|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Столче за хранење
6.9.2012 13:38:45   
anaana
inace bev vo chicco vo milano vo taa mondenska ulica (citajte skapa izgor) i stolceto za hranenje koe kaj nas e 7900den ovde e 6000 (99e)
i site igracki i obleka za decinja e isto kolku kaj nas duri ima nesto i poeftino... a standardot im e eheheheheheheeh

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Столче за хранење
10.9.2012 11:51:00   
anaana
user posted image

eve go naset_o. vcera si go kupivme :)

< Поракaта ја уредил anaana -- 10.9.2012 12:04:13 >

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Столче за хранење
10.9.2012 12:07:48   
topce

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Денес ни стигна столчето за хранење. Монтажно е, се пакува како кутииче и лесно е за носење. Се закачува на каков било обичен стол.
Кога нема да го користиме за хранење се става дополнителен дел со играчки.
Филип си ужива во него.
user posted image





Ако можете да најдете вакво монтажно столче за хранење, НАЈТОПЛО го препорачувам. Ние душата му ја извадивме. Се монтира на каква било столица со наслон и секаде се носи. Ние со мм многу често излегуваме преку ден на кафе или на јадење, столчето под рака и раат сме со Филип.


Би сакала ние да земеме вакво, дали на Fisher ili na Graco, не е битно ама некако не можам да ги најдам кај нас. Добро јас само центар и Аеродром вртев по продавниците, па ако може да ми кажете од каде е вашето. Благодарам

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Столче за хранење
10.9.2012 12:25:09   
anaana
slicno vakvo ama na chicco mislam deka imam videno na web na enci menci a ova na fisher price go ima vo milano bas vcera go gledav, ama deka nie kupivme golema hranilka ne vidov kolku pari e. ama e nekade do kaj 50e
imase znam i za 39e ama ne znam kakvi. na graco mislam deka ne bea.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Столче за хранење
10.9.2012 15:05:33   
Ring
vakvo stolce do pred dva meseca imase vo bebe supermarket pozadi univerzalna.....imaat strana na fb i mozes da im pises , odgovaraat vo rok od 24 casa


ИЗВОРНА ПОРАКА: topce


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Денес ни стигна столчето за хранење. Монтажно е, се пакува како кутииче и лесно е за носење. Се закачува на каков било обичен стол.
Кога нема да го користиме за хранење се става дополнителен дел со играчки.
Филип си ужива во него.
user posted image





Ако можете да најдете вакво монтажно столче за хранење, НАЈТОПЛО го препорачувам. Ние душата му ја извадивме. Се монтира на каква било столица со наслон и секаде се носи. Ние со мм многу често излегуваме преку ден на кафе или на јадење, столчето под рака и раат сме со Филип.


Би сакала ние да земеме вакво, дали на Fisher ili na Graco, не е битно ама некако не можам да ги најдам кај нас. Добро јас само центар и Аеродром вртев по продавниците, па ако може да ми кажете од каде е вашето. Благодарам



(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Столче за хранење
10.9.2012 15:36:32   
AnnaMolly RR
Нашето е од Америка, поим немам тука како се движат и каде ги има user posted image

Само можам да кажам дека сум презадоволна, уште го користиме иако син ми има 2 години. Ние секаде си го носиме со нас, кога одиме на кафе или на гости некаде. Само така ми е мирен, ќе го врзам на каков било стол и раат сум user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Столче за хранење
10.9.2012 16:09:52   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: topce


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Денес ни стигна столчето за хранење. Монтажно е, се пакува како кутииче и лесно е за носење. Се закачува на каков било обичен стол.
Кога нема да го користиме за хранење се става дополнителен дел со играчки.
Филип си ужива во него.
user posted image





Ако можете да најдете вакво монтажно столче за хранење, НАЈТОПЛО го препорачувам. Ние душата му ја извадивме. Се монтира на каква било столица со наслон и секаде се носи. Ние со мм многу често излегуваме преку ден на кафе или на јадење, столчето под рака и раат сме со Филип.


