|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 10:58:08   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

еј сите што имате тапа интернет ко мене, во профил штиклирајте го тоа подноставен начин на прикажување (без детали), наместо за 5 ќе ви отвара за 2 ипол минути..user posted image user posted image user posted image


Ајде уште некој ден ќе имаш гланц нови гига user posted image user posted image user posted image  Да имаше пример дополни сметка на друг (како на мобилен) одма ќе ти пуштев некој гигабајт да ти скрати нервоза user posted image

шо бе, за некој ден..јас сум на работа од 3ти user posted image
само јас можам ваков малер да бидам, ем на одмор, ем интернет немам, а дома сама user posted image со Јана додуша, ама она си вози Need for speed...
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:05:28   
lukas
zdravo zenski kako ste?
sabajlecki bev na pedijatar lukas uste kasla no mi rece deka ne e nisto strasno stom tep.nema malku mu e rozevo grloto no nema gajle me iskara za bugarija kako mi se trgnuvalo so malo dete na pat ama...
vie kako ste sega sum malku poraat za trganjeto...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:08:59   
Viktori
Уживај Лукас, ич не му ја мисли! Некои патуваат преку океани и континенти со помали деца од твоето. Една моја другарка од Шведска возеа со кола со 2 како твоето...Иди помини си убаво, Бугарија е цивилизација, и е земја со која се граничиме ... у случај да не знае твојата педијатарка, кажи и user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:25:45   
lukas
hahahha,pa kako mi rece lele nezz kako vi se odi vaka vo sezona na gripovi so malo dete,i aj sega jas mm e kriv..hahaha,pozz fala viktori,se citkame zenski posle jas odam sefot lukas me vika...pozzzzzzz...toj sto ke e na rr-ja za n.g ke ve druzam i jas...mozebi,pa ke vi kazam kako pominuvam...user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:29:56   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

zdravo zenski kako ste?
sabajlecki bev na pedijatar lukas uste kasla no mi rece deka ne e nisto strasno stom tep.nema malku mu e rozevo grloto no nema gajle me iskara za bugarija kako mi se trgnuvalo so malo dete na pat ama...
vie kako ste sega sum malku poraat za trganjeto...


lukas a tuka naprotiv sovetuvaat pedijatrite da se odi na zimovanje so bebe poradi vozduhot. A i Bugarija ne ti e daleku

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:29:59   
Martins mom
Оди таму, забавувај се, Лукас ќе си оздрави...

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:32:19   
Martins mom
Мартин заспа, јас си стуткав еден хот дог, си направив нескафенце, си ставив сокче и ете ме на РР автобускаuser posted image user posted image Се мислам што да си земам за десертuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:33:06   
Палешка РР
Кај ве оставив таму ве најдувам, да не скитам по ќошиња user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:34:38   
lukas
odam srcki odam kefoj sum sega mi e polesno...kako sum mu se picnala vecra na mz mi izgleda imam i skinato nekoe gramce user posted image patentot sama si go zakopcav od suknata koj se naoga nazad  a inace so maki drug mi go zakopcuvase....user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:35:28   
Martins mom
Е Палешка, ние сме тешко подвижни...user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:36:48   
lukas
martins mom jas te cestam desert..se nadevam sakas cokoladno..povelete i drugite...
user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:38:03   
agnes77
лукас се надевам да многу уживате во Бугаријаuser posted image
чоколадна торта е одличнаuser posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:41:18   
Martins mom
Уф Лукас во срце ме погоди...мммммм...фалааааuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:42:23   
mila mama
Dobar den i od mene! user posted image  

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:44:24   
Julie1
Ајде и јас да пишам во РР станица... денес сум официјално на одмор.  Поздрав до сите кои се на оваа станица user posted image


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:46:09   
mila mama
Ajde Julie uzivaj! user posted image  user posted image  user posted image



_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:50:16   
lukas
martins mo obozavam cokolado se gleda na meneuser posted image user posted image

ajde uzivaj julie na odmor oh dodeka rabotev 2 te nedeli vo mesecot mi bea praznik..user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:52:01   
big_mama817
лукас срекен пат ,јулие пријатен одмор а на сите вас останати рингерајки добра дружба

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:54:02   
lukas
eve po edno kafence za toj sto ne piel...
user posted image




_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:54:46   
lukas
fala big_mama..pozz do tebe eve edno kafence i za tebeuser posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 11:59:35   
mila mama
Ke se posluzam so kafevo od na noga, bebuska stana, pa brzo ke odam da se gnjavime user posted image
Lukas dobar provod vo Bugarija! Uzivajte i posveti eden den od uzivanjeto i na nas user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 12:02:51   
Џесика
ај да се прикачам и јас на станицава идам до Симпо да си земам упат за физикалната... Борјан е заникаде, му се симнал секрет на градите, сега бувта ко старец некој, по малку и повраќа, се надевам нема да се воспали... да не си чекаме Нова Година во Козле... инаку сестра ми со внука ми се таму на инфузија, душата на тета...

< Поракaта ја уредил Џесика -- 28.12.2010 12:03:06 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 12:05:22   
AnnaMolly RR
Опа, па и нова тема се отвори!
Мислам дека претходната е пополнета во рекордно време.

Јас денес се фатив за чистење, вечер ќе имаме гости, едни комшии ќе не канат на свадба. Инаку, веќе имаат едно дете и второ на пат, ама дури сега се зимаат. Па да не речат дека сум недомаќинка user posted image

Поручек одиме да купиме некој ситен подарок за Нова година за кумашинчето и братучетка ми, зашто на 01.01 и е роденден.
Јас си направив ручек, полнети бабури, па за јадење слободна сум.

Ете да ви пишам, да ве поздравам, па подоцна ќе се вклучам да видам дали стигнало до 20 страна на темава user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 13:10:14   
mami2
Убаво возење по новиве страници.
Мене отсабајле децава ми се во елемент. На врат двајцава ми стојат, стискаат, штракаат, па една порака ја пуштам по неколку пати што ли ќе правиме до вечер???

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: РР Cтаница
28.12.2010 14:32:44   
arh_diz
AnnaMolly kako si iscisti li

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?