|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:03:47   
Џесика
Леле што е ова со децава? Еве го и Борјан, денес го однесовме во Козле, ни рекоа дека нема ништо на гради, ама затоа грлото е жар црвено, гласот му е засипнат,па матичниот ни препиша Хиконцил и Летизен за гласните жици, ова второво првпат го примаме, неам поим како делува, се надевам дека ќе се опраи бргу... инаку од толку пискање нормално дека ќе остане без глас, а во Козле ми викаат „битно е да не писка“user posted image ама ај кажи му, многу разбира... ако ни се повтори истото срuser posted image е со пневмонијата ќе шекнам!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2326
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:05:16   
Pepelaska *
site sme isti znaci so adslive user posted image  i mene mi  se potroseni 15 gb i mnogu me nervira odvaj go cekam 1

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2327
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:05:25   
agnes77
за малени Лукасuser posted image  нека побрзо биде ОК
надица интернет е спор? уффф ...

јас правам кафето ако некој сака нека повели user posted image
user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2328
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:07:05   
Viktori
Џес, летизен е цетиризин исто е антихистаминик, како и лоратадинот, ама на Бобо не му делување баш...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 2329
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:08:12   
lukas
mmm....fala agnes jas sega sum samicka,lukas spie mazot mi skita...i nema so kogo da pijam kafence...fala ke mu pomini na lukas kako na kucence..user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 2330
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:10:45   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

site sme isti znaci so adslive user posted image  i mene mi  se potroseni 15 gb i mnogu me nervira odvaj go cekam 1



јас чекам догодина user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2331
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:10:47   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Џес, летизен е цетиризин исто е антихистаминик, како и лоратадинот, ама на Бобо не му делување баш...



viktori me iznasmea...gi citam ovie surupite i si vikam so i stana na viktori so bukvite ispomesani...i posle koga go procitav ova loradatinot,(posto poznat)mi tekna deka stanva zbor za surupi nemom da gi procitam ako nekogas mi zatrebaat se molam da se na recepta oti nikogas ne ke mozam da gi izgovoram...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2332
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:14:59   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Џес, летизен е цетиризин исто е антихистаминик, како и лоратадинот, ама на Бобо не му делување баш...



viktori me iznasmea...gi citam ovie surupite i si vikam so i stana na viktori so bukvite ispomesani...i posle koga go procitav ova loradatinot,(posto poznat)mi tekna deka stanva zbor za surupi nemom da gi procitam ako nekogas mi zatrebaat se molam da se na recepta oti nikogas ne ke mozam da gi izgovoram...user posted image user posted image user posted image



Ќе ги знаеш Лукас и ти, да си имала мака ко мојата, не дај Боже...user posted image user posted image user posted image user posted image
Дур најдовме на Бобо што му е, се утепавме пиење антибиотици, инекции, Панцефи и 1000 други сра*а  отровни и за другите органи... Не е само температурата и кашлањето..
Инаку јас си побарав сама алерготест инаку тие ќускиите од Козле ми викаа сама да приметам од што кашлаuser posted image
Или онаква глупост ко на Џес што и кажале: кажи му да не викаuser posted image
А да ви каже некој на вас да поднаучите медицина малку не ќе биде лошо...user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2333
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:21:45   
agnes77
за сите који имат проблеми ... имам нештоuser posted image

user posted image

user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2334
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:27:59   
lukas

[/quote]

Ќе ги знаеш Лукас и ти, да си имала мака ко мојата, не дај Боже...user posted image user posted image user posted image user posted image
Дур најдовме на Бобо што му е, се утепавме пиење антибиотици, инекции, Панцефи и 1000 други сра*а  отровни и за другите органи... Не е само температурата и кашлањето..
Инаку јас си побарав сама алерготест инаку тие ќускиите од Козле ми викаа сама да приметам од што кашлаuser posted image
Или онаква глупост ко на Џес што и кажале: кажи му да не викаuser posted image
А да ви каже некој на вас да поднаучите медицина малку не ќе биде лошо...user posted image

[/quote]


a be aman vo uredot kaj so odam na pregled ima nekolku doktorki dosega trite gi imam poseteno site razlicno mi velta...ednata edno drugata drugo i na taa sestrata so se poznavam mu vikam eovie doktorkive vi se zakon site razlicno kazuvaat edna smee na noze druga ne smee edna ne pocnuvaj so kravsko druga koristi go aptamilot ,druga aptamilot ne cini...a be gospod da gi razberi..


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2335
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
25.12.2010 23:43:24   
lukas
i posle ke sum oslabelauser posted image user posted image
ajde koj e za,bujrum..
user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2336
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 0:02:42   
Тања РР
Лукас за чајот, една лажица корен од бел слез потопуваш во еден филџан ладна вода и го оставаш да стои 30 минути со повремено промешување. Потоа цедиш низ газа и го дава на детето да пие. Се пие свежо припремен.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 2337
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 1:45:21   
Maca25
хелоу, да не си легнавте? user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 2338
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 1:54:01   
mami2
Таман работа, легнување во ова време???Рано ќе да е за спиење....

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2339
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 1:55:23   
Maca25
па и јас тоа викам, рано е, јас пред малце по грешка го испив кафето на мм (кое стоеше од 18:00) и сега не ми се спие.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 2340
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 8:33:20   
Snowhite RR
Палешка ајде тебе те гледам дека си тука да се напиеме по едно кафе, за другиве ко ќе станат ќе свариме, еве по едно нескафе
user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 2341
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 8:40:24   
nadica
ајде и за мене едно кафе user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2342
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 8:43:19   
mama26
dobro utrooo

poveli kafe nadica user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2343
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 8:46:12   
Snowhite RR
Ете мама26 ме претекна со кафево, вари ти мама26, оти јас не можам повеќе, вчера откако си дојдов од работа, само ручавме и уште ваганите не ми беа измиени, дојдоа гости, па после нив други, и така до 1 вечерта, а сабајлево пак прва на работа, плус морав да станам порано да се истуширам и сега очи ми капат за спиењеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2344
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 8:52:21   
mama26
ti si bila vredna snowite cekaj specialno za tebe edno kafe jas sum odmorena rano si legnav vcera i nemav gostiuser posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2345
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 9:20:05   
mama26
 lele nikoj ne se napi od kafeto moeuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2346
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 9:24:21   
mama26
user posted image user posted image i za mene edno kafe da si stavam

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2347
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 9:57:27   
Beatris
Добро утро, има ли некое другарче за кафенце? user posted image

user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 2348
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 9:59:09   
Viktori
Како немало!!! Дури се исплашив додека ми се отвори прозоров да не ми го џапне некој user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 2349
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
26.12.2010 10:04:56   
Martins mom
Оооо ете ги дрдорките...стигнааuser posted image user posted image user posted image Ај и јас ќе пијам кафе со вас...и ако стигнам на ред, може и муабет ќе ви направамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2350
Страница:   <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?