|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 14:24:36   
mami
Бидејќи глдам дека имаме проблеми со поставувањето на слики еве мало појаснување, ако нешто не е јасно прашувајте

Значи
прво, сликата треба да ја имате на фејсбук, my space, или каде и да ги поставуваме веќе, значи некаде на интернет.

Второ ја посинувате сликата со лев клик и влечење на глувчето по сликата која ја сакате

Трето- десен клик и Copy, ама само Copyа не  Copy image или некоја друга опција

Четврто, отварате на рр прозорец како за да пишувате одговор, десен клик- Paste и вашата слика треба да е тука



< Поракaта ја уредил mami -- 16.12.2009 14:25:49 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 14:28:36   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Eve kako da stavite sliki ovde:
Prvo otvorite nova stranica www.slikomat.com.Koga ke ja otvorite stranicata e na slovacki jazik, ke videte kade sto pisuva nalozi sliko vo istiot red ima browse pritisnite i odberite slika koja ja imate na vasiot kompjuter i koga ke odberete pritisnite Open, posle toa pritisnite dole pisuva Nalozi.Ke vi se otvori nova stranica i na najgorniot link kade sto pisuva na pr.koda za forume(PHPBB).E sega pritisnite na leviot klik od mausot i go drzite i vlecete na desno dodeka ne stane linkot plav i taka go kopirate linkot.Otkako go kopirate na kraj koga ke poplavi kliknete na nego so desniot klik od mausot ke vi se pojavi opcija copy odberete i potoa vo ringeraja otvorite nova poraka i samo napravite paste i celiot kod ke se prebaci vo porakata i taka se stavaat sliki.






Ili vaka.Isto e mnogu lesno...Probajte...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 14:29:01   
profesorica
тоа поплавите значи да ја селектирате сликата user posted image user posted image user posted image

и најбитно прво кликнете на преглед на пораката за да не ви испадне празна порака. како што се има случено до сега.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 16.12.2009 14:31:54 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 15:15:39   
Еца
Ако било што има нејасно околу поставувањето на сликите ве молам слободно прашувајте бидејќи и ние не сме знаеле па сме научиле. Немојте да ви биде незгодно, слободно прашувајте, сакаме слики од ситееееuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 15:24:55   
Mamicka3
Мене нешто не ми иде со сликиве секако пробав можам само да ставам со копирај ја локацијата на сликата

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 16:25:23   
Bogdancanka
еве вака и јас на почетокот имав проблем неможев да ставам слики јасно ми беше сето тоа што е горе напишано али никако неможев да прикачам слика,проблемот беше нешто со мојот програм и на тоа каде ја отварам Рингераја.Предходно отварав на google  а сега на Mozilla,и сега немам проблем незнам може кај некои да има исти ваков проблем како мојот.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 16:27:28   
arh_diz
jas sum taa Bogdancanka se razbiram ama nemoze

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 16:31:47   
Bogdancanka
и кај мене имаше цело време проблем и се истото му го кажаа сите али пак неможев али сега немам проблем,ми го среди еден пријател на мм и како што кажав сега отварам на Mozilla и можам да прикачам слика.А предходно неможев што значи проблемот не беше дека мене не ми е јасно туку имав проблем на станата затоа кажав можеби и на другите им е ист проблем како мојот.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:07:00   
Bitolcanka
http://www.facebook.com/photo.php?pid=407522&id=1637851625&op=1&view=global&subj=526237220




Ако не одиш до крајот на патот, зошто воопшто тргнуваш?

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:10:58   
Bitolcanka
И јас имам проблем со поставувањето на слика. Се обидов, но безуспешно. Како се става свој потпис? Отидов во мојот профил, но не видов опција да можеш да додадеш или измениш нешто во сопствениот профил ... Ме интересира и како се поставува прашање / тема или тоа го имаат право само уредниците на страната? Дали може да се избрише напишана сопствена порака?

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:13:12   
pacuvce
Probaj preku Slikomat,mnogu e ednostavno...Procitaj go vtoriot post...
A za potpis odis vo moj profil i tamu ima pole za potpis.Tamu mozes da napises nesto...Probaj...
Isto taka tema moze da otvori sekoj,no mora da vnimavas veke da ne e otvorena...

< Поракaта ја уредил pacuvce -- 16.12.2009 22:14:21 >


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:23:55   
Bitolcanka
user posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:26:09   
ananikol
user posted image user posted image user posted image  Epten e jaka user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:34:54   
Bitolcanka
Pacuvce јас мислев да ставам слика на профилот, не како порака. И за податоци, отидов кај мојот профил, ама не можеше да се додаде. Малку комплицирано ми изгледа, не е баш прегледно ...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:39:14   
pacuvce
Draga Bitolchanka ima tema vo vrska so toa i se vika Avatar na profilot.Za zal jas ne mozam da te presumeram,tuku toa moze da go napravi nekoj od moderatorite zasluzen za toa...Pobaraj ja ovaa tema i tamu mislam deka ima objasneto...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:43:44   
Bitolcanka
Омилена слика ми е, ја чувам одамна user posted image Сакав да ја ставам како слика на мојот профил, но не успеав. Со Пацувче не се разбравме, т.е. јас мислев на ова, а таа како што е прашањето user posted image Јас сум "кривецот" user posted image Нов член сум, не ми замерувајте user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:45:14   
pacuvce
Nema zamerka,tuka sme da si pomogneme...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:47:17   
Bitolcanka
Ок Пацувче, фала ти многу. Ќе ја побарам таа тема, не е итно. Поздравче user posted image П.С. Извини што те "изгњавив" ...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:47:24   
mami
ех па ти..тука сме за да помогнеме..значи на КЛИК  
тука е објаснето како се става аватар на профилот..треба да внимаваш на димензиите на сликата и на тоа да откако ке направиш се, најдолу да кликнеш уреди или потврди не се секавам како пишуваше...
ако има уште проблем кажувај

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:49:28   
mami
Битолчанка, ајде пробај да поставиш аватар...кажи ако заглавиш некаде

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:53:22   
mami
Како се става свој потпис?


ќе одиш во моја рингераја, најдолу во мојот профил и тука имаш по ред- корисник, име, презиме, дата на раѓање, пол, испрати е-пошта, место
потпис- е тука пишуваш што сакаш да ти стои како потпис, и откако ке го напишеш под него имаш за штиклираање ако сакаш потписот секогаш да се додава коа ке објавуваш порака..
Не е нешто комплицирано..ајде пробај

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 22:59:05   
Bitolcanka
Фала mami, подоцна ќе се обидам или утре, ми е мака сега моментално ... Тука сме секогаш за нашата РР user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 23:02:37   
lilit
>


< Поракaта ја уредил lilit -- 16.12.2009 23:05:02 >

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како да поставиме слика на рр?
16.12.2009 23:08:20   
Bitolcanka
Lilit многу убаво е детенцето. Твое е? Нека ти е живо и здраво, душиче user posted image Mami еве, мислам дека успеав со потписот. Јас одев секогаш горе, кај моето корисничко име, затоа не можев да си променам ништо во профилот. Сега дознав што била финтата - ја открив Америка user posted image Фала ти. Инаку за слика ќе ставам другпат, сега ме чекаат на skype user posted image Поздрав до сите РР -јки user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како да поставиме слика на рр?
25.12.2009 13:14:15   
mis.
user posted image
ај јас да пробам дали ќе ми успее како пацувче што кажа.


(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?