|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
27.9.2011 14:36:54   
Marija_L
Ima li nekoj pedijator sto ne zabusava a raboti so plavi kartoni:))

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Педијатар
27.9.2011 15:10:46   
JovanaJ
Nie odime kaj Dr. Mirjana Apostolova od Pol. Jane Sandanski.
Mi se dopaga bidejki sekaogas ama bas sekogas znae da proceni koga i kakov antibiotik da dade, normalno dokolku treba...Nekako za se epten umereno....
Mislam deka veke ne prima pacienti oti ima premnogu. I ima i guzva, ama vnimanieto kon deteto i koga ima premnogu rabota e isto....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Педијатар
27.9.2011 15:13:55   
Marija_L
Lele denes se iznatresov lapsuzi:)) Nekoj poblisku pedijatar toj mi e na drugiot kraj od skopje:), kapistec,taftalidze,karpos:)

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Педијатар
27.9.2011 15:55:29   
twin girls
Има ли некој искуство со Промедика? Ние одиме таму, докторката е млада, општ лекар, на специјализација педијатрија. Досега секогаш сме биле пречекани убаво, со одвоено време за разговор за секое детенце ... Докторката кај која одиме за вакцини не реагираше аш ОК кога слушна каде сме со матичен ...

_____________________________

The best inheritance a parent can give to his children is a few minutes of their time each day.

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Педијатар
27.9.2011 16:02:41   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: twin girls

Има ли некој искуство со Промедика? Ние одиме таму, докторката е млада, општ лекар, на специјализација педијатрија. Досега секогаш сме биле пречекани убаво, со одвоено време за разговор за секое детенце ... Докторката кај која одиме за вакцини не реагираше аш ОК кога слушна каде сме со матичен ...

Ne licno. Prijateli nasi gi nosat decata vo Promedika, sega neznam dali se raboti za istata doktorka ama ne sum slusnala da se pozalat user posted image

(Одговор на членот twin girls)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Педијатар
27.9.2011 16:08:20   
twin girls
Dve doktorki se, Andrijana i Aleksandra, mladi se i dvete, jas sum kaj ednata od niv, a decata kaj drugata koja specijalizira. Zadovolni sme dosega ....

_____________________________

The best inheritance a parent can give to his children is a few minutes of their time each day.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Педијатар
28.9.2011 23:32:23   
mec21
zdravo na site sakam da prasam dali nekoj ima da go nosi svoeto dete na lekar vo dracevo,i ako ima da mi preporaca nekoj..

(Одговор на членот twin girls)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Педијатар
29.9.2011 7:56:17   
kopriva
нашиот лекар е во Воена болница детски диспанзер --  др. Илија Тимоски и др.Виолета презадоволни сме од нив...

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Педијатар
29.9.2011 8:51:58   
Bububebe
Педијатарот на user posted image  прво му беше матичен,потоа си замина да работи во приватна болница,и дека ептен сум задоволна од неа,ја носам на приватно

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Педијатар
29.9.2011 9:05:23   
Marija_L

ИЗВОРНА ПОРАКА: kopriva

нашиот лекар е во Воена болница детски диспанзер --  др. Илија Тимоски и др.Виолета презадоволни сме од нив...



Kopriva ke mozes da mi objasnis od koja strana e dispanzerot vo Voena bolnica i dali tamu imate dezurni sabota nedela?

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Педијатар
29.9.2011 18:48:16   
blond
Јас не сум задоволна од педијатарот овде во Струмица. Ама дека асален педијатар овде нема, немам друг излез.

Му се појавија како лиши по рачињата-ни препиша канестен. По десетина дена му излегоа брунченца околу курето и пак ни препиша канестен. На левото обравче се изфрла нешто-пак канестен.
Е аман бре, канестен е лек за се ?!?!?

И кога го прегледува го гледа 30 секунди самоuser posted image ептен спретен доктор, за толку кратко време цел го прегледа.user posted image

А таа сестрата пак што работи кај него, Бог да чува, нит муабет прави, ниту се смее. Фаца мртваца.

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Педијатар
1.10.2011 9:06:23   
Beatris
Ние одиме кај д-р Набил Симрин во Неуромедика, работат со плави картони и сум презадоволна од него. Доктор на место, лекови гледа да не дава  за секоја глупост, убаво и темелно прегледува, што е најважно се труди децата да стекнат сами имунитет, а не со капки за носиња, антибиотици и слично.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Педијатар
1.10.2011 10:37:05   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Marija_L


ИЗВОРНА ПОРАКА: kopriva

нашиот лекар е во Воена болница детски диспанзер --  др. Илија Тимоски и др.Виолета презадоволни сме од нив...



Kopriva ke mozes da mi objasnis od koja strana e dispanzerot vo Voena bolnica i dali tamu imate dezurni sabota nedela?


