|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Мажот во кујна
23.5.2009 9:45:01   
Еца
Дали вашите драги знаат да заглават во кујна и да направат нешто вкусно? Мојот срцко тоа знае често да го направи и секогаш прави поубави јадења од мене,нема што.Еве баш сега е во кујна и ми подготвува телешка чорба...ммммммммммм.... ќе ви јавам покасно каква билаuser posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Мажот во кујна
23.5.2009 21:20:12   
Marta
Pa mojot mnogu retko,skoro nikogas da zeme da podgotvi nesto,mislam kujnata e glavno moja,a bas nekogas imam zelba da mi napravi nesto vkusno user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Мажот во кујна
23.5.2009 21:31:45   
mila
Јас имам мах помош во кујна од маж ми.Нависитн добро готви и одлична одмена ми е...кога ќе си дојдам од работа а тој пред мене се вратил и веќе направил ручек,па не можете да замислите колку сум задоволнаuser posted image

(Одговор на членот Marta)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Мажот во кујна
23.5.2009 22:48:15   
Боцко
јас утре правам
Vegemite Scrolls
user posted image
кажете колку ќе ве има за да ја погодам дозатаuser posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mila)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Мажот во кујна
23.5.2009 23:45:15   
biljanaM
и мене сопругот многу ми помага во кујната подобар готвач е од мене...user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Мажот во кујна
6.6.2009 23:13:30   
Nena_S
Kaj nas se znae: tato se grizi za kujnata a mama za mehanicata na kolata user posted image

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Мажот во кујна
17.6.2009 13:44:16   
mami
Боцко дај рецепта за тие вегемите скролс што си ги ставил на слика, ама пишија кај што ни се рецептите на насловнаuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Nena_S)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Мажот во кујна
17.6.2009 17:36:11   
Палешка РР
Маж ми влегува во кујна да си тури сок, а понекогаш и да си свари кафе user posted image  user posted image  user posted image
Ако не сум дома, се случува и да не јади, оти нема кој да му го загрее ручекот и да му ја постави масата. user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Мажот во кујна
18.6.2009 20:08:09   
katence
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Мажот во кујна
18.6.2009 20:30:24   
agnes77
znae samo neče, on kaže, da sam ja bolja - jaka finta, samo da ne treba radit;)
user posted image

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Мажот во кујна
18.6.2009 20:30:37   
Еца
user posted image Леле Палешка сега со бебето, ќе научи и да си стполи и да си направи јадење, освен ако не решил да станува манекенuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Мажот во кујна
18.7.2009 15:00:37   
dani85
mojot sam si vari kafe, sam si pravi pojadok a duri i nekogas koga e na odmor znae da napravi nesto i za rucek i pravi poubava salata od mene

< Поракaта ја уредил dani85 -- 18.7.2009 15:01:02 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Мажот во кујна
16.8.2009 1:28:25   
nadica
mm uziva vo gotvenjeto den predhodno me informira ''utre jas gotvam'' i znae da me iznenadi so prekrasen rucek ama ponekogas znae i da poraca skara ili pizza pa da kaze jas go zgotviv i ova user posted image user posted image user posted image no koga gotvi ne saka da mu se mesam vo nisto osven vo mienje na izvalkanite sadovi user posted image user posted image

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Мажот во кујна
16.8.2009 13:56:08   
Iva
Мм во принцип не сака да готви, но кога станува збор за скара тогаш никој не смее да му се меша. Тој мора да ја направи и навистина ја прави суперuser posted image user posted image user posted image . А за се останато се знае кој правиuser posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Мажот во кујна
18.8.2009 13:42:38   
penelopa
Maž mi vo studenskite denovi ima živeeno sam pa edna od rabotite koja ja naučil e i gotvenje...navistina gotvi prekrasno, vkusno....mnogu podobro od meneuser posted image ....sega poradi obvrskite na rabota...jas počesto gotvam...on znae da me iznenadi na vikend so doruček vo postelauser posted image ...se slučuva mnogu često i zaedno da gotvime...mislam deka togaš se izleguva najvkusnouser posted image

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Мажот во кујна
18.8.2009 13:45:42   
Bile
lele maz mi da go pustis vo kujna pa toa ziv ke se zakoli mnogu e faten vo racete koga e vo prasanje kujnata user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Мажот во кујна
19.8.2009 10:53:01   
profesorica
мм знае да готви и цесто ми спрема појадок во кревет.ммммммм...

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Мажот во кујна
25.9.2009 17:20:55   
srekna mama
кај нас маж ми 90 % готви-свекрва ми не готви,ја мрзи и страшно ме нервира.кога мм не е дома значи нема ручек.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Мажот во кујна
25.9.2009 19:52:08   
Весна
Мојот е златен, а влезе во кујна, па макар и кафе да ни свари, прави да се знае дека тој таму поминал, ’ршум, неред невиден, ништо не враќа на свое место, се’ отворено остава, натрошено, накапано... Ама за тоа пак, што и да зготви превкусно е, особено компир чорба и пица user posted image цела гордост му се. И само да знаете како декорира, аааау, уметник, креативен си е, а јас пусто ни парче сирење не знам убаво да го ставам во чинија, ама па затоа вешто чистам по него. Абе распределба на труд максимално! user posted image за нас.

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Мажот во кујна
25.9.2009 19:56:00   
Bogdancanka
mojot za vo kujna ne go biduva neznae ni sto kade stoiuser posted image user posted image user posted image a kaj pak da mi zgotvi nestouser posted image user posted image neeeeeeeee a koga spremam nesto stalno se buni ova vaka ova taka....a ustvari pojma nemauser posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Мажот во кујна
25.9.2009 22:49:57   
kiki_riki
mojot nisto ne znaese da raboti koga se zedovme, sega se gotvi ama mnogu se fali, JAS POUBAVO GO ZGOTVIV OD TEBE, a jas normalno mu oddavam priznanie za da napravi pak, i taka toj se fali jas si jadam...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Мажот во кујна
25.9.2009 23:02:26   
nadica
добра финта кики-рики user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Мажот во кујна
29.9.2009 11:38:07   
vezilka RR
мое мажле знае да готви само ќе си праша за мерките: од ова колку да ставам? или слично..ама баш нешто многу не му се влага у кујна..затоа јас кога готвам, тој прави салата и поставува маса и обратно..(морам да признаам свекрва  ми најчесто си готви) само еднаш у неделата или двапати се знае тој прави тестенини и тогаш никој не смее да му се меша оти тој најубаво ги правел..сите не брка од кујна..

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Мажот во кујна
29.9.2009 11:51:04   
Maca25
не дај боже маж ми да зготви нешто - после цел ден ќе има работа за менеuser posted image user posted image user posted image . Знае да готви (најосновни работи) ама нема баш некој мерак. Затоа јас готвам (многу сакам да готвам) а тој мие садови.  

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Мажот во кујна
29.9.2009 11:57:53   
big_mama817
мм единствено зне да испржи јајце user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?