|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што правевте денес?
9.5.2009 22:59:14   
Julie1
Како ви помина денов? Работно или релаксирачки? Бевте можеби некаде или уживавте со семејството?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што правевте денес?
10.5.2009 1:08:18   
biljanaM
Денес кај нас е пазарен ден, бевме во маркет, си купивме што ни требе, бевме на кафе, па кај сестра ми на гости.

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што правевте денес?
17.5.2009 20:18:30   
biljanaM
Денес ми е ептен мрзлив ден, хехехе...
ми се спие ми се плачи.....user posted image


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што правевте денес?
3.7.2009 21:00:28   
Еца
За чудо денот ми беше многу, најмногу напорен.Мислам дека имам некоја негативна енергија, затоа ќе ве напуштам накратко и ќе одам да прошетам надвор.Едноставно сакам да плачам... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што правевте денес?
3.7.2009 21:25:50   
mami
Eленке..нема плачење денес...ајде денес треба да се радуваме, првото рр бебе ни се роди..ајде мила, знам дека длабоко во себе ке ја најдеш онаа позитивност што сите ја чувствуваме од тебеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
мојот ден помина во знакон на Нате..цел ден ја мислев, ко јас да се пораѓавuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што правевте денес?
3.7.2009 21:29:28   
mis.
Денеска бев на гинеколог конечно скоро 8 месеци од породувањето а потоа низ град за купаќи на моето жапче.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што правевте денес?
3.7.2009 21:49:29   
Палешка РР
Попис на репроматеријали, на работа user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што правевте денес?
6.7.2009 21:20:49   
Еца
Денес во нашата соба го стругаа и лакираа паркетот, бев гледав петосед, дома малку одмарав и потоа со Мартина бевме да прошетаме во Бисер, гледавме некои работи за бебчето, потоа во Мекдоналдс и конечно дома.Сега еве се релаксирам на нашата Рингерајаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што правевте денес?
6.7.2009 22:31:18   
denicka
zdravo na site. zenski ne sum ve zaboravila. mislev i na vas ama nisto ne ispadna pa ne sakav da ve razocaruvam. ama utre sum na pregled pa moze ke pokaze nesto drugo. pozdrav pa se citame utre user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што правевте денес?
6.7.2009 22:42:04   
Еца
user posted image user posted image user posted image Деничка наредниот пат ќе биде успешно, дотогаш ќе се дружиме, ќе шириме позитивна енегрија и резултатот ќе дојдеuser posted image user posted image user posted image Само задржи ја насмевката на лицето, нема разочарувањеuser posted image


< Поракaта ја уредил Elena -- 7.7.2009 0:41:52 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што правевте денес?
6.7.2009 22:50:09   
lide78
Секој ден едно исто,на работа,дома ручаме(срека што готвам од вечер) и после надвор до 21 часот и отишол денот.

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што правевте денес?
8.7.2009 23:05:10   
Еца
user posted image user posted image user posted image Дојдоа ги земаа теписите за перење па јас паркетот user posted image потоа user posted image и на крај уживав user posted image
Сега имам user posted image ама дефинитивно оставам за сабајле. И така сега малку user posted image и одох јаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што правевте денес?
8.7.2009 23:07:58   
mis.
Леле Елена лудница си(без навреда)user posted image user posted image user posted image Како можеш само да ме насмееш алал да ти е.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што правевте денес?
8.7.2009 23:11:48   
Еца
Ех Драга моја, и после да не се секирам, се можело и без нас.Е па јас не мислам такаuser posted image user posted image user posted image Баш денес само мислам уште ова и ќе одморам, уште ова и ќе одморам и си мислам е денес тука ако не се породиш ќе го носиш до крајuser posted image Тоа е...user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што правевте денес?
8.7.2009 23:49:43   
biljanaM
цел ден го поминав чистејќи, куќата ми беше хаос, потоа отидовме на прошетка со синето......

