|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Најинтересниот момент од вашата свадба
20.9.2010 21:39:04   
Idna mamica
user posted image      user posted image     user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 2:02:39   
Anushka
не ми се верува дека никој не напишал ништо на ваква убава тема!
Еве, јас ќе „скршам мраз“, па ќе си легнам...:
- кога прв пат се мажев, најинтересно што ми паѓа на памет (сепак, тоа беше одамна) - беше кога гостите почнаа да ја јадат тортата која свекрвата ја беше направила. Прекрасна Васина торта на три ката!
Јадат тие така, уживаат, кога одеднаш - сите почнаа да потплукнуваат во вилушките! За кратко дознавме дека свекрвата сирота, во брзање, заборавила да ја одлепи хартијата за готвење од тестото...
- кога втор пат се мажев, најинтересно беше ... се` беше интересно - Свети Валентин, нашите четири деца со нас, петто заедничко на пат...  ама, тортата без хартија, купечка...

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 9:09:33   
vezilka RR
..Одеднаш се гасат светлата и започпнува нашата песна „Neko te ima“ од Van Gogh..Ние скокаме до таван, сите се на нозе. Во атмосферата може да се напипа општа среќа..Сите ги понесе..Тој момент од нашата свадба ќе го памтам за навек..а мислам дека истиот момент ќе го памтат и сите што беа на нашата свадба..

http://www.youtube.com/watch?v=duqxlFZ2kd0&feature=related[/link]

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 9:53:02   
anedespo
Се степаа две девојчиња за бидермаерот. user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 10:00:58   
majka 79
najinteresno mi bese toa sto mnogu daleku go frliv bidermaerot preku site devojki i site pocnaa da komentiraat "nevestava, odbojkarka da ne e?"

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 10:28:16   
Idna mamica
Со самата помисла на зборот Свадба,се разнежнувам целата зошто навистина тоа е најубавиот момент во животот.Кога ке помислам на мојата свадба,на тоа колку весели младенци бевме и колку беше самата венчавка прекрасна и весела и верувајте до ден денес уште има поз.коментари за Нашата свадба.Јас и мм не ја симнавме насмевката од нашите лица,сите гости ова го коментираа-се гледа дека премногу се сакаат.А најинтересниот момент, бидермаерот го фати еден стар чичко   user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 11:05:18   
lukas
ама, тортата без хартија, купечка...



me iznasmea...ahahhah


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 11:11:28   
lukas
cela moja svadba bese ubavina zosto sme site taka pozitivno nesalam,user posted image user posted image no najmnogu mi ostana vo spomen koga vlegov vo salata prepolna so gosti a jas oblecena kako princeza,fustanot mi bese neodoliv (falbi falbi)hehehi kog ja pustija nasata pesna od leona lewis -a moment like this,uh cuvstvo od bajkite so mojot sakan do mene...mmm
eve slika da vidite tro..
user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 11:32:56   
Bogdancanka
najinteresno mi bese koga na pvoto oro so kumata igrame a mene fustanot mi se zakaci na eden stubuser posted image user posted image user posted image mm go vlece fustanot a kumata zanesena igra i me vlece meneuser posted image user posted image user posted image ova go imame i snimeno....inaku celata svadba mi bese super bas taka kako sto si ja zamisluvav jas nema kede ne se iskaciv na masi na stolovi veselo veselo se bese na noga inaku od celata svadba ima dosta interesni momenti mozam cel den da pisuvamuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 12:17:02   
Slagjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

свекрвата сирота, во брзање, заборавила да ја одлепи хартијата за готвење од тестото...


Е ова навистина било смешно. user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 12:27:48   
baby mama
Koga doagaa svatovite kaj nas doma go zaboravile bidermaerot, pa posle se vrakjase bratuced mu na mm da go zeme,moze ima uste nesto ama ne mi teknuva user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 13:21:36   
denicka
cela svadba bese super vesela i se bese kako sto treba, AMA.... sekogas mora da go ima ova neli? hihihihii vo crkva koga peese popot namesto Daniela i Oliver, toj kazuva, Olivera i Daniel. prvo site se gledaa bledo megu sebe i koga prsna edna smea megu site sto bea dojdeni...... popot koga pocrvene user posted image user posted image user posted image user posted image  edvaj prodolzi da pee ponataka.

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 13:28:21   
prettygirl
celata svadba ni bese mnogu vesela so mladi luge site razigrani i posle vecerata koga pocnaa da svirat zabavno se razigravme so mm i edno vreme( ova koga go gledav cd-to zaprimetiv) ke me vrtese toj i jas koga sum go zgaznala napred fustanooooooot ke se otepav a kamerata pravo vo nas snima.Toa mi bese najinteresno a i drugo ''interesno'' bese sho mi go zaboravija doma maliot bidermaer za frlanje pa se vratija da go zemat user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 13:29:33   
Anushka
ИЗВОРНА ПОРАКА: denicka

cela svadba bese super vesela i se bese kako sto treba, AMA.... sekogas mora da go ima ova neli? hihihihii vo crkva koga peese popot namesto Daniela i Oliver, toj kazuva, Olivera i Daniel. prvo site se gledaa bledo megu sebe i koga prsna edna smea megu site sto bea dojdeni...... popot koga pocrvene user posted image user posted image user posted image user posted image  edvaj prodolzi da pee ponataka.