не знам дали дежураат, ама како што памтам влезот е од кај Илинденска.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Педијатар
3.10.2011 14:11:17   
Sarah
Sakav da ve prasam dali Maja i Zvezda sto rabotat ka j Smokovska se na specijalizacija pedijatrija ili si se samo opsti lekarki? Mene mi e bitno decata da mi gi gleda pedijatar i se mislam dali da gi odnesam tamu kartonite bidejki sum zadovolna od Smokovska ama ona e privatna pa si mislev sepak ovie se nejzina skola. Ama pa nekam decata da mi gi gleda opst lekar. Ima li nekoj nekoe poznavanje za toa dali bar Maja e na specijalizacija ili ne e? fala

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Педијатар
3.10.2011 20:23:18   
oliva
i mene me interesira toa,jas go nosam kaj smokovska 

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Педијатар
4.10.2011 15:35:56   
Sarah
Ajde mamicki ve molam nekoj ako znae neka pise/

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Педијатар
11.10.2011 15:49:42   
gvenda
zdravo mamicki i mene toa me interesira za dr.maja i zvezda kaj Smokovska imam nepriajtno iskustvo so nasata maticna kerka mi prv pat se razboluva i odma bez krvna slika i dade antibiotik jas se pobuniv i stvarno ne bese za ntibiotik potoa pak ja nosime posto bese kao zatnata i ajde amoksiklav za po edna nedela da kaci temperatura i leukociti 22 ne izvadi od pamet, i ovaa odma na klinika i alicef nemozam da si oprostam zosto ne ja prefrliv so vreme prva pat kacuva tepmeratura na 17 meseci i sega vaka da si dozvolam ali morase da ostanema sega bidejki bese bolno deteto i jas zemav boleduvanje sega slednava nedela pravam brisevi imame upat i ja menjavam poditno se raboti za dr.gulevska od jane sandanski ufff se isturiv tuka
ete taka pa cekam za dr.maja ako znaete nesto i dali epedijatar pzd

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Педијатар
12.10.2011 22:27:52   
slavicav
Se informirav i doznav deka dr.Maja e opshti lekar i raboti so plavi kartoni,a dr.Zvezda e pedijatar na specijalizacija i ne raboti so plavi kartoni.Za dr.Maja mi kazuvaa samo pozitivno zatoa i nie sakavme ushte odamna da se prefrlime kaj niv ama ete taka se se nema vreme.E sega malku sum skeptik bidejki e opshti lekar ama ke vidime,inaku odime vo Pantelemon kaj dr.Slavica ama ne sum zadovolna.

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Педијатар
13.10.2011 12:38:31   
Sandric
Sega otvoriv na sajtot na fzo i se iznenadiv kolku ustvari malku pedijatri imaat skluceno dogovor so fondotuser posted image
Najdov edna ordinacija sto mi e vo relativna blizina , na Ruzveltova br2, TS- Medikal se vika ordinacijata.
Nekoj da ima iskustvo ili da preporaca nekoj pedijatar vo reonot na Karpos?

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Педијатар
18.10.2011 11:37:56   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: taisa

ako veke ima vakva tema ve molam da me upatite
me interesira se vo vrska so pedijatri
koga najrano treba da se odi na pedijatar i kako dali so upat?
koi se popoznati pedijatri?
dali znaete pedijatri vo "kisela voda"?
dali deteto treba da ima maticen lekar i pedijatar?
koj izdava upat za natamosni testiranja i sl.?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Педијатар
18.10.2011 14:15:09   
blue_blue
Тасиа, детето би требало да има матичен педијатар. Ова не значи дека мора, Значи ако сакаш се приватно да плаќаш не ти треба да имаш матичен педијатар. Ако сакаш да одиш со сини картони ќе ти треба матичен доктор. Тој не мора да е педијатар, може да е општ лекар. Мој совет ти е сепак да биде педијатар. Има на страната на ФЗО список на педијатри кои имаат слкучено договор со фондот. Треба само да одиш кај избраниот да однесеш книшка (здравствена легитимација) од детето и тој/таа ќе ти отворат картон. Преглед кај матичниот педијатар не се наплаќа. Тој/таа ти дава упати за било ко специјалист и за во лабораторија. За кај педијатарот не ти треба упат/закажување, одиш кога е на смена и чекаш да ти дојде редот. Има педијатри кои имаат некое одредено време кога прегледуваат здрави деца (ако одиш само на некоја редовна конторола со бебе, да го измери, да види дал напрадува ко што треба). Педијатарот ти препипува рецепти за со плави картони. Попознати педијатри - Смоковска Нада (не работи со плави картони, само приватно - преглед е 600 денари), Радица Маџоска (во поликлиника Горче Петров), Давчева во Идадија, ПЗУ Пантелејмон - Славица (не знам како се презиваше) - кај Градска болница има ординација, работи со плави картони....На преглед начелно треба да оди бебето еднаш месечно, ама јас тоа не го практикував - во зима да го влечам по доктори за да го измери - не ми беше логично, ако си е здраво и добро напредува лично не мислам дека треба да иде на педијатар за „редовен“ преглед

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Педијатар
18.10.2011 15:18:22   
taisa
mnogu vi blagodaram

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Педијатар
19.10.2011 16:38:55   
Џесика
Ете сега јас дојдов до ова прашање, одлагав, одлагав... Преку улица ми е амбулантата во Влае, дали некој има искуство тука? Или директно во Ѓорче кај Маџовска да одам? И онака ми е далеку сега диспанзерот во Карпош. Меѓу најбитното ми значи исто и педијатарот да ми е достапен на мобилен...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Педијатар
20.10.2011 9:34:04   
miana
MOze li da mi kaze nekoj ako znae po ovie poliklinikive pedijatrive koga imaat pauza koga se vtora smena?
Kerkami treba da ja nosam denes kaj dr.Radmila vo cento ,vtora smena e a neznam koga ima pauza...Ako znaete pisete..Vo blagodaram

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Педијатар
20.10.2011 13:59:12   
dostickage
mislam od 16:00 do 16:30.za 100 % sigurnost javi se an informacii vo zdravstveniot dom i ke ti kazat

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?