|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
25.11.2010 8:49:47   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

фала за поддршка user posted image
можеби дедо мраз оваа година слуша мојата желба и јас станав мама

моја желба X 2user posted image

user posted image


Донт вори! Ако не, ќе идеме за Стара нова година во Лапонија и почнеме заушки да делиме! user posted image user posted image user posted image user posted image Па нека си го направат есапот сите!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 626
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
29.11.2010 8:33:17   
Viktori
Ноември помина, дојде декември. Да видиме сега дали Ардијан Муча лажеше на ТВ или комисијата ќе почне конечно со работа!

Агнес, стискам палци, ако не овој петок, наредниот мора да е твој!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 627
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
29.11.2010 8:49:19   
agnes77
фала Викториuser posted image
планирам да се јабим во центар наредна неделја, па да бидиме ...


ПС на ФБ група ставила сум еден видео, допада се тиuser posted image

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 29.11.2010 10:35:47 >

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 628
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.12.2010 17:24:07   
agnes77
веќе е 1. декември, осум месеци чекања на комисија ...
едва чекам наредна недела да се јавим во центар ... I think I need somekind of miracleuser posted image


There can be miracles when you believe
(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 629
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
3.12.2010 0:11:00   
misticia
тебе ти треба чудо, а богами и јас барав од Господ едно чудо во мојов живот - можеби утрешниот ден ќе ни подели по малку магија :)

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 630
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
3.12.2010 11:17:11   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

тебе ти треба чудо, а богами и јас барав од Господ едно чудо во мојов живот - можеби утрешниот ден ќе ни подели по малку магија :)user posted image user posted image user posted image
треба ми чудо, во право си ...
Многу се плашам али се обидувам да останам оптимист ... черкали толико времена, мора да издржимо до краја нели. Знаеш директорка кажа да биде уште во ова година, господин на ТВ кажа да комисија работа, па можеби денес ке дојдеме на ред.  
Можеби денес е ден за магија за сите нас user posted image

Heaven help the child who never had a home,
Heaven help the girl who walks the street alone
Heaven help the roses if the bombs begin to fall,
Heaven help us all.
http://www.youtube.com/watch?v=92y4V2BMQk4&feature=related


(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 631
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
8.12.2010 19:39:12   
agnes77
уште немам нови вести, а имам еден убав видео
Mother and Child Draw Love

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 632
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
9.12.2010 11:20:35   
agnes77
Драге пријателјице имам многу страшна вест, но се надам да ова не е вистинаuser posted image . На сло форуме има една вест ... ова је превод на енглески и ве молам за превод на македонски јазик.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

For this year in Macedonia won't be any more adoptions so that any other information by persons from the centers for social work in Macedonia are missleading. Unfortunately, this is way they work. Everybody is in anticipation of New Year, also a lot of authorized persons who are responsible for those matters are no longer present in the services because they are on vacation or elsewhere. The computer will really start to choose adoptive parents in late January. Of the five candidates will be selected one couple on the basis of property (how much money they have) and length of waiting and nothing else. This means that four applications (applicants) out of five will be forever rejected. The end result will be that those who do not achieve a higher level of earnings will never be selected.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   дали има некој на РР који је у позицији да провери ова страшна вестuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 633
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
9.12.2010 12:42:47   
Bogdancanka
баш ми е жал мила за ова што е објавено се надевам не е точноuser posted image user posted image user posted image еве сега барав по нет да најдам некоја таква информација ама неможам да најдам, се надевам некоја друга рингерајка ќе може да најде информација за тоа колку е точно ова...да се надеваме дека не е вистина позззз мила

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 634
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
9.12.2010 13:31:41   
vesna1
Strasno Agnes, no nisto ne me cudi. Vo ovaa nasa drzava sve e mozno.
Nekolku pati kazav,  no moe mislenje e simni gi rozevite naocarie i digni glama vo mediumi, inace bliznackite ke napolnat po 10 god. dodeka cekas. Inace vo nasite vesnici ne pisuva nisto za toa.user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 635
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
9.12.2010 14:14:59   
Viktori
The end result will be that those who do not achieve a higher level of earnings will never be sel_ected.


