|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Облека за трудници
18.6.2009 7:48:21   
Палешка РР
Ставајте слики,кажувајте што и како би требало да носат, што истовремено изгледа убаво но е и удобно...
Знаете ли некои вакви специјализирани продавници кај нас?

user posted image_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:24:55   
Еца
Облеката во бременоста е многу важна работа затоа што во секој момент со секое движење телото мора да биде слободно не затегнато.Од искуство кажувам дека прво е најважна долната облека која исклучиво мора да биде од природен материјал и многу комотна ... Баш вчера си купив едно фустанче од Фемили,ќе можам да си го носам и по породувањетоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:35:30   
mami
јас имав само една блуза и едни труднички панталони купено, бидејќи во прво време носев само мои пошироки панталони и маички, а после фати лето па бев цело време во сукњи и фустани...а инаку кај нас специјализираните продавници се изгор скапи и се нервирам зошто за нешто што ке го носам неколку недели треба да платам повеќе од 1500 ден...а нешто интересно може да се најде и во обичните продавници

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:45:48   
Палешка РР
Сакам комотна и удобна облека, но не сакам да го кријам стомакот со оние бабски туники.
Има специјализирани бутици за трудници, од каде купувам панталони, а блузи може да се купат секаде.
_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:47:58   
Mammy
Ајде добро утро и од мене..
Да си трудница летно време е супер..
Во последно време има многу убави шарени, памучни фустанчиња кои супер се и за трудници и за нормални user posted image ..
Еден од поефтините дуќани за облека за трудници е Артемнида во ГТЦ на трети кат..
За разлика од другите дуќани, е доста поефтин..
И мене најомилен, ама малку скап дуќан ми е ЛЕА во Буњаковец..
Така да баш се наоѓа и облека за на работа и за слободно време..
Јас досега купив 4 фустанчиња, ленени панталони за трудници, елегантни панталони за на рАбота, фармерки - класични и 3/4, маички, кошулки, гаќички и сл....user posted image

Најголем проблем ми се обувките..Бидејќи отекувам и ми треба удобна обувка, си купив супер сандалки од Геокс..
Моите нозе го заслужуваат тоа...user posted image


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:49:16   
Еца
Па да јас имам три пара труднички пантолони и еден пар фармерки, а блузи баш си ноисам комотни и оние кои многу убаво ми го истакнуваат мешетоuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:51:00   
mami
колку гордо си се чувствував кога ке си облечев маички што ми го истакнуваа мешето...најмерак ми беше, си шеташ и сите те гледаат...ах..сакам пак...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:53:18   
Палешка РР
Симпатичнооооооо.....

user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:55:01   
mami
интересно..иако малку прекратко за мој вкус...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:55:12   
Палешка РР
Еве уште неколку интересни модели


user posted image     user posted image    

user posted image     user posted image

user posted image     user posted image  
_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 8:59:57   
mamiuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Облека за трудници
18.6.2009 9:03:20   
mami
http://www.funmum.com/larger_image?image_url=/images-db/product/273/product_large/0p831k7s9z6a829q.jpg&height=675&width=450][/link] user posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 24.6.2009 22:16:09 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Облека за трудници
24.6.2009 22:17:16   
Еца
Преубави модели, мој стил на облекување дефинитивно user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Облека за трудници
10.7.2009 23:25:32   
mis.
Добра трудничка гардероба по пристапни цени има во ГТЦ во сутерен до слаткарницата Шехерезада.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Облека за трудници
2.8.2009 7:42:22   
Палешка РР
Обожавам вакви фустанчиња, прекрасен избор за ова лето

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Облека за трудници
10.9.2009 13:40:33   
mother 29
user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Облека за трудници
31.7.2010 14:38:56   
penelopa
user posted image

Vakvi si kupiv denes, ke gi utepam od nosenje user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Облека за трудници
31.7.2010 17:59:23   
kikiki
Prekrasni se i jas sakam isti takvi :-)

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Облека за трудници
31.7.2010 23:04:26   
Тања РР
Баш со два пара вакви и еден пар црни пантолони со истиот крој ја поминав цела бременост.
Добар избор Пенелопаuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот kikiki)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Облека за трудници
31.7.2010 23:42:37   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

user posted image

Vakvi si kupiv denes, ke gi utepam od nosenje user posted image

vakvi imav cela bremenost gi nosev seuste gi cuvam .super se

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Облека за трудници
31.7.2010 23:45:50   
mama26
user posted image      i vakvi bluzicki

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Облека за трудници
13.10.2010 10:50:38   
Natuska85
Женски од кај да најдам вакви фармерки како на Пенелопа, додуша и тазе трудница сум не сум прошетала уште по продавниците ама  да си знам...user posted image
И сакам уште да ве прашам, хулахопки кога носам дали да ги спуштам доле под стомачето или скроз нагоре да ги дигам,дали знаете како е попрепорачливо?

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Облека за трудници
13.10.2010 10:54:25   
Палешка РР
Natushka85, има хулахопки за трудници, јас носев до 9-ти месец. Не се сеќавам на која фирма беа, но побарај, има во специјализираните продавници за хулахопки.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Облека за трудници
13.10.2010 11:12:40   
mami2
Совет од Наташа Беквалац кој го прочитав и е логичен:
- одбираш твои стари, драги износени фармерки
- купуваш трико ткаено како круг (има во Матекс)
- одиш на шнајдер да ги преправи старите фармерки
Со 2000 - 2500 денари колку што се фармерките за бремени по породување си купуваш нови кои се носат подолго од четири месеци.

Фармерки за трудници има во ГТЦ подрум, Беверли Хилс, Буњаковец

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Облека за трудници
13.10.2010 11:26:32   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Natushka85, има хулахопки за трудници, јас носев до 9-ти месец. Не се сеќавам на која фирма беа, но побарај, има во специјализираните продавници за хулахопки.


Фала ти Палешка,стварно незнаев,ама затоа сте вие тукаuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

љубоморни сте(завидливи)на
milijanaкомшиите (57%)

роднините (7%)

пријателите (18%)

другарите/ките (7%)

колегите (11%)


Број на сите гласови: 28

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!