еее, ова е смешно, хи, хи Деничка
ме потсети јас кога бев кума, во црква кумашинката мнооогу, ама многу се раскива. Толку многу киваше што отецот се бришеше со марамче цело времеuser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 13:31:34   
denicka
hahahhahahahahahaha stvarno nezgodno ti doaga zasto tisina e i se se slusa i zaprimetuva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 13:33:36   
Џесика
Ми падна сликарката во шахта додека излегував од дома... тоа беше општ хаос... и до ден денес жената ја памти свадбата од која со месеци носеше огрооомна модрица на колкот...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 13:44:06   
Martins mom
Најсмешната случка на нашата свадба не се опишува со зборови, таа мора да се видиuser posted image user posted image user posted image Ај кога ќе имам време ќе го исечам тој дел од свадбата и ќе го видитеuser posted image user posted image user posted image
А покрај тоа имаше и други случки.Еден гостин на свадбата кога сакал да стане да игра на оро, си го залепил несакајќи парчето торта на газ и си играше човекот, а камерата најде баш таму да зумираuser posted image user posted image



_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
21.9.2010 23:50:21   
betpet
е па да имаше повеќе, ќе издвојам неколку.
сватовците тргаат по невеста, а момчето облечен во костум со машна и на влечалки тргна по невестата и тоа е снимено како се сепнува пред врата во кола и ајде назад по чевли. потоа стигнуваат кај невестата кај мене демек, ја заборавиле тортата, па ајде назад по неа.
на свадбата кој е многу убав настан за сите, се веселиме ние така и наеднаш ни притребува деверот, кога го нема се изгубил, пола саат го баравме, а тој седнал во едно ќоше на тарасата во темно и си плаче , го понеле некој моменти и човек не може да се смири. има и други сепак во целина беше убава свадба, онака како ја замислувавме така и ја направивме.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
28.11.2010 1:07:06   
AnnaMolly RR
Цела свадба ни беше многу убава, барем јас така мислам, ама се гледаше по гостите, сите играа никој не седеше.

И почнува бендот да ја свири Калино моме, а јас ни два ни три отидов им го земав микрофонот, отидов до мм и му ја испеав цела песна пред него. Така ми дојде, ни план ни ништо. Гостите збеснаа. После ме бркаа низ сала расплакани мајки и тетки а јас им бегав зашто ако видев некој да плаче, ќе се расплачев и јас user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
28.11.2010 16:23:53   
Snowhite RR
Отсекогаш ме нервирало на свадби кога за време на вечера сите јадат и ништо не се случувало и затоа имав покането играорна група, која играше за време на вечерата, после нив другарка ми ми ја пееше Јовано Јованке (мојата омилена песна), а после нејзе ме изненади (не беше планирано) девојката од деверот ни ја пееше I will always love u -Withney Houston, и така сето ова дојде како мала претстава на паузата за вечера

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
28.11.2010 16:35:15   
Snowhite RR
Сега ги  прочитавдругите коментари, вие сте пишувале за најсмешна случка од свадбата, а на таква сега не ми текнува баш, ај ко ќе ми текне ќе пишам


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
28.11.2010 18:30:17   
Pepelaska *
mi se skrsi stiklata samo sto ja obuv, deverot se iznarede pari vo nea i op, mene ne mi bese bas smesno ama sreka imav rezerva i super beseuser posted image

a najjsmesno nesto bese ne na mojata svadba tuku kaj sto bev kuma, vo Gevgelija adet bilo kumot da bara sto ke posaka od zetot , nie ne sakavme da gi gnjavime ama drugarite negovi ajde na srede raskrsnica kumot i kumata da sedat ni dadoa stolcinja a zetot i nevestata da se klanjaat, da im nosat sok i pivo, toa pekol bese 40 stepeni jas 7 mesec bremena ludilo ama super bese

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
28.11.2010 18:58:21   
strelec 8
paleske mislam deka jas bev svedok na toj moment,na raskrsnicata.inaku na mojata svadba koga se secese tortata neli treba da se namackat malku nevestat i zetot po liceto.mm samo sto stavi malku sampata direkno mi padna megu gradite i tamu ostana cela vecer.user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
28.11.2010 18:58:56   
strelec 8
izvinete ne paleska tuku pepelaska

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Најинтересниот момент од вашата свадба
28.11.2010 19:40:38   
Pepelaska *
Svedok ? od kade ?  user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?