јас мислам дека ова го имаше и досега во законот. Нормално приоритети мора да има, исто и редослед некаков. Не е нешто ново. Како инаку ќе се селектира? По дали пцуе во рил лајф?
Само не важи во твојот случај затоа што твоите деца се постари.
И јас се согласувам со Весна дека без галама ништо. Ќе си проаѓа само време....
И ако е точно дека не работат, значи ли дека Муча лажеше на телевизија? Треба да го праша некој...


< Поракaта ја уредил виктори -- 9.12.2010 14:16:50 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 636
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
9.12.2010 14:34:43   
Beatris
Јас се јавив во МТСП, ме префрлаа на 100 различни локали незнам веќе ни со кого разговарав, таква вест не била официјален став на службата и не се запознаени со тоа. Мене ми личеа многу неинформирани овие што ги прашував и незаинтересирани да одговорат, само побрзо да те откачат, ако има некој што познава некого таму па некако преку врски да се распраша би било најубаво, јас само дознав ова не е наш официјален став и доколку има таков ќе биде транспарентно објавен. user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 637
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
9.12.2010 15:56:03   
Julie1
Се обидов и јас да ја проверам информацијата, но прво ме пренасочија дека за тоа треба да разговарам со Госпоѓа Ерзана, која никако не можев да ја добијам ниту на мобилен, ниту на фиксен. Потоа ми рекоа да се јавам во кабинетот на министерот, од каде ме насочија кај Елта да барам, која пак ми рече да го барам Господин Муча, кој исто така не го добив. Како само лутаат обичните граѓани за 1 информација сега се ми е јасно user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 638
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
9.12.2010 16:53:24   
agnes77
Фала на ситеuser posted image

можеби премногу се плашам али кога гледам сето оно што нам се случи ... нашата приказна без крај траја долго време ... за некои работи што се случили јас не пишувам на РР, премногу со стрешне, премоногу се плашам ...

се што имам е вера во добро, верување дека вреди да се биде добар човек ... и да еден ден дочекам среќен крај

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 639
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.12.2010 9:40:05   
agnes77
сега се јавив во центарот, ми кажа дека социален работник, педагог и директорка сите овие се на семинару

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

И ако е точно дека не работат, значи ли дека Муча лажеше на телевизија? Треба да го праша некој...Навистина се надевам, да некој  добије на телефонг г. Муча  и га праша, дали комисија работа, како што изјави за телевизија пред две недели ...

Јас сум во период на чекање замолила за помош институције које су на позицији да помогне, но не сум примила одговор ...

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 10.12.2010 10:12:49 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 640
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.12.2010 10:30:00   
biljana16
Bidi uporna samo se ke bide. Ama vo ovaa drzava se kako sto raboti za zal treba mnogu da se ceka. Site si igraat so problemite na drugite. I jas za zal ja imam pominato celata taa procedura za posvojuvanje i mozam da te razberam. I nie bevme staveni vo listata na cekanje i znam kako ti e Agnes.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 641
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.12.2010 10:59:59   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljana16

Bidi uporna samo se ke bide. Ama vo ovaa drzava se kako sto raboti za zal treba mnogu da se ceka. Site si igraat so problemite na drugite. I jas za zal ja imam pominato celata taa procedura za posvojuvanje i mozam da te razberam. I nie bevme staveni vo listata na cekanje i znam kako ti e Agnes.


фала Билјанаuser posted image , треба многу да се чека
...........................................................................................
но никогаш нема да сфатим како некој може да стави дете во рацете на неплодни жени и вика то је ваше дете само треба да чекате а потоа ова жена чека повеќе од една година ... ова е тажно, страшно, нечовечко и сурово ...

