|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 28 [29] 30   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
24.2.2011 18:01:54   
agnes77
Денес се јавив во центар за социална работа ... наша процедура се враќа на почеток, повторно траже се домашни посвојители во сите центри за социална работа (иако мината година сите дали изјава да нема домашни посвојители за дјевојчице)

Сите центри треба да даде писмена изјава да немају кандидата и исто така путем електронски пат. Ако не се најдат кандидати, социален работник можа да споји нас и дјевојчице  и ако тоа е веч двапати направено ... Сега чекаме какве изјаве ќе доби социален работник од сите центри (мислам да има 27 центри во МК)

Мислам дека наскоро ќе биде јасно дали ќе добијемо дјевојчице ние или некој друг.

За време чекања потражив помош код  заменик министар Ристовски, министар Бајрами, премиерминистер Груевски, народен правобранител, сло амбасада, сло министерство и неколико државни секретари ... Се надевам дека еднаш веќе се договоре.

Не е во ред да ти ставе дете во рацете за еден час, те убједе дека ово е твоје дете и након ова починје да се играју са тобом ... не е во ред дека након 19 месеци каже дека процедура се враќа на почеток ... не е во редuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 701
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
24.2.2011 18:14:22   
lilicka
Многу ми е жал Агнес....дај боже да се реши се веќе еднаш и да се гушкате со дечињата....user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 702
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
25.2.2011 17:02:51   
misticia
што е со петицијата? јас би барала адвокат, не би им дозволила да бараат нови родители, спреми им тужба, не можат така да си играат

не е во ред ни да бараат други посвоители, јас од тоа се плашев кога почна да се зборува за нов систем, јас одма би најмила адвокат да сум на твое место

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 703
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
25.2.2011 21:25:34   
agnes77
Не зависи ништо од нас, сите имаат информации од наша процедура. Чекамо состанак меѓу државен секретар од сло и заменик министар Ристовски који ќе биде во месец март во министертво за труд и социална политика. 

Моје искуство које добив во мината година ми вели нека заборавим, нека одустанем ... за жал дјевојчице сега се во моје срце многу времена, тешко се заборави нешто тако ...

Господ е Голем ... ме донесе во оваа ситуација сигурно со некоја причина ... сигурно ќе ми покажа пат напред.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 704
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
26.2.2011 18:42:12   
temjana
nema mesto za ochaj jas veruvam deka sepak pravdata ke izleze na vedileni, mora da bideme pozitivni i trpelivi.Ke izlazam ako kazem deka znam kako se chuvstvuvate no sepak mislam deka barem za decata ke mora da soberete sila ushte ednash po stotti pat i da bidete silna kako i do sega da ne se otkazete i da prodolzite da se borite kako vistinska lavica kakva i shto ste vprochem. Isto taka smetam deka za ova treba i mediumite da bidat izvesteni i da se krene malku celata drzava za noze bidejki ovde ne stanuva zbor za tutunot ili jabolkata tuku za dve mali dushi koi poradi birokratski gluposti rastat bez roditelska ljubov. So vas sme site i shto i da treba ke bideme pokraj vas, prodolzete da se borite

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 705
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.3.2011 1:51:36   
blue_blue
Агнес, а да дојдете во МК и да се направи една телевизиска сторија како што многу пати веќе се зборуваше на форумов. Мислам дека е веќе премината секаква мерка во гадостите што се прават. Ве молам која е причината пак да се врати постапката на почеток? Дека имаат нов софтвер?!?!?!?!? АМА АЈДЕ! Ај кај мене на работа да ви ги исклучиме на сите телефоните дека ќе воведуваме нов софтвер или банкава да ги затвори сите сметки да почне одново да отвора нови зошто имала нов софтбер. Вкави говнарии може да си дозволува само јавна администрација дека нема комерицјални корисници, само забораваат дека плата земаат од моите и од праите на сите во МК кои плаќаат даноци.....Се осеќам одвратно што само пишуваме по форумов а никаков ефект нема, дај дојдете во МК и одма А1 ќе ви направи сторија, па ќе видиш следниот ден како нема да се враќа процедурата на почеток

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 706
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.3.2011 8:46:01   
vesna1
Ajde Agnes, ova sme go rekle sto pati. Nemoj da sedis i da cekas. Devojcinjata ke napolnat 10 god. dodeka se resi rabotava. Morate da dojdete vo MK i edna glama vo mediumi. Veruvaj mi za pomalku od mesec dena ke se resi rabotava. Taka funkcionira vo MK. Molimte nemoj da cekas. Srce me boli koga znam deka dve mali dusicki cekaat da najdat topol dom a drzavata si igra ....da ne se izrazam vulgarno.user posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 707
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.3.2011 9:35:57   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: vesna1

