|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Какви се работни услови ви имаат понудено раб...
10.6.2013 13:11:56   
niki
kriza e, nevrabotenost golema vladee nasekade
toa e prilika za iskoristuvanje na evtina rabotna sila vo ekstremni uslovi
ajde ovde da napiseme so sto se sme se soocile vo rabotniot vek i sto sme morale a sto ne da prifatime od uslovite koi se nudat

mene najnova ponuda mi e da rabotam 12 casa 7 dena vo nedelata od 11:00 do 23:00 do kraj na sezona, znaci do septemvri oktomvri i sama da si naznacam plata, no do toj del ne ni dojdov da razmisluvam bidejki koga prasav dali moze deteto da go donesam ponekogas na rabota kategoricno bese odbieno

ajde da ve cujam

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 10.6.2013 13:14:15 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Какви се работни услови ви имаат понудено...
10.6.2013 13:18:25   
vezilka RR
Оф, најстрашно што имам слушнато до сега е работодавецот да им исплати 8.000 денари за да задоволи минимална плата, арно ама тие во ќеш да му вратат 3.000 денари.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Какви се работни услови ви имаат понудено...
10.6.2013 13:19:19   
vezilka RR
Ова во конфекциите мислам во Штип.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Какви се работни услови ви имаат понудено...
12.8.2013 9:35:18   
Bethany
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ajde ovde da napiseme so sto se sme se soocile vo rabotniot vek i sto sme morale a sto ne da prifatime od uslovite koi se nudat



Еднаш почнав да работам како спикер на едно локално радио, ама одеше и преку сателит.
Требаше да работам прва, втора и трета user posted image Ај пристанав на трета, бев помлада, без обврски.
Не беше тешко нешто, се беше компјутерски, ама кога дојдовме до делот со програмата : "Желби, честитки и поздрави", и кога ми го кажаа "трикот" за да треба да измислувам: пример : "Дарко, мислам на тебе..твоја убавица" нели со цел да ги поттикнеме слушателите како е тука лудило од нарачување со пораки (преку смс) и да не створиме празен простор, јас тоа не можев да правам, ми беше глупаво. Да не зборувам за газда кога се побунив, кој се толку изнервира од моите идеалистички замисли user posted image Ама, можеше ми се тогаш. user posted image

Па работев во бутик по цели денови, од 8 до 8, ама и тогаш бев млада, без обврски и барем имав одлична плата.

Ако се сетам уште нешто ќе пишам user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Какви се работни услови ви имаат понудено...
12.8.2013 9:54:19   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Оф, најстрашно што имам слушнато до сега е работодавецот да им исплати 8.000 денари за да задоволи минимална плата, арно ама тие во ќеш да му вратат 3.000 денари.

ЕХ, не само во конфекциите... ова истово го имам слушнато и за доктор кај нас - во приватна ординација, само цифрите беа малку поголеми.
А Бетани, како си ме изнасмеала со овие поздравиве.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Какви се работни услови ви имаат понудено...
12.8.2013 9:58:36   
Felly RR
Исто во конфекциите што се случува кај нас, работничките излегуваат од една врата, ги откуцуваат картичките (демек им завршило работното време) и влегуваат од другата врата назад на работа.
Немам лично искуство, само што сум слушнала, ама не се сомневам дека е така. Страшно!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?