|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Замерки, сугестии и предлози
28.12.2009 8:35:02   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Mislam deka bi bilo ubavo od 01.01.2010 da otvorime eden poseben topik,kade ke se zapisuvaat site novorodeni bebinja vo RR semejstvoto...Taka ke bide popregledno i pointeresno...Ke rasteme site zaedno...

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Замерки, сугестии и предлози
1.1.2010 22:54:46   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Dobiv ideja postenska marka da bide so simbolite od ringejaja a vo pozadinata da se gleda lik na nasmeano dete.A sredstvata dabidat nameneti za potrebite na decata bez razlika toa dali ke bide za pomos na bolno dete,doopremuvanje na odel vo bolnica,hrana ,obleka..........

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Замерки, сугестии и предлози
1.1.2010 22:55:21   
mami
Прекрасна идеа Јованка..сигурна сум дека ке биде разгледана...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Замерки, сугестии и предлози
2.1.2010 11:21:55   
Bitolcanka
Не би било лошо да има и chat - опција, па да си пишуваме некогаш, што мислите? user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Замерки, сугестии и предлози
2.1.2010 11:26:02   
Еца
Од матичната земја оваа опција не е дозволена, но ние во темите Кафе бар и chat room ги кориситме за опуштени разговори, па не гледам дека такво нешто фалиuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:10:05   
niki
Дали е можна опција цитирање на повеќе различни постови? Гледам дека модераторите ја имаат таа можност но не и останатите членови или сум во заблуда па незнам тоа да го направам. Ако нема можност би било добро да се воведе бидејки често имам потреба  да се осврнам на различни делови од повеќе постови, а тоа никако неможам да го средам во еден мој пост.



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:18:01   
mami
Ники, можеш и ти да цитираш...значи се што треба да направиш е на постот кој сакаш да го цитираш наместо долу одговор, да кликнеш горе на цитирај..ги гледаш тие иконките- одговор, цитирај, проследи?  кога ке кликнеш цитирај ти се отвара прозорче со цитираното, и само пишуваш под него..а а ко сакаш да цитираш повеќе, тогаш селектирај ја целата цитирана порака и само копи, пасте на другиот прозорец за одговор..
некогаш пишувам многу конфузно, ако не ме разбираш кажи

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:23:12   
mami
Ники? ајде пробај..сигурно  можеш

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:29:46   
niki
Ова со копи пасте го имам пробувано и не ми успеваше, а плус е комплицирано,еден куп прозорчиња треба да отвориш, ама ај ќе пробам пак. Инаку мислев програмерите да ни средат нешто поедноставно, едно копче да се клика на пораките и сите во еден пост да одат, а не во различни па да копираме. Фала на брзиот одговор.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:31:51   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Ники, можеш и ти да цитираш...значи се што треба да направиш е на постот кој сакаш да го цитираш наместо долу одговор, да кликнеш горе на цитирај..ги гледаш тие иконките- одговор, цитирај, проследи?  кога ке кликнеш цитирај ти се отвара прозорче со цитираното, и само пишуваш под него..а а ко сакаш да цитираш повеќе, тогаш селектирај ја целата цитирана порака и само копи, пасте на другиот прозорец за одговор..
некогаш пишувам многу конфузно, ако не ме разбираш кажи



ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Ники? ајде пробај..сигурно  можеш


Еве проба


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:32:26   
profesorica
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:34:55   
mami
епа нема..и ние кога ги поставуваме така правиме..мачно е знам, ама можеби кога ке се средиме убаво со сите работи на порталот ке биде и тоа..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:36:54   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Ова со копи пасте го имам пробувано и не ми успеваше, а плус е комплицирано,еден куп прозорчиња треба да отвориш, ама ај ќе пробам пак. Инаку мислев програмерите да ни средат нешто поедноставно, едно копче да се клика на пораките и сите во еден пост да одат, а не во различни па да копираме. Фала на брзиот одговор.



Ок, ама ова би ни олеснило многу, па, ако може, убаво ве замолувамuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Замерки, сугестии и предлози
4.1.2010 10:39:11   
mami
Читаат нашите мистериозни програмери, па сигурно ке се потрудат..затоа внимателно со описите кон нив, да не ни ја отежнат работата user posted image
се зезам, супер идеа Ники, и јас се надевам дека ке успеат во скоро време да смислат таква опција

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Замерки, сугестии и предлози
14.1.2010 15:53:38   
zami
moze li vo moja ringeraja da stoi del so moi sms,
koga veke ovaa opcija e samo za clenovi, zgodno bi bilo da si ja imame vo moja RR, a ne preku sodrzinata.

odnapred blagodaram do zgodnite programeri.

ako mi ja uslisat molbata gi castam sto sakaat vo Kafe barot.


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Замерки, сугестии и предлози
15.1.2010 9:03:44   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Прекрасна идеа...Ајде згодни програмери, помагајтеuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Замерки, сугестии и предлози
5.2.2010 10:50:34   
mami
Дали може да се направи некое делче на страната кое би ни кажувало дека денес роденден имаат тие и тие членови или дечиња, тој и тој слави годишница? И така нема никого да заборавиме

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Замерки, сугестии и предлози
5.2.2010 13:42:38   
Julie1
убава идеја. Да видиме колку брзо може тоа да се направи и дали е во план такво нешто!

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Замерки, сугестии и предлози
20.3.2010 8:50:10   
mami
Кога ке се смени логото? мислам дека е време да се тргне веќе оваа зимска идила...Иде ПРОЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕТuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Замерки, сугестии и предлози
20.3.2010 8:51:41   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Кога ке се смени логото? мислам дека е време да се тргне веќе оваа зимска идила...Иде ПРОЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕТuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


стварно user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Замерки, сугестии и предлози
21.3.2010 10:04:34   
ripce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Кога ке се смени логото? мислам дека е време да се тргне веќе оваа зимска идила...Иде ПРОЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕТuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


потпис!

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Замерки, сугестии и предлози
26.3.2010 12:01:43   
mother 29
дали може да се направи една тема со честитки за родендени,крштевки,годишници......
една посебно за честитки за новите бебчиња....и таму да се пишуваат сите ,а не посебно за секој нова теме!
како со барот ,да се оди до 40-50 страници!?
гледам по другите рр е така направено и не се трупа само со нови теми и не личи на форум за поздрави и честитки!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Замерки, сугестии и предлози
26.3.2010 13:43:47   
Adrijana
Sinoa sonivav kako koga sum se vklucila na rr, ona plavoto bilo vo ciklama boja, i mesto snegulki imalo cvetovi.user posted image Mojot son kazuva deka e vreme da se smeni nestouser posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Замерки, сугестии и предлози
6.4.2010 19:16:38   
mami
Pa luge pa dajte cvetcinja, sonce, rascuteni drvja...PROLET E!!! poglednete niz prozorecot...dosta so zimskata idilauser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Замерки, сугестии и предлози
6.4.2010 19:33:21   
sinolicka
nemam nikakvi zamerki se mi se dopaga, samo mi e krivo sto ne znaev porano na pr. dodeka bev bremena ima dosta korisni rabodi za koi mozes da se informiras, i koga se porodiv, tolku mi trebase rr a jas na znaev deka ja ima ,ama na site toplo ke ja oreporacuvam

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?