|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: страшно
15.2.2010 12:17:34   
arh_diz
stramota za zdravstvoto
Do koga ke umiraat taka luge
Neka se privatizira barem se pa togas ke znaat lugeto na sto se

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: страшно
15.2.2010 12:19:12   
***Lide***
navistina zalosno neka pociva vo mir
ama kako ke mozat mirno da spijat sega tie lekari navistina ne znam sepak se raboti za covecki zivotuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: страшно
15.2.2010 12:29:06   
Enika
Страшно, жалосно, срамота...Нека почива во мир човекот...вчера кога го даваа на вести...со тажна фацичка...ептен ми падна жал, се испотресов..а здравствво кај нас и лекарите од скандал во скандал влагаат...како спијат навечер...срамота...срамота!!!user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: страшно
15.2.2010 12:34:07   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

stramota za zdravstvoto
Do koga ke umiraat taka luge
Neka se privatizira barem se pa togas ke znaat lugeto na sto se


ne e majkata samo do privatizacija,tuku do zakonite,koga zakonot ke se primenuva ima da letaat za da usluzat pacient,mislam ova stvarno e sramota sto se slucuva vo drzavava,ako ne se sposobni da ja rakovodat ondak neka otstapat mesto na nekoj sto e posposoben i odgovoren za drzava da vodi

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: страшно
15.2.2010 12:46:52   
mami
немам коментари веќе за овие работи што се случуваат. Само ке кажам дека ми е страв да помислам да одам во болница или не дај боже да лежам таму неколку дена...И како што пиша Рипче мислам во некоја друга тема- ме фаќа страв како ке раѓам второ...

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: страшно
23.2.2010 21:29:41   
Adrijana
Се запали бебе од шпорет на дрва

Трагедија во семејството Кулески од прилепското село Штавица. Нивната едно годишна ќерка Билјана вчера попладне била целосно изгорено додека спиела во своето креветче во близина на шпоретот на дрва.

Во моментот на пожарот таткото бил излезен со стоката, а додека нејзината мајка била во шталата. Кога се вратила дома после 2 часа забележала дека Билјана целосно е во пламен, ја извлекла од собата во дворот, но веќе било доцна. Не знаат како се случил пожарот, велат дека детето постојано спиело покрај огнот за да му биде топло.

Денеска се уште беа свежи трагите од изгорената облека и кожа од детето во дворот каде соседите се обидувале да го изгаснат покривајќи го со кебиња.

„Јас бев во шталата за да им дадам храна на јагнињата, кога се вратив видов дека нешто гори, еве и рацете ми се изгорени и мене додека се обидував да го извлечам детето од внатре, што се случи не знам“, со солзи кажува Мартина Кулеска, мајка на детето.

„Детето целото беше изгорено, на рацете, на лицето, окото не му се познаваше, на болница му ги сечеа алиштата и косата за да го лекуваат, докторите ми рекоа дека ќе биде многу тешко за да преживее“, вели Гоце Кулески, татко на детето.

Веднаш било однесено во прилепската болница од каде пак поради тешките повреди е префрлено во Градската болница во Скопје, каде малата Билјана се бори за живот и неизвесно е дали ќе преживее.

„Детето имаше доста голема површина на изгореници и доста голема длабочина на изгореници, целото тело беше опфатено, главата, трупот, екстремитетите, а изгорениците беа од втор и трет степен“, изјави Димитар Младеноски, Началник на Хируршко одделение прилеп.

Од полицијата денеска пак најавија дека ќе бидат поднесени кривични пријави против родителите.

„Против родителите ќе биде поднесена кривична пријава заради основано сомнение дека се работи сторители на кривично дело, запуштање и малтретирање малолетно лице“, истакна Ѓоко Стрезоски, портпарол на СВР Битола.

Сега останува судот да утврди дали родителите имаат вина за целиот настан или пак случајот ќе се регистрира како несреќа.

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: страшно
23.2.2010 21:30:48   
Adrijana
Lele kutroto detenceuser posted image user posted image user posted image


_____________________________



(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: страшно
23.2.2010 21:39:48   
Еца
Кога слуишнав на вести, солзи ми дојдоа на очи, срцето ми се стегна, толку се вознемирив...страшно, кутро детеuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: страшно
23.2.2010 21:49:49   
Tanja K.
Greotka za detenceto.No mislam deka se bori za zivot neli?


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: страшно
23.2.2010 21:52:51   
Adrijana
Taka rekoa deka se bori za zivot.Mnogu zalnicko zlatce malouser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: страшно
24.2.2010 10:05:58   
mami
Јас се ужаснав вчера кога слушав и гледав на ТВ слики од изгорената куќа...Ужасно..па како можеле да го остават само цели 2 часа? Колку и да е големо или навикнато да седи во куќат само- тоа не смеат никогаш да го дозволат..Кутро девојче..и да се спаси којзнае колку лузни ке има по целото тело..душичеuser posted image user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: страшно
24.2.2010 10:39:29   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami
...Ужасно..па како можеле да го остават само цели 2 часа? Колку и да е големо или навикнато да седи во куќат само- тоа не смеат никогаш да го дозволат..

nekoi luge ednostavno nonsalantno si gi svakaat rabotite,sve razbiram lugeto vo selo si imaat rabota koja ne stoi,ali ne znaci deka treba da se ostavaat bebinja sami,i porano lugeto si rabotele ali se snaogale,deteto so niv(abeee vo marami gi vrzuvale,ko improviziran kengur praele,)baska mozela da go poceka maz i da dojde...i eden kup mozese,sve se moze ako se dobro se isplanira i ako se saka

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: страшно
24.2.2010 10:41:00   
mami
е тоа де...и со мм вчера коментиравме дека и ние сме прилично ноншалантни во поглед на Лука ама никогаш не сме го оставиле сам на 5 мин а камоли 2 часа

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: страшно
24.2.2010 10:44:43   
BEBICA
Lele luge strasno se rasplakavuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Dusice.