Ajde Agnes, ova sme go rekle sto pati. Nemoj da sedis i da cekas. Devojcinjata ke napolnat 10 god. dodeka se resi rabotava. Morate da dojdete vo MK i edna glama vo mediumi. Veruvaj mi za pomalku od mesec dena ke se resi rabotava. Taka funkcionira vo MK. Molimte nemoj da cekas. Srce me boli koga znam deka dve mali dusicki cekaat da najdat topol dom a drzavata si igra ....da ne se izrazam vulgarno.user posted image

Potpis.
Za zal vo MK navistina taka funkcioniraat rabotite. Edna Tv storija i vednas nekoj (koj ne bil informiran) ke se zaangazira da se resi rabotata, i ke se resi.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 708
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.3.2011 18:48:23   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Za zal vo MK navistina taka funkcioniraat rabotite. Edna Tv storija i vednas nekoj (koj ne bil informiran) ke se zaangazira da se resi rabotata, i ke se resi.


Информации за нашата постапка и барање за помош имаат:
- премиерминистер Груевски,
- министер Бајрами,
- заменик министер Ристовски,
- директор во центар за социална работа Малјановски,
- народен правобранител,
- сло амбасада и министерсво.

На последната средба меѓу сло амбасадор и заменик министер тие разговарали и за нашиот случај.
Сите се информирани.

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 2.3.2011 18:53:44 >

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 709
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
3.3.2011 16:33:39   
blue_blue
Ама не излегло на ТВ дека они се информирани - тоа е проблемот - не знааат сите во МК дека они се информирани...

ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Za zal vo MK navistina taka funkcioniraat rabotite. Edna Tv storija i vednas nekoj (koj ne bil informiran) ke se zaangazira da se resi rabotata, i ke se resi.


Информации за нашата постапка и барање за помош имаат:
- премиерминистер Груевски,
- министер Бајрами,
- заменик министер Ристовски,
- директор во центар за социална работа Малјановски,
- народен правобранител,
- сло амбасада и министерсво.

На последната средба меѓу сло амбасадор и заменик министер тие разговарали и за нашиот случај.
Сите се информирани.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 710
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.3.2011 20:58:59   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Ама не излегло на ТВ дека они се информирани - тоа е проблемот - не знааат сите во МК дека они се информирани...мноху пати отворив ова страница ... ама навистина не знаем што да кажам ...

наскоро планирам, да се јавим во центар и да видим дали дјевојчице веч имају нове родителе или има уште надеж ... премногу тешко, премногу тажно

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 711
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.3.2011 19:14:32   
agnes77
денес се јавив во центар за социална работа Гевгелија, социален работник ми кажа дека нема ништо ново, дека чека на одговор од неколико центри ...


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 712
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
29.3.2011 14:34:05   
agnes77
повторно се јавив во центар, нема ништо ново

потоа се јавив во СЛО министертво и ми кажа дека во февруар имају примена нота од МК министертво со информации дека со наш предмет е запознат и премиер Груевски, дека имају направено истраживање, кажа дека беше направени грешки во наша процедура ама корупција тешко се докаже


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 713
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.4.2011 2:18:00   
Bubuska
Agnes, ja imas mojata najgolema poddrska. Znam deka dolgo vreme se boris za bliznackite. I ne se otkazuvaj!!!
Tie nemaat druga majka i nikoe drugo semejstvo ne gi zasluzuva.
Ubavo te sovetuvaat drugite clenovi.
Dojdi i ke napravime edna TV izvestuvanje do site, kaj nas taka funkcioniraat rabotite!! Iskoristi go toa sto se spremaat predvremeni izbori pa site si ja ,,dokazuvaat dobrinata,,!! Ako cekas, nema da docekas vo skoro vreme, takva ni e zemjata, takva ni e administracijata, neodgovorna, neazurna!!


_____________________________

Never give up, it''''s such a wonderful life...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 714
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.4.2011 7:52:21   
agnes77
Ако некој уште прати наша приказна ... во месец мај дојде во Скопје државен секретар од Сло на разговори за наш случај.

Во меѓувреме примили смо детален опис за наша процедура од народен правобранител ... во овој момент чека се одлука од комисија али комисија може да одлучат за наш случај кога сака .. ако не сака може да не одлучат ... нема лимит,
народен правобранител одлучи да продолжи да следи наш случај.

Тоа е се за сега.

