|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
10.6.2013 21:27:49   
kapina
i mene mi se dopaga angelija

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 626
   RE: Најубави имиња
10.6.2013 23:34:43   
sandriana RR
Марина, Ангелина, Магдалена
Никола, Петар, Јован

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 627
   RE: Најубави имиња
10.6.2013 23:36:13   
deluxe
Ana i Filipuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 628
   RE: Најубави имиња
18.7.2013 15:17:56   
@bebe
a sto velite za IVA I ANDREJ user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 629
   RE: Најубави имиња
26.7.2013 14:43:24   
Mrs.Tinka



Iako imeto e rabota na vkusot, i sekoj ke si odbere kakvo ime saka- jas sum za unikatni iminja. Eve na primer Petra mi e mnogu antipaticno ime, i bez navredi ama mi zvuci kako Mitra. Jas imam mnogu unikatno ime i se raduvam poradi toa. Na nasata kerka i dadovme ime Mihaela, vo momentot nemase ama posle kratko vreme stana moderno. I bas se nerviram ama kasno e. Zdravje za vtoroto imam unikatno i masko i zensko ime, i se nadevam nema otposle da stanat moderni.

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 630
   RE: Најубави имиња
28.7.2013 9:42:11   
Bethany
Ако имам женско следно би сакала да се вика Јована и нешто Антонија ми е на мисла исто така.

А ако е машко повторно Кристијан и Јован ( засега тие).

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 631
   RE: Најубави имиња
28.7.2013 10:19:15   
Martins mom
Мартин сака сестричката да му се вика Ана и точка. КОга ќе спомнеме било кое друго име како варијанта-плаче и вели дека нема да ја сакал ако се вика поинакуuser posted image Требаше јас да бирам име за второ дете, ама ништо...немам среќа, мажите имаат предностuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 632
   RE: Најубави имиња
28.7.2013 23:43:29   
Snowhite RR
Епа исполнете му ја желбата, па за третото ти ќе бирашuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 633
   RE: Најубави имиња
11.8.2013 1:14:24   
rusira
Нашето синче ќе се вика Никита :) Не можам да ви опишам колку бев шокирана кога видов дека на форумов името е женско. user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 634
   RE: Најубави имиња
11.8.2013 8:56:54   
Goddess*
Nikita e univerzalno imeuser posted image ,go koristat i za momchinja i za devojchinja

(Одговор на членот rusira)
Непосредна врска до пораките: 635
   RE: Најубави имиња
11.8.2013 9:09:29   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: rusira

Нашето синче ќе се вика Никита :) Не можам да ви опишам колку бев шокирана кога видов дека на форумов името е женско. user posted image

Да, универзално име е.
Јас лично познавам едно момче тука во Мк со тоа име, а женско само од тв-серија user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот rusira)
Непосредна врска до пораките: 636
   RE: Најубави имиња
11.8.2013 12:02:55   
rusira

ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*

Nikita e univerzalno imeuser posted image ,go koristat i za momchinja i za devojchinja


Никита е машко име. Проверете во верско календарче. Или прочитајте на Википедија. Во православието и во земјите од Источна Европа ( од кадешто потекнува името ) Никита не може да се даде на женско, ниту пак има женска форма. Исто би било кај нас девојче да крстите Жарко user posted image Името е популаризирано како женско поради канадскиот филм "Nikita", ама луѓево забораваат дека полниот наслов на филмот е "Nikita la Femme". Или поради песната на Елтон Џон „Никита“. Љубовна песна е, но, сепак, да не заборавиме дека сер Елтон Џон е хомосексуалец :) Значењето на Никита е „победник“ или „непобедлив“.

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 637
   RE: Најубави имиња
11.8.2013 12:34:51   
bucko mal
I jas poznavam devojce sto se vika Nikita.
A tuka pak Nikola e zensko ime user posted image

Mene najubavi iminja mi se Kalin I Kalinauser posted image

(Одговор на членот rusira)
Непосредна врска до пораките: 638
   RE: Најубави имиња
11.8.2013 12:58:22   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: rusira


ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*

Nikita e univerzalno imeuser posted image ,go koristat i za momchinja i za devojchinja


Никита е машко име. Проверете во верско календарче. Или прочитајте на Википедија. Во православието и во земјите од Источна Европа ( од кадешто потекнува името ) Никита не може да се даде на женско, ниту пак има женска форма. Исто би било кај нас девојче да крстите Жарко user posted image Името е популаризирано како женско поради канадскиот филм "Nikita", ама луѓево забораваат дека полниот наслов на филмот е "Nikita la Femme". Или поради песната на Елтон Џон „Никита“. Љубовна песна е, но, сепак, да не заборавиме дека сер Елтон Џон е хомосексуалец :) Значењето на Никита е „победник“ или „непобедлив“.

