|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: скапа-ефтина струја
10.7.2012 10:07:10   
AnnaMolly RR
Не можам да пазам зашто евтина струја имаме од 13 до 16 часот. Секогаш сум на работа тоа време, а свеки излегува во 13:30 за на работа. Па готви во скапа струја, а пере навечер, пак од 23 часот мислам дека е евтина до 6 сабајле. Јас перам само преку викенд. Во сабота истото време е евтина струја, а во недела од 6 сабајле до 6 вечер. Во недела најмногу перам и користам евтина струја, другите денови и да сакам не можам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Regina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: скапа-ефтина струја
2.8.2012 23:13:40   
Felly RR
Дали разбравте дека веќе нема да ја има денската евтина струја? Ќе има само ноќе.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: скапа-ефтина струја
2.8.2012 23:17:48   
Natuska85
Даuser posted image .Преку недела не,ама во сабота си ја користев и денската ефтина максималном,сега шипак.user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: скапа-ефтина струја
2.8.2012 23:25:46   
Felly RR
Јас пак дека тој период сум дома, ја користев секој ден, и за готвење, и за машина, за се... А дали и во празници е цел ден евтина - како во недела?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: скапа-ефтина струја
3.8.2012 9:20:04   
Annet
e od sega nema denje eftina samo od 22 do sabajle neznam koe vreme bese i sega? samo nedela,ke se banjame hahhahahaha leleee baska 10% poskapa,abe ne izedoa leleeeeeee kako ke ne bide stvarno;-))

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: скапа-ефтина струја
3.8.2012 9:35:20   
Mihaela 2010
I jas stvarno se cudam kako ke bide,ova e nenormalna rabota,ne samo za struja voopsto za se zboram...a racunajte deka nekage okolu nova godina pak ke poskapi strujata..

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: скапа-ефтина струја
3.8.2012 9:46:10   
bebence19
OVa so poskapuvanjeto i se sto se slucuva naokolu znaci e katastrofa , ili nemas rabota ili se plasis da ne ostanes bes rabota, nikoj ne te prasa dali imas drzavata ne ti vika slusaj eve ti rabota ma4i se ako sakas poveke ostani do podocna, ili raboti uste edna rabota ili slicno posto nie ke ja poskapime strujata tuka samo udri po narodot katastrofa.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: скапа-ефтина струја
4.8.2012 14:08:03   
Maca25
ставрно е стршашно ова со струјата. ем поскапе за 10 посто уште и нема ефтина преку ден, ни сабота. треба само за сметки да работиме веќе. Па и парното е скапо, не знам како ќе излеземе на крај оваа година. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: скапа-ефтина струја
4.8.2012 14:13:53   
Cipi Ripi
И нас не удри шлок за струјава, што ќе се прави не знам. Од сигурни извори знам дека после септември кога ќе залади повторно ќе ја поскапат. Како вака понатаму кој знае !!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: скапа-ефтина струја
4.8.2012 14:18:14   
Maca25
значи сега ја поскапија, па следи поскапување на парното, па од нова година пак струјата ќе поскапи, а наштите плати остануваат исти. сега се ќе поскапи и храна и се!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: скапа-ефтина струја
4.8.2012 15:06:02   
Snowhite RR
Да, сега автоматски ќе поскапи и храната и другите трошоци на живот, ќе работиме само за сметки и да се прехраниме. Ќе преживуваме, не отепаа скроз, па уште избори, па ќе гласаме, како неuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: скапа-ефтина струја
4.8.2012 15:45:34   
Bogdancanka
ova so poskapuvanjeto sto e mnogu,mnogu e user posted image veke preteraa, sega sledi bran poskapuvanje na se i odi snajdi seuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: скапа-ефтина струја
5.8.2012 0:05:53   
Pepelaska *
Абе женски малку на смеа, ете изговор да не правите ручекuser posted image .

