|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
31.8.2009 14:00:36   
Julie1
Драги мои! Рингераја доби понуда за подготовка на Рингераја емисија на Тв од неколку медиуми. Во размислување е Рингераја тимот дали ни е потребно такво нешто или интернет медиумот ни е доволен за наше дружење и разменување искуства.  Убаво би било доколку размениме мислење за нашата Рингераја, колку би сакале да има и Рингераја емисија на ТВ и на кој ТВ медиум би сакале да ја следите?



_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
31.8.2009 14:05:13   
Maca25
Обавезно Рингераја на ТВ!!!
Па тоа ни е потребно!!! Јас мислам дека имате собрано многууу информации и искуства од сите што пишуваат на форумот и дека ќе можете да направите една добра емисија!!!
Дури и сите ние ќе може да учествуваме во подготовките на емисијата!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
31.8.2009 14:18:12   
Bile
Apsolutno sum za ovaa ponuda i dokolku e toa taka nemoj da odbivas Julie. Bas se raduvam za ova i sakam i podrzuvam vakvo nesto. Inaku eve i kandidat sum za vo emisija da ucestvuvam ili sorabotnik nekakov da bidam ili bilo sto samo da bidam od korist. Julie imaj me vo predviduser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
31.8.2009 14:56:22   
STRUMFETA
A zosto da ne,toa bi bilo prekrasno.Golema podrska i pomos za roditelite i onie koi se vo ocekuvanje na svoite angeli.Mislam deka sekako e potrebna edna takva emisija, zosto i taka televiziive se siromasni so emisii od ovoj tip.A i site ja nemaat taa moznost vo svoite domovi da imaat internet, koj sto ako ne bese neznam kako bi se spravila so se.Mene mnooogu mi pomogna.Imam i nova prijatelka  a  ne spoiija tokmu nasite angelcinja, lubovta i grizata kon niv.
Nam mnogu ni pomagate, a zosto da ne i na nekoj drug koj ja nema moznosta za internet ili pak ne cul za sajtov, iako e mnogu popularen.

< Поракaта ја уредил STRUMFETA -- 31.8.2009 14:57:34 >

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
31.8.2009 15:08:00   
mami
sekogas za..se izvinivam za latinicata vo guzvi sum ogromni denes, a i ne mi e dobro i luka ima temp ama mi falevte..smetajte na mene za tv

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
31.8.2009 15:43:26   
mimicka
Јас мислам дека идејата е супер за Рингераја на ТВ user posted image . Навистина има многу што да се каже и таква емисија би била од корист на многу трудници и мамички. Како што вели Штрумфета не секој има интернет дома а има потреба од ваков вид на информации и дружења. Еве јас на пример додека бев бремена и првиот месец по породувањето немав интернет од некои сега небитни причини а имав толку многу прашања и потреба да се советувам со некој. Во тој момент да имаше  Рингераја емисија ке ми беше навистина од корист. Мислам дека тука сме многу мамички секоја со своето искуство и знаење што може да помогне на други мами во потреба. Ако има потреба од помош кажете. Поз....

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
31.8.2009 16:46:35   
Палешка РР
И јас сум ЗА. Рапидно се прошири нашето семејство, имаме многу искусни членови кои би можеле да даваат добри совети, а исто така и да помогнат во тематско осмислување на емисијата. Нека биде на било која телевизија, но најдобро е на националните канали кои ги следи цела Македонија.

Ја поддржувам идејата! user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
1.9.2009 11:28:21   
Боцко
идејата е добра. навистина.user posted image user posted image user posted image
интересно е како за кратко време успеавме прво толку да се прошириме и да го зголемиме семејството. сега, не ми се верува дека со вртоглава брзина можеби одиме на тв. рр никогаш повеќе нема да биде иста. но можеби токму во тоа е и убавината.
user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
1.9.2009 14:14:23   
natasha
apsolutno na tvuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
1.9.2009 16:42:36   
Adrijana
Da da da RR na tv obaveznouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
1.9.2009 16:53:54   
arh_diz
A moze i RR televizija zosto da ne . Televiziski kanal isklucivo za zdravje

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
1.9.2009 17:43:43   
Natasha5
Лелеее супер ке е да се има рр на ТВ супер ке е.Само напред