Pa internacionalno ime e,isto kako shto reche i BUCKO MAL deka Nikola go koristat i kako zensko ime,isto vazi i za Daniel shto spaga u zenski iminja,zatoa i napishav deka e univerzalno ime i nadvor od granicite na MK

(Одговор на членот rusira)
Непосредна врска до пораките: 639
   RE: Најубави имиња
11.8.2013 13:35:11   
rusira
Јас сакам децата да ми имаат руски имиња :) Ама сега за сега ќе живееме тука, па морам да мислам и на тоа како ќе бидат прифатени. Мене ми е чудно кога ќе слушнам за женско Вања, зошто во Русија е надимак и е само за машко - нагалено од Иван. Затоа ми е чудно како може да има женско Никита. :) Знам за во Франција, за во Индија ( Иако таму е Никхита) дека е најчесто женско. Мене омилени имиња ми се Никита и Сергеј, ама мм не сака да чуе за Сергеј, ќе го зафркавале мн... А зет ми и македонската страна од фамилијава почна да ми се чуди за Никита и затоа се ставив на мисија „истражување на пазарот“ :) Инаку, се надевам на повеќе деца, па за следните изборот е на Викторија, Антонина, Алексеј, се надевам дека ќе се вразумиме за Сергеј или Павел. :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 640
   RE: Најубави имиња
14.12.2013 13:27:53   
vezilka RR
Ајде да го пишам списокот на имиља. Ако е дадичка, ќе се вика Калина, тоа ни е единствениот избор. Е ако е батко, имам неколку на списокот, истражував деновиве и го составив: Јосиф, Павел, Симон, Антон и Митан. Никола најмногу трза на Јосиф, а за женсково име не трза, оти нејќе да чуе за женско. user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 14.12.2013 15:09:45 >

(Одговор на членот rusira)
Непосредна врска до пораките: 641
   RE: Најубави имиња
14.12.2013 17:05:45   
Martins mom
Везилка, Антон и Павел некако најубави ми се, ама Никола е главен, тој бира user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 642
   RE: Најубави имиња
14.12.2013 17:47:31   
mama_06

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Ајде да го пишам списокот на имиља. Ако е дадичка, ќе се вика Калина, тоа ни е единствениот избор. Е ако е батко, имам неколку на списокот, истражував деновиве и го составив: Јосиф, Павел, Симон, Антон и Митан. Никола најмногу трза на Јосиф, а за женсково име не трза, оти нејќе да чуе за женско. user posted image user posted image user posted image


Јас гласам за Павел и Симон. Звучат така гордо али Никола е главен. За женско фаворит ми е Неда.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 643
   RE: Најубави имиња
14.12.2013 20:07:29   
deluxe
Јас гласам исто како Никола-Јосиф дефинитивно ми е нај,нај!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 644
   RE: Најубави имиња
14.12.2013 20:36:44   
Carrie RR
Калина е прекрасно...а за машко Јосиф е супер, али Симон ми е фаворит, НАЛИ user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 645
   RE: Најубави имиња
14.12.2013 22:00:20   
Snowhite RR
Калина, а и Калин ми се многу убави имиња последно време

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 646
   RE: Најубави имиња
15.12.2013 1:24:54   
Defne90 RR
Mene najveke mi se dopaga Josif i Pavel e ubavo samo nekako kaj nas barem site ppocnaa Pavel da gi krstevaat decata.Mene mi e ubavo koga imeto e nesekojdnevno nema mnogu koi sto se vikaat taka.Isto taka i Anton ne e loso ime mi se dopaga i toa.Za zensko Kalina e ubavo ime no isto taka mi se dopagaat i Darija i Danija.A moze i Lina isto taka.Sepak Nikola e glaven toj bira.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 647
   RE: Најубави имиња
15.12.2013 9:34:54   
vezilka RR
Никола реагира на Јосиф, оти само тоа му е познато од овие што ги имаме на список, има едно другарче А јас не сум расчистила дали ќе му дозволиме нему дае главен, или ќе му сервираме готов производ. Досега не сме го прашале како сака да се вика бебето, туку, да не се вика Павел бебето, на пример. Мене порано Јосиф ми беше фаворит. Мажле пак гледам најубаво изреагира на Павел. Арно ама јас кога истражував, односно читав и читав имиња, некако Антон, веднаш ми легна, а никогаш порано не ми било ова име во никаква комбинација. Имаме време, ќе размишљаме уште..

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 648
   RE: Најубави имиња
15.12.2013 10:05:47   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Никола реагира на Јосиф, оти само тоа му е познато од овие што ги имаме на список, има едно другарче А јас не сум расчистила дали ќе му дозволиме нему дае главен, или ќе му сервираме готов производ. Досега не сме го прашале како сака да се вика бебето, туку, да не се вика Павел бебето, на пример. Мене порано Јосиф ми беше фаворит. Мажле пак гледам најубаво изреагира на Павел. Арно ама јас кога истражував, односно читав и читав имиња, некако Антон, веднаш ми легна, а никогаш порано не ми било ова име во никаква комбинација. Имаме време, ќе размишљаме уште..

Ama sto si se zavrtela so maski iminja???user posted image
zensko ke bide,Kalina ke bide...vidi vidi breeee masko pa maskouser posted image


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 649
   RE: Најубави имиња
15.12.2013 10:25:19   
vezilka RR
Абе забораив да ви кажам дека во петокот на скрининг добивме свирче, хе хе. Затоа сме во недоумица.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 650
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?