Би сакала ние да земеме вакво, дали на Fisher ili na Graco, не е битно ама некако не можам да ги најдам кај нас. Добро јас само центар и Аеродром вртев по продавниците, па ако може да ми кажете од каде е вашето. Благодарам



Beatris вакво има купено од mother care...mislam okolu 50 evra


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Столче за хранење
10.9.2012 16:27:24   
Natuska85
Исто вакво на фишер праисс има во СП планет во ѓорче, горе на 2 кат во продавницата за деца, а слично на кико има во енци менци во гтц на приземје.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Столче за хранење
27.9.2012 14:31:00   
anaana

Би сакала ние да земеме вакво, дали на Fisher ili na Graco, не е битно ама некако не можам да ги најдам кај нас. Добро јас само центар и Аеродром вртев по продавниците, па ако може да ми кажете од каде е вашето. Благодарам

ima takvo stolce vo bebesupermarket i bese na popust sega 2890den mi se cini. od 3290.. nesto taka

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Столче за хранење
4.1.2013 15:24:58   
Pepelaska *
До кога ги коритите столчињата.На нашето пишува до 18 месеца и сега веќе не го ставам оти има 28 месеца и некако ми е страв.Го добира уште ама што знам ама па за сметка на тоа не јадеее ич.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Столче за хранење
4.1.2013 15:26:13   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

А зошто не седи во хранилка?? Ние сеуште ја користиме освен за ужина некогаш.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

И јас маки мачам со ова, со мене значи со молења со цртани и слично не јаде.Денес одвај касна малку бисквити за доручек , па отидовме на гости.Абе таму кога се заига му цртаа , се изнајаде леб и кашкавал и испи ццел филџан чај од нане што никогаш не јадел и не пиел.
После ќе пробам и ја со цртање па ке видиме, плус сега столчето веке не го користиме пишува на него до 18 месецци, од маса станува и бега ексик веќе.




Зашто имаме 28 месеци а пишува до 18user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Столче за хранење
4.1.2013 15:29:14   
Mihaela 2010
Pepelaska pa nema vrska sto pisuva ako ve zbira slobodno teraj si....nie mn retko go koristime stolceto,epten epten koga rucame pa da saka na rucek da sedne so nas,bidejki vekje e vratena od gradinka i zenata ja ima najadeno pa skoro nikogas ne sednuva so nas bidejki ne e gladna...taka da nas ne sobira uste ama mislam deka vo brzo vreme ke go trgneme da ne mi zafakja samo prostor....

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Столче за хранење
4.1.2013 15:44:25   
kikicka
Ејј голема работа ако пишува. user posted image Ако гледаш така треба се да фрлиш од употреба. Кога детето не ти е мирно за јадење , и доколку сеуште го собира во столчето за јадење , нека седи барем ке знаеш дека јаде а не по сите соби да се бркаш.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

А зошто не седи во хранилка?? Ние сеуште ја користиме освен за ужина некогаш.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

И јас маки мачам со ова, со мене значи со молења со цртани и слично не јаде.Денес одвај касна малку бисквити за доручек , па отидовме на гости.Абе таму кога се заига му цртаа , се изнајаде леб и кашкавал и испи ццел филџан чај од нане што никогаш не јадел и не пиел.
После ќе пробам и ја со цртање па ке видиме, плус сега столчето веке не го користиме пишува на него до 18 месецци, од маса станува и бега ексик веќе.




Зашто имаме 28 месеци а пишува до 18user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Столче за хранење
7.3.2013 10:26:30   
Bethany
Ајде женски помош! Ако знае некоја каде може да најдам такво booster seat за на маса, всушност на стол што се става да детето може да седи за на маса. Наша хранилка не може да се намести на оваа маса што ја имаме, а и да може пак ќе му е високо. Знае ли некој? Имаше порано во Бебе супермаркет, сега мислам нема, каде на друго место има?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Столче за хранење
7.3.2013 10:36:07   
sandriana RR
Монтажно за на трпезариска столица-(Чиково е мислам) има во Џамбо сигурно, а не знам дали се уште ги има оние платнени, што се монтираат директно на масата. Ги гледав зимоска таму, а за сега не знам, не сум ги забележала.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Столче за хранење
7.3.2013 12:26:49   
Bethany
Фала Сандриана. Да, такво сакам за на трпезаријска столица, без послужавник. Можат и поголеми дечиња да користат. Значи овакво нешто:
user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Столче за хранење
7.3.2013 12:30:30   
sandriana RR
Ќе идам после секако накај Џамбо, па ќе ги проверам и ќе ти кажам точно што има таму.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Столче за хранење
7.3.2013 12:36:21   
anaana
user posted image

ova go imas vo enci menci 2800den nekade
posluzavnikot se vadi


Админ: Не е дозволено поставување на надворешни линкови.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 8.3.2013 7:16:32 >