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
1.9.2009 18:53:43   
ripce
мојата поддршка за ваквата идеја...само напред user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
6.9.2009 19:03:22   
Еца
Навистина ми е драго што Вие како наши корисници, кои сте всушност најважното нешто на РР и сте од непроценлива вредност, се согласувате со оваа идеја и мило ми е што ќе бидете дел од нејзиното креирање. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
6.9.2009 21:31:44   
milijana
Позз и од мене..одамна сум на идеја дека на децата првенствено им е потребно дружење..но и на родителите..и на посвоителите и на оние кои се бремени и на оние кои се обидуваат..Се е тука.Еден таков циклус емисии е тотално во ред.Само напред..искуствата од Тв се незаменливи..одлично..поддржувам.Мислам дека А1 покрива голем дел од Македонија..но..не мора може да оди и на друг канал..сееддно.Мислам дека ова е топ-идеја.user posted image user posted image user posted image Браво..браво и браво...user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
7.9.2009 0:26:29   
karla
Se razbira edno ogromno DA!!!user posted image Ke mi bide chest na bilo koj nacin da ucestvuvam vo kreiranjeto na ovaa emisija (Mediumsko lice sum vo mojot grad a po profesija sum defektolog) Iskoristete me slobodnouser posted image

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
10.9.2009 15:51:27   
big_mama817
i jas sum ZA user posted image user posted image  idejata e super

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
10.9.2009 21:40:18   
jovanka
I jas sum za emisija ama ne ona klasicno voditel i po eden gostin i po nekoe prilogce. Neli nie sme porazlicni ringerajovci.Idejata mi direkno vklucuvanje vo proektot na majkite t.e semejstvata.Ako nesto treba tuka sum za nekoja ideja i pomos.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
10.9.2009 22:44:57   
nadica
браво за идејата одлична е само усте да се исполниuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
10.9.2009 22:49:53   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image браво за идејата јас сум за user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
11.9.2009 17:43:32   
mis.
user posted image user posted image user posted image за рингераја.Јас мислам дека тоа е голем чекор напред и ја подржувам идејата за Рингераја на ТВ.Јас како дипломиран наставник по одделенска настава стојам на располаѓање во исполнување на ваквата идеја.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
21.9.2009 20:30:50   
Еца
Многу ми е драго што ја поддржувате оваа идеја, па ете бидејќи сите би сакале да има емисија рингераја, ајде да ги чујам вашите мислења што би сакале да слушнете, видите во емисијата, на кој начин би се задоволилиле вашите интереси. Нормално идеи и на кој начин да бидете и вие вклучени во нејзиното реализирање. Ајде мамички да бидеме оригинални user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
21.9.2009 21:45:11   
jana
user posted image user posted image user posted image Odlicna idejauser posted image Bi sakala da odite na gosti kaj clenovi na forumot, no da bide vklucen i tatko vo razgovorot, bidejki na forum slabo gi imauser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
21.9.2009 22:57:32   
Еца
Фала Јана за предлогот ми се допаѓа би можело некоја таква варијанта во која би ги вклучиле и татковцитеuser posted image Ајде мамички предлози чекам, да дискутираме, да направиме емисија која со нетрпение ќе ја чекаме сите од недела во неделаuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 21.9.2009 23:29:14 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот jana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Рингераја емисија на ТВ - Да или не?
22.9.2009 10:52:06   
niki
Ajde i jas da odgovoram na temava.
Sekako sum za.
Prvo, mislam deka treba da bide na televizija koja ja gleda cela MK, Sitel ili A1 zosto toa se televiziite sto najmnogu gi gledav do pred tri godini, no sega neznam sto se slucuva, sto e najmnogu gledano pa ke ostavam na vas tamu da presudite sto e najdobro, mnogu podobro ste zapoznaeni so situacijata od mene.
Btoro, sto bi sakala da gledam? So ogled na toa deka imam dete 2,5-3 godini, a taa vozrast, a i pogolemite decinja nekako i na forumuv i voopsto vo site mediumi se pomalku zastapeni, bi sakala poveke temi za niv, za vospituvanje, psiholoski razvoj, temi i problemi za site vozrasni grupi, a ne ko po obicaj da se stava akcent samo na zabremenuvanjeto, bremenosta i bebinjata.
Treto, kako bi mozele ringerajki i ringerajovci da pomognat? Verojatno so idei, so prasanja i soveti, osmisluvanje na temi.... Mozebi da ima nekoja rubrika vo koja roditeli ke prasuvaat i ke dobivaat soveti od roditeli, kako sto si pomagame na forum taka i na TV.
I na kraj, jas kako bi mozela da pomognam? Navistina neznam, nemam nikakva vrska so mediumi i rabota  so niv, nitu nekoe takvo iskustvo, jas sum samo eden obicen roditel koj ima cel da izrasne edno dete najdobro sto moze, edinstveno sto bi mozela da napravam da go dadam svoeto viduvanje za nekoja tema koja sum ja doziveala, od licno iskustvo, bez pretenzija da se pravam strucnjak.
Vo sekoj slucaj vi posakuvam sreka i mnogu ke se izraduvam ako se ralizira idejava, moze ke doprinesam, moze ne, ama emisijata sigurno ke ja gledam.

< Поракaта ја уредил niki -- 22.9.2009 10:53:04 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?