|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 20:13:25   
Olivia
Natuska85
Оливиа само напред.Јјас ќе ги правев твоите фераро бомбици денес,ама ме мрзеше до продавница да одам,па си направив колач со афион,дома си имав се што ми требаше.Многу вкусен ми излезе.



Srcka a sea pocnaa ligi da mi tecat, mora eden den i tvojot kolac da go probam...mh mh mh mh


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 20:16:32   
Maca25
aјде доста зборите за јадење, да не почнам да лупам киви и да си ја прекршам диетата user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 20:24:08   
Beatris
Леле овие домаќинкиве ќе не убијат user posted image user posted image user posted image  Среќа мм што не чита ќе рече што жена ќе беше ти, одма ќе бара бомбици, колачи, пици и сл. Ќутете таму user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 20:32:44   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris

Леле овие домаќинкиве ќе не убијат user posted image user posted image user posted image  Среќа мм што не чита ќе рече што жена ќе беше ти, одма ќе бара бомбици, колачи, пици и сл. Ќутете таму user posted image

исто, добро е што не чита, одма ќе почене да пребарува по тоа благите рецепти. ако сака благо - има еурокрем во фрижидер.
јас еве да се пофалам денес решив ништо да не готвам за ручек user posted image . реков да се јаде што има во фрижидер, јас имам слободен викенд.



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 20:35:22   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

ако сака благо - има еурокрем во фрижидер.



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ха ха ха потписuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 20:45:17   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris

Леле овие домаќинкиве ќе не убијат user posted image user posted image user posted image  Среќа мм што не чита ќе рече што жена ќе беше ти, одма ќе бара бомбици, колачи, пици и сл. Ќутете таму user posted image

исто, добро е што не чита, одма ќе почене да пребарува по тоа благите рецепти. ако сака благо - има еурокрем во фрижидер.
јас еве да се пофалам денес решив ништо да не готвам за ручек user posted image . реков да се јаде што има во фрижидер, јас имам слободен викенд.


[/quote

Многу нормално, ќе си касне еурокрем user posted image user posted image user posted image  
user posted image user posted image user posted image  за слободниот викенд

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 21:11:01   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris

Леле овие домаќинкиве ќе не убијат user posted image user posted image user posted image  Среќа мм што не чита ќе рече што жена ќе беше ти, одма ќе бара бомбици, колачи, пици и сл. Ќутете таму user posted image


Стварно.. Натушка проблеми у брак ни ствара user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 21:37:42   
Natuska85
Е повеќе не ви кажувам ништо што готвам, ќе барате рецепти еден ден ако ако

user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 21:37:59   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Лукас за чајот, една лажица корен од бел слез потопуваш во еден филџан ладна вода и го оставаш да стои 30 минути со повремено промешување. Потоа цедиш низ газа и го дава на детето да пие. Се пие свежо припремен.


tanja fala!user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 21:39:01   
Natuska85
Еве ви поздрав еден од мене.

Мишка,Ај лав ју


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 21:41:41   
lukas
lele zenski nemozam da ve docitam denes ic ve nemam citnato gledam uste malku 100ka ke dojdime se nadevam novata muabetcilnica ke ja krstite kako sto dadov ideja rekla-kazala
user posted image ,vie kako mi ste,jas denes cel den na noze,na pogreb,lukas nokeski ne me ostavi da spijam kaslase i kemkase pak..i sabajle prv pat spiese do 9 i pol..


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 21:49:10   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Еве ви поздрав еден од мене.