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Столче за хранење
8.3.2013 1:45:53   
bucko mal
Nie uste ne sme pocnale so redovni obroci,samo probuvame vkusovi na 20 ke pravime 6meseci,ama pocnav da razgleduvam za stolce mislam na hranilka sto se ovie standarnive.Sega kaj nas ima izbor kako ovie sto se stavaat na stol,pa neso kako marama da se vrzi za stol i neznam kakvi uste.me interesira vasi mislenja dali site se za od 6meseci,ili podobro prvo vo hranilka pa za pogolemo od ovie sto se stavaat na stol.kakvi vie koristituser posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Столче за хранење
8.3.2013 6:39:16   
MamaOhrid
Нашето е од Чико од 6-36 месеци, го имам од првото дете и сум презадоволна. Го ставав во него и си бркав работа. Сега малово има 4.5 месеци и едвај чекам да наполни 6 месеци и да го ставам во него, да се ослободам малку user posted image

_____________________________

23.09.2009
23.10.2012

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Столче за хранење
8.3.2013 7:21:54   
Felly RR
bucko mal, јас такво платнено не би ти препорачала за секојдневна употреба. За секој ден убаво е да имаш класична хранилка - и од нив има повисоки, и одговараат на трпезариска маса да ги ставиш, па да си јаде бебчо со вас. Овие платнените се убави да го имаш, да го носиш кога одиш некаде на гости, а за секој ден мислам не. Е сега овие другиве како што има погоре ставено слики Bethany и анаана, се поинакви. Ама немам користено такво, ајде кој имаа нешто слично нека пише искуство, како сте задоволни.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Столче за хранење
8.3.2013 9:36:33   
Luci
Ние душа му извадиме на столчето и уште му вадимеuser posted image Како наполни 4-5 месеци го ставам во него и еве сеуште го користиме(има 25 месеци) не само за јадење туку и седење па и заспивање :) Нашето го купивме околу 5000 денари од Бертони, со наслон на подесување во 3 позиции

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Столче за хранење
12.3.2013 6:02:28   
bucko mal
Mene mi treba stolce za doma za sekoj den i izgleda ke mu zemam najobicna hranilka barem zasega pa ponataka ke vidime.Za nosenje po gosti ne mi treba mnogu, mnogu nema odenje,a za nadvor vo kafic ili restoran segde ima takvi hranilki ili soba za bebe i zatoa za nosenje ne mi treba.Ova anaana so go postavila na chicco eptem mi se ubavo ama aj za ponataka ke vidimeuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Столче за хранење
13.3.2013 9:52:36   
cecule
mnogu e vazno da go naucete vaseto dete da jade sedejki na stolce specijalno za nego. jas prvo imav drveno stoolce mi go donesoja na podarok i se rasklopuiva i se prave i masicka so stolce ama mn ne sakav da go koristam bidejki kerka mi glavata si ja udirase nazad a toa drveno i bole. potota kupivme od jumbo gr plasticno so ubava meka podloga i sega samo na oa si sede i si go znae redot koga ke ja sednam tamu sto reba da prave. isto aka e ubavo bidejki na edno mesto se maca, i da povrati i daq izmaca go brisese i gotovo.
do site majki,da si gi naucete decata da si sedat na edno mesto koga treba da se jade, odnosno da steknat navika za pravilata za jadenje.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Столче за хранење
13.3.2013 10:22:11   
mila28
user posted image


Nie imame vakvo JUNGLE, go zemavme 6300, so podesuvanje na naslon 3 pozicii i visina isto mislam deka ima 4 pozicii, tacna na 3 pozicii, sin mi obavezno jade vo stolce, iam isklucoci koga e kaj baba na gosti togas na golema stolica no sepak na masa obavezno.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот cecule)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?