteto ili se mrda celoto stolce?


(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Столче за хранење
21.8.2012 15:03:42   
anaana
a ima li toa nekoja vrska? bidejki jas prvo go vidov toa na chicco polly 2in1 i mislev deka site se na takov princip. posle koga go vidov toa grande comfort nekako se zbuniv. bidejki na site pisuva pozicii na grbceto duri na bebesupermarket pisuva tri pozicii na naslonot. i nekako sega sum vo prasalnici. ne se eftini bas i ne znam za koe da se odlucam. :)))
i koga ima izbor ne e lesno :)))

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Столче за хранење
21.8.2012 15:24:09   
*Elena*
Iskreno jas sega prv pat ova go primetiv, otkako go procitav tukauser posted image ...ne mi napravilo nikakva razlika sto se navaluva stolceto, a ne samo naslonot, bidejki i navaluvanjata se minimalni, najgolemiot naslon e 45 stepeni...a veke od 6 meseci si sedevme na ispraveno, posto taka ni bese polesno za hranenje i za igranje...koga e navalen nemoze da dofati nisto na posluzavnikotuser posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Столче за хранење
22.8.2012 14:00:38   
anaana
znaci nema vrska. taka da ke vidam sega se mislam megju toa FreeOn i grand comfort na chipolino :)

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?