(Одговор на членот Bubuska)
Непосредна врска до пораките: 715
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.4.2011 14:00:34   
misticia
пратиме, како не
само немам зборови, не можам ни да помогнам ни да те утешам во оваа мака што ја имате

од срце чекам добри вести за вашиот случај :) и се молам за вас

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 716
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.4.2011 14:17:48   
mama26
tuka sme agness,i nie cekame so tebe..samo ova mnoogu veke odolgovlekuvaat i covek veke neznae ni sto da kazeuser posted image se okolu taa komisija koja nikako rabotata da si ja zavrsi...

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 717
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.4.2011 12:16:23   
temjana
Devojki dali nekoja od vas ima nekakva informacija vo vrska so nachinot i postapkata dokolku nekoj saka da volontira vo domot za deca bez roditeli. Jas isprativ eden po neformalen mail do niv megjutoa odgovor ne dobiv. Iskreno bi sakala bared eden den vo nedelata da bidam pomegju tie dechinja i da gi animiram i educiram na kreativen plan. Dokolku nekoj od vas ima bilo kakva informacija ili barem da znae kaj kogo treba da se obratam za vakvo neshto ve molam pishete mi ke mi pomognete mnogu. Vi blagodaram odnapred i vi posakuvam ubav denuser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 718
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.4.2011 14:41:18   
vesna1
Ajde Agnes, ne cekajte veke.  Dojdete, kazete javno na TV i ekspresno ke go resat slucajot. Iskoristi sega pred izbori. Ke si gi zemes doma devojcinjata koi zasluzuvaat da imaat majka kako tebe. Ti drzam sreka.user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 719
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.4.2011 14:43:34   
big_mama817
се сложувам со тебе весна1 user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 720
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.4.2011 14:47:04   
Martins mom
Тивките борци во Македонија најчесто не успеваат!!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 721
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
28.4.2011 14:57:17   
riba79
agness,jas mnogu ne sum vo tek citkam od vreme na vreme pa me interesira zosto decinja od Mk neli e poednostavno kaj vas toa da go napravite t.e da posvoite?ova e luda drzava ako ne platite debelo ili nemate nekoja vrska ima draga da se iznacekateuser posted image .Proabaj ova sto ti go veli vesna javno da progovoris na ovaa tema sega se izbori pa mozebi ke se smiluvaatuser posted image .pozdrav i ti ja pustav seta sreka na ovoj svet da uspees vo ovaa vasa misija.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 722
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
29.4.2011 9:41:20   
srcushka
draga agnes mislam deka i ne morash da doagash vo makedonija samo javete se vo nekoja od teliviziite i tie ke dojdat kaj vas i ke napravat prilog barem ke pokazesh kakvi uslovi imash za odgleduvanje na devojchinjata ajde ne stoj vo mesto te molime .Ovaa ispadna predolga borba vo koja najteshko vi e na tebe i tvojot soprug.Veruvaj eden dobar novinar ke pokaze na koj kade mu e mestoto a sega i vo ovaa vreme se plashat od novinari ko od gavol da ne razmotaat nekoe drugo klopche .Ajde probajte ja imat celata nashapodrshka i izvinet akao se nepotrebno meshame vo vashite odluki -pozdrav

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 723
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
29.4.2011 15:21:52   
misticia
Јас мојата најнова идеја и ја пишав на агнес по приватна порака - којзнае дали и стигна.....

да ги побара преку све за љубав

тие не можат да ги изнервираат и да предизвикаат контра ефект како вестите или код, а сепак ќе е објавено многу јавно на просторите на цела поранешна југославија
и предизвикува разнежнување и јаки чувства кај секого, па веројатно ќе успее

ја гледаат приказната од сите страни и никого не го прават негативец

(Одговор на членот srcushka)
Непосредна врска до пораките: 724
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
29.4.2011 15:28:26   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

денес се јавив во центар за социална работа Гевгелија, социален работник ми кажа дека нема ништо ново, дека чека на одговор од неколико центри ...Agnes77 mislam deka najdobro ti e da dojdes vo Makedonija , kako sto te imam citano mnogu luge znaat za tvojata postapka ama nikoj ne te poznava licno.Verojatno od centarot za socijalni raboti sakaat da te vidat da vidat kaj ke odat decata , kraj na kraista ke izlezes na tv kako sto pisaa nasi clenki.Nemoze nekoj mesto tebe da bide na tv i da kaze jas sum za agnes77 taa nemoze da dojde

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 725
Страница:   <<   < Претходна страница  26 27 28 [29] 30   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 28 [29] 30   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?