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што правевте денес?
9.7.2009 22:37:42   
Еца
Е па да ви се пофалам, денес имав четиричасовен третман во природна сауна.Е сега ве интересира кава е па таа сауна. Ваква мили мои user posted image потоа редев алишта, па бев на гинеколог, па преместувања во собата, комјутерот ми го пренесоа во соба, за повеќе да работамuser posted image па имав состанок, па со маж ми да се поднови нешто, ајде доста ви е...најбитно сега сум на ррuser posted image а ви фалев малку? user posted image  user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што правевте денес?
10.7.2009 0:04:20   
Aleksandra
Bidejki koristam leten godisen odmor, jas denes i minatite denovi uzivav, se razbira pravev rucek i nekoi domasni raboti no vo glavno koga si doma po cel den e super imas vreme za se.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што правевте денес?
11.7.2009 21:28:26   
Еца
user posted image Се убив од работа и сега не се чувствувам доброuser posted image Мислам овој пат претеравuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што правевте денес?
11.7.2009 23:19:58   
cevlice
BRAVO ZA ELENA ! MNOGU E JAKO OVA

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што правевте денес?
11.7.2009 23:24:57   
Еца
Фала чевличе, мислам јас постојано претерувам , ама мислам дека ако продолжам вака, ќе им се породам домаuser posted image user posted image user posted image Инаку се избањав, каснав праска, лубеница, и крушички и сега можам да продолжамuser posted image само овој пат тука на рингерајаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што правевте денес?
11.7.2009 23:47:33   
Nikolina
јас овие денови незнам што ми е ама не сум во форма од сабајле ме болеше операцијата од царскиот многу и дека се шири кожата ме уби ама полежав убаво и ми помина да не се подречамuser posted image инаку она нормално по дома чистев по малку ама неможам повеќе ве молам кажете некое решение имаме мравки многу незнам од кај идат на спрат сме нон сто мијам чистам и пак па пукнав,а друго ништо ново по старо пак почнуваат напади на страв да ме фаќаат и она има моменти кога мислам дека ќе полудам и ми се плачи од тоа што сум толку за нигде таква негативна и паничарка знам дека поминав многу работи и дека до негде е нормално ама некогаш неможам да се контролирам послино е од менеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што правевте денес?
11.7.2009 23:57:14   
cevlice
Мамицки па како сакате да бидете ведри и располозени на вакво врнезливо време.Сабајле кога станав, сто да видам  тмурно, ладно се спрема
ше да врне 
епа како сакас  да не бидес  ДЕПРЕСИВЕН
Јас си размислив добро ! Си отидов во Тц  гратски  ми се допаднаа сандали на плута и тоа убаво црвени си ги купив без размислуване.
усте си доземав лакови за френш маникир само утре ке ми ги прават ноктите  иште убави памучни гакички
етети мила моја расположение  САМАТА ТРЕБА  тебе што те прави срекна
ПРОБАЈ!

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што правевте денес?
12.7.2009 0:00:06   
hristijana
denes trebase da pravam generalka doma ama strav me fati kako ke se cisti se doteravme so mm i po gosti kaj kuma, kaj svekrva. utre nema setanje na mi bega cistenje.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што правевте денес?
12.7.2009 0:00:40   
Еца
Николина еве каде сме разговарале за спас од мравкиuser posted image http://www.ringeraja.mk/forum/%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8/m_2483/tm.htm

user posted image user posted image user posted image Чевличе ти баш знаеш да се расположиш сама милаuser posted image Инаку проверено дека секое ново парче гардероба или било што купено лично за себе го крева доброто расположение кај женатаuser posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што правевте денес?
12.7.2009 0:04:03   
Еца
Христијана, не дека сум многу религиозна, ам недела е ден за одмарањеuser posted image а и Петровден празник е,да си одите вие пак некаде на гости или одмарајте си домче, па во понеделник, фаќај се за работа.Не за џабе се вика чист понеделникuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?