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 10.12.2010 11:00:27 >

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 642
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.12.2010 23:21:53   
Viktori
И што е најтрагично мутави се прават!
Треба да се истапи јавно и да се покажат со прст! Не знам дали ќе одговараат ама да не се рашетуваат така комотно по град/село сеедно!
Лажат-сушат јавно, жив срам се! И за држава и за институции и за се!  user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 10.12.2010 23:23:13 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 643
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.12.2010 23:36:34   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори


Треба да се истапи јавно и да се покажат со прст! Не знам дали ќе одговараат ама да не се рашетуваат така комотно по град/село сеедно!


па што знам дали има ефект, да не изпадне кадија те тужи кадија те судиuser posted image ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 644
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.12.2010 23:41:19   
Viktori
ју`л невер ноу иф ју донт трај...

Инаку заради тој став повеќето ќутат! Мислам дека е многу погрешно. Треба да се покажат со прст, да се разобличат, можеби некој ќе ги заштити (гарант си имаат некој таков у партија - оти се касата нели) ама барем ќе ги тргнат од децата!

За мене подеднакво ги злоупотребуваат децата како оние по затвори што лежат! Да им ја земеш шансата за подобар живот е злочин!За злочин се одговара - дури и тука!


< Поракaта ја уредил виктори -- 10.12.2010 23:42:07 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 645
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.12.2010 23:42:07   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

Unfortunately, this is way they work. Everybody is in anticipation of New Year, also a lot of authorized persons who are responsible for those matters are no longer present in the services because they are on vacation or elsewhere. The computer will really start to choose adoptive parents in late January.


За жал кај нас богатите слават нова година од декември до март :( не мора да работат украле доволно

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 646
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.12.2010 13:55:40   
mama26
mislev novo ke procitam ama seuste znaci nema nisto novo osven toa sto se odolgovlekuva ,mnogu poznata rabota vo mk_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 647
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.12.2010 21:43:17   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ју`л невер ноу иф ју донт трај...

Инаку заради тој став повеќето ќутат! Мислам дека е многу погрешно. Треба да се покажат со прст, да се разобличат, можеби некој ќе ги заштити (гарант си имаат некој таков у партија - оти се касата нели) ама барем ќе ги тргнат од децата!

За мене подеднакво ги злоупотребуваат децата како оние по затвори што лежат! Да им ја земеш шансата за подобар живот е злочин!За злочин се одговара - дури и тука!Мислам дека остане само да чекамо ... Се јавив во сло министертво и ми кажа дека и они исто така чекају, се што е во нивна моќ они су веч урадили али тое се внатрешни работи од Р Македонија, сетоа зависи од луѓе на МТСП. Еднини одговор што сло министертво го добиле од МТСП е дека беше процедурална грешка.

Јас сум тражила помош од сите ... за жал ако комисија не работа или не одлучи да је дошао ред на нас нитко не може да промјени ситуација.

Ама можда да се ќе биде во ред, ако може да се верува Г. Муча онда комисија веч работа и ако можа да се верува директорка од центар за социална работа ќе биде уште во оваа година ... има уште 20 дена оваа година ... (Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 648
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
13.12.2010 17:21:34   
agnes77
Денес се јавив во центер за социална работа. Госпоѓа ми лјубазно објасни дека комисија секако работа ама постоји хронолошки редослед. Тако да чекамо да еден ден дојде наш предмет на ред.

За жал госпоѓа не зна дали доједеме на ред во оваа или во наредна година ...
Ми беше многу тешко, се разплакав... потоа јас одлучив да останам храбра и позитивна ... чекње не можа да траат вечно.


(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 649
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
14.12.2010 21:57:15   
Viktori
Значи само НЕ ЗНАМ знаат да кажат.

Ок. Нека пројдат празници па да им врачиме подарок. Или да ги поттикнеме на размислување за време на празниците.
Како и да е, биче белаја.
Кокошките први ги колат, па нека се спремаат оние кои ја згрешија процедурата. Чувствувам дека се на нив ќе падне.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 650
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 [26] 27 28   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?