Мишка,Ај лав ју



user posted image user posted image user posted image  лудо ... мој куче знае само хов ховuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 21:53:20   
Џесика


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris

Леле овие домаќинкиве ќе не убијат user posted image user posted image user posted image  Среќа мм што не чита ќе рече што жена ќе беше ти, одма ќе бара бомбици, колачи, пици и сл. Ќутете таму user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори Стварно.. Натушка проблеми у брак ни ствара user posted image user posted image user posted image



Замисли следна средба со мажите и Натушка почне „ што сум направила една пица во облик на дедо мраз, изненадување на мм, па после тоа коа фатив еден колач, меси, меси... “ user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:12:42   
Viktori
Неее рекла-казала не, затоа што муабетите што ги вртиме ич не се у стилот рекла казала... смислете некое друго име, покреативно малку user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 26.12.2010 22:13:20 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:18:31   
lukas
user posted image user posted image user posted image ,Ajde neka e

"opusteno'


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:19:07   
Snowhite RR
Како сте женички, ние се сликавме со Дедо Мраз, а колетот што да ви кажувам, ептен голем, дури 2 чоколата и 2 пакетчина стоби флипс, една ресана, едно сириус и едно животинско, толку, мислам ептен се покажаа, а играчката пак кола на батерии, за која треба да купиме дури 6 батерии, кои ќе работат цели 5 минути и ќе треба да ги замениме со нови, поскапи батериите од поклонот. Ама тоа е тоа...мм ептен се разочара и се изнервира, а јас се згазив од смеењеuser posted image

А во врска со клубов и јас мислев рекла-казала, ама пошто последно време повеќе кафе се пие, може и „кафе муабет“
Одам се разбуди Михаил

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:25:20   
lukas
ili чамче-муабетuser posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:25:50   
arh_diz
Pred zgrada vo parkot denes doagase dedo mraz i imase priredba ama Marako mi zaspa.A i strav mi bese da izlezam lizgavo e mnogu.Si slusav muzika samo.




_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:28:14   
Viktori
и чамче имавме, да не се дуплираме...

туку дали знаете дали на адсл сеуште има тест драјв без обврска? Да се префрлам на 30 гига утре, па ако ми е ептен многу или ако не ми чини да вратам назад за 1 месец?


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:33:04   
lukas
kako bilo neka se vika i taka i taka za necela nedela ne go napolnimeuser posted image ,neka dadat i drugite rr-ki ideja...za nasata nova muabetcilnica..
mene ocinjata pocnaa da mi kapat za spienje...utre cel den ke igram so lukas nisto ne fakam cel den da neme fati ponedelnicki da cistam..user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:42:09   
Pepelaska *
Нема никој? Ајде кој е за кафенце на полноќuser posted image  Јас сега пред малку се прибрав бевме со мм кај моите со Мартин сестра ми правела ручек специјалитет некој многу вкусен кога ќе ми каже ќе ви пишам рецепт. Мартин спиеше а ние удривме на карти со сестра ми и дечкото и беше дојден, опуштено малку.
А за името на клубов некое именце со кафе и јадење да се знае што се прави тука user posted image user posted image user posted image

Нешто како На кафе и мезе во Рингераја

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 22:48:43   
lukas
lele pepelaksa od koga ne sum igrala karti od pred da se mazam 4 god skoro,a kako mi se igra beljot...na fb nekogas igram no mnogu koci ama ne e to to ako ne e vo zivo..

a za imeto da kako sto kaza snowhite ubavo e kafe muabet..da sevika..jas begam zenski ajde utre ke dzirnam vo novata muabetcilnica kafe ke me castite...pozz sega me brkaat od komp..user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 23:01:23   
Martins mom
Рекла - казала ми е некако српски
Кафе муабет ми е некако многу вообичаено и едноставно...
Јас предлагам да се вика РР Дрдорење


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 23:04:55   
Snowhite RR
Што знам досега беше бла=бла сега дрдорењеuser posted image Не ми е некако, ама како било секако за брзо ќе треба ново име да се смислува како што тргнало. Кафе муабет предложив зашто најмногу кафе се пие, макар што последнава недела и се јаде, ајде не знам одлучувајте побрзо

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 23:06:34   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###



Нема никој? Ајде кој е за кафенце на полноќuser posted image   


секогаш сум за кафе user posted image
но моја ворктерапи продолжува ... правам мече, еве ова ке биде стомакотuser posted image  ... се обудувам да намалим нервоза и страв пред наредна недела и новиот повик во центарuser posted image

user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?