_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: страшно
24.2.2010 10:46:03   
mother 29
ајде сега не фрлајте камења по лугето..не баре тие сакалеuser posted image
господ да чува ..некогаш пред очи ти пага детето.......

кој знае сега ккао и е на мајката .жива ке се изеде..сиромашката..колку плачеше синока на твuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: страшно
24.2.2010 10:46:17   
profesorica
ауууу сега гледам, лелееее јас па ко падната од марс...леле се наежив...

како можеле да го остават 2 часа, кај биле??па кај и да биле 2 часа е многу да оставиш бебенце дури и мирно да спие во креветчеuser posted image user posted image user posted image user posted image

леле жалноuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: страшно
24.2.2010 10:47:14   
Adrijana
Ednostavno ne se site za da bidat roditeli.user posted image Mnogu mi e zalnicko, i mnogu se nerviram koga slusam vakvi raboti, sega neka se grizaat cel zivot. Jas ne odam do drugata soba da si zemam nesto da jadam ako nema koj da ja gleda Eva vo meguvreme, pa makar i da e na 1 minuta, a kamoli 2 casa, nema sansi. Kutroto srcence, niz sto minuva, a i niz sto ke minuva natamu, leleeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: страшно
24.2.2010 10:49:02   
Enika
Срце ми се скрши вчера...сирото дете...ама па и кога ги видов на А1 како плачат родителите уште повеке се натажив. Не се остава дете само да...ама па ни они несакале ова да им се деси бе..ке покренат кривична пријава за небрежност и злоставување. не ми е јасно само за какво злоставување станува збор па не ги малтертирале они децата..тоа нигде не го кажаа на вести. Како и да е ужасна трагедија..детето има над 80% изгореници, а родителте сигурно тоа не го посакале намерноuser posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: страшно
24.2.2010 10:53:01   
vezilka RR
леле сирото детенце, и кутри родители..немам зборови!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: страшно
24.2.2010 10:53:19   
mami
под злоставување го ставаат и тоа дека не се грижеле за него и го оставиле само 2 часа затоа ке ги пријават и за двете обвиненија..

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: страшно
24.2.2010 10:55:58   
mother 29
на нив кривична а, на тие доктори што го вракаа 8 саати човекот со сепса што почина...парична казна за болницатаuser posted image абе човек од кожа да излезе..............
господ да чува.не баре тие сакале.......оти се сиромашни па удри по нив,така?да беше на некој богат,немаше така да биде?!
каде пишува дека ако го оставила детето два саата да спие само дека не е добар родител?
кој очекувал дека така ке се случи?ако и спие детето без да се мрдне два саати,која мајка би помислила на такво нешто!?



< Поракaта ја уредил mother 29 -- 24.2.2010 10:56:51 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: страшно
24.2.2010 10:57:48   
Enika
Да беше дете на некој буџован ме интересира дали ке го обвинеа...не ме свакајте погрешно не сметам дека се во право..ама ги видовте лгево кај живеат, во која пустелија и во кои услови...и самте сведоци ( комшии) кажаа дека биле грижни родители. А на времето кога синот на Верушевски растураше по градов...ни О од обвинение.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: страшно
24.2.2010 10:59:06   
mami
еј Като немој така...сакаш да ми кажеш дека ако Марко спие мирно 2 часа ти ке излезеш на кафе во комшии или ке одиш до продавница? Јас не би..кога тој спие не мрдам од дома, дури и ако треба да одам до продавница ја викам комшиката да поседи малку кај нас за да тркнам јас да купам што ми треба

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: страшно
24.2.2010 10:59:52   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ајде сега не фрлајте камења по лугето..не баре тие сакалеuser posted image
господ да чува ..некогаш пред очи ти пага детето.......

кој знае сега ккао и е на мајката .жива ке се изеде..сиромашката..колку плачеше синока на твuser posted image



Се сложувам со mother 29...Еве земете го примерот на малата Ангела...Па сите ние кои живееме во градовите живееме во постојан страв од тоа да не го згази кола,да не му се случи ова,да не му се случи она...А девојчево е растено на планина,во село со едвај 30-тина жители,речиси никакви опасности,ама ете...Кога сака да биде,ќе биде...Од пишаното не се бега...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: страшно
24.2.2010 11:02:00   
mami
Еве сега гледам на А1- починала..сонце убаво...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali gi znaete lozinkite od vasite partneri na FB,skype. messanger, od forumi itn...
bambi

da slusneme i komentari

da (54%)

ne (46%)


Број на сите гласови: 41

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!