Не е за смеење, ова не оди на добро ама тие спомениците некој треба да ги плати нели.
Срамота е во држава каде некој зема 6000 денари плата сите да ги даде за струја.
Кај нас има стар саат овде во куќата заглавен беше на ефтина и не внимававме, а во новата беше по ново , ке правам ручек после 22 за утредента исто и машина, за бојлер не се секирам имаме соларноuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: скапа-ефтина струја
5.8.2012 0:22:50   
Melanija RR
Ова со ефтината-скапа струја е најсмешно нешто во нашата ни ,,независност,, user posted image
Таман ноќе место да спиеме ќе ни лупаат центрифугите и во 1-2 саат ќе висиме на тераса по жици така во темница,ама има предност кога ќе станеме ќе бидат суви user posted image
Не ми се смее баш ама ако продолжи ова само пасош во џеб па во друга држана ќе бидам на раат малцинство,за жал се е политика кај нас .Господ на помош на нашите деца и внуци ќе им остане само во цркви да одат user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: скапа-ефтина струја
5.8.2012 12:52:21   
meU87
По лошо нешто неможеа да направат. Јас се мислам како ќе биде зимоска за сушење алишта, како ќе биде за топлење бојлер user posted image Како што е ладно, ќе треба да чекаме до 00ч да ни се наполни а после да се бањаме, катастрофа невидена. Полошо мислам дека неможеа да направат. Што убаво си бев навикната преку ден на ефтина струја да си ги завршам сите обврски и ручек да си направи човек, да си испере, бојлер стоплен... сега како хендикипирани user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: скапа-ефтина струја
5.8.2012 14:14:14   
Hunny
Не верувам дека ЕВН парите од поскапувањето ќе ги даде за споменициuser posted image Ова можеше да се очекува, Австријците не дојдоа овде за да ни го подобрат животот, туку да не одерат. Ама никој не ни е крив и нема сега за што да се буниме, зашто кога се продаваше ЕСМ, сите спиевмеuser posted image Само ќе кажам тешко насuser posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: скапа-ефтина струја
5.8.2012 16:25:45   
Viktori
Нема ЕВН да ги даде споменици, туку секоја година некој ќе лапа поголема дивиденда.Владата има претставник во Бордот, владата си има акции, па која и да е дебело ќе си се офајдува.

Регулаторната комиса смееше и можеше да не дозволи да се покачи струјата или укине ефтината тарифа, ама не, им одговара.

Кај нас не постои власт за народот. Само за себе. Кога ќе се светсиме, можеби ќе ни тргне. До тогаш, ќе не стрижат и едните и другите, без пардон!

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 5.8.2012 16:47:49 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: скапа-ефтина струја
5.8.2012 17:06:30   
Annet
lelee ova e seriozno,navistina,kako li ke ne bide,tuku jas planiram da si zemam kombinirana plotna 2 staklokeramicki i 2 ringli na plin,aaa ne ja biva,moze ke zastedime,kojznae.....
ufffffffffffffffffff eve ako ima nekoja iskustvo so vakva plotna neka mi pise....pozdrav zeniski,so Gopod napred,drugo nemauser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: скапа-ефтина струја
8.8.2012 11:50:40   
amateuress
ај и тука да пишам:

невести, само да ве информирам дека ќе има протести против поскапувањата на струјата, парното итн (укинувањето на ефтината струја од 13 до 16).
ако некој сака да бара правда, да се приклучи барем со морална поддршка, има и група на фб.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: скапа-ефтина струја
8.8.2012 11:57:13   
Annet
уфф епа ајде да се придужме, да не кукаме за џабе,нели??? како да ја најдам таа група??

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: скапа-ефтина струја
11.8.2012 13:36:44   
Luci
user posted image се надевам ќе присуствувате

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: скапа-ефтина струја
11.8.2012 14:27:00   
amateuress
jas sigurno ke odam, ako treba i so se dete :)
samo vo bt ke protestiram (zeskoto go pominuvame vo bt i ohrid, vo skopje zdivevme vo juni i juli), paralelno se organizira i protest i tuka. isto taka slusnav deka i za veles se sprema nesto.
https://www.facebook.com/events/397646086963888/400155363379627/?notif_t=plan_mall_activity
eve go linkot od grupata, ako znae nekoj saglam da postavuva link neka go postavi, jas ne znamuser posted image
znam deka pred regulatorna ke e vo sk, a vo bt pred evn mislam, pred podruznicata

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: скапа-ефтина струја
11.8.2012 17:10:13   
Martins mom
Amateuress ako sakas zaedni da protestirame vo bt?! Jas samo ke kazam tesko na tie sto se great na struja. Tesko imene oti so domasnive plakame napolu smetka za struja i jas ko nekoja budala rovaram niz kuki noke za da zastedam, sveki si kulira ne se zamarala so tuser posted image ie raboti

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: скапа-ефтина струја
11.8.2012 18:43:10   
amateuress
ajde, super, jas samo tupam so vakvi raboti, ama iskreno veruvam deka spasot na drzavata lezi vo gragjanska inicijativa. ako cekame od partiite, ke ni se user posted image majceto.
vo ponedelnik ke ti pisam pp, za da se dogovorime kaj da se cekame.
super so si za user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: скапа-ефтина струја
11.8.2012 20:15:16   
Maca25
Јас планирам да одам на протестот во Ск. Ова стварно не е нормално!!! Денес плаќав сметки и пола плата ја потрошив. Бар нешто да си купев конкретно, а не за сметки да ми отиде. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Дали сте вработени?
sandriana RR

Колку РРајки се вработени (постојано или сезонски), а колку невработени?

да (60%)

не (32%)

сезонско вработување (8%)


Број на сите гласови: 85

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!