|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Извидници
4.12.2009 11:24:12   
pacuvce
Bi sakala da prasam nekoja od RR clenkite dali ima soznanie za Izvidnicite vo Makedonija,bidejki sakam da go zaclenam sin mi?Odnapred blagodarna!

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 4.12.2009 11:29:24 >


_____________________________

Love is in the air
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Извидници
4.12.2009 11:34:32   
mami
пацувче одлична тема..јас сум извидник веќе 15 години...прекрасно место за деца..топло ти препорачувам да го зачлениш. пиши ми каде живеете точно ке ти кажам кој одред ти е најблиску

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Извидници
4.12.2009 11:39:43   
pacuvce
Draga mami,ti blagodaram za odgovorot...Probuvam da najdam nesto na internet vo vrska so zaclenuvanjeto,uslovite i sl. no sajtot im e under construction.Innku sin mi ima 7 god.(ne znam dali ima ogranicuvanje vo vrska so godinite),a ziveeme vo Novo Lisice.Dokolku imas nekoj link za preporaka,bi ti bila blagodarna.Pozdrav...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Извидници
4.12.2009 11:43:43   
mami
јас би ти препорачала да почекаш уште една година, бидејќи најчесто програмата почнува од 8 годишна возраст а многу од одредите почнуваат и подоцна. Најблиску ти е одредот во Аеродром- Браќа Миладиновци се вика или скратено си го викаат БОНИЕМ, ке се потрудам во текот на денот да ти најдам телефон од некој од нив.
а телефонот во Сојуз на Извидници на Македонија е 02/ 3 13 13 32, за се останато што те интересира таму ке ти помогнат или јас ке ти кажам не е проблем


(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Извидници
4.12.2009 11:45:44   
mami
Пацувче по пп ти пратив број од началникот на Бонием

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Извидници
4.12.2009 11:51:36   
pacuvce
Draga Mami,tnx very much...user posted image


By the way,ja voociv greskata Mother29...Ama taka e koga pravis sto raboti odednas...Mislam deka ke me razberes...Blagodaram...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Извидници
18.2.2010 12:43:01   
mami
Во понеделник, 22.02, се одбележува Светскиот ден на Извидниците. На тој ден е роден основачот на извидничкото движење- сер Роберт Баден Пауел...Почнал со една мала група на деликвентни момчиња кои ги однел на кампување со цел да им укаже на основни вредности во животот за до денес тоа да прерасне во едно огромно светско движење во кое членуваат од најмали до најстари.
По тој повод Сојузот на Извидници на Македонија организиранеколку активности кои можете и вие да ги посетите-
во сабота на 20,02 во Градскиот парк во Скопје, на Школка, со почеток во 10 часот ке има организирани работилници и игри- тоа ке трае некаде докај 14 часот.
Од 19 часот за сите ке има караоке во извидничката барака на еден од одредите
А во исто време, значи 19ч.од плоштадот ке тргнат сите оние извидници и пријатели нивни кои имаат над 15 години на традиционалниот марш до Врв на Водно. Сите кои сакаат да учествуваат се добредојдени...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Извидници
18.2.2010 13:35:23   
lilit
Ги обожавам извидниците иако јас за user posted image никогаш не се зачленив.Татко ми како младинец бил извидник и прекрасни работи ми има кажувано за тоа време.Ги носеле дури и по одмори и се .Затоа здрвје син ми ако сака и ако има желба го запишувам веднаш!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Извидници
18.2.2010 13:36:25   
mami
Па ајде во сабота на дружење..ке биде забавно и за малите...А за вечерта која сака на Водно.Јас и мм планираме да одиме..ајде жени да се размрдате малку а?

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Извидници
18.2.2010 22:51:26   
jovanka
Mozes da mi kazes informacija za izvidnicko drustvo vo opstina Aerodrom dali postoi ako postoi kade se naoga ili kontakt tel.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Извидници
19.2.2010 8:26:29   
mami
Браќа Миладиновци ти е најблизу. А се наоѓа позади училиштето-  Блаже Конески, ке ти пуштам пп од бројот на началникот па можеш и да му се јавиш
Најубаво ти е да дојдете утре во парк во 10 и ке бидат и тие таму па на лице место да си се договорите...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Извидници
19.2.2010 8:30:17   
April
мами, извидник си?
јас не сум, ама многу мои пријатели беа...мало е ск...сигурно се знаете сите user posted image

супер user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Извидници
19.2.2010 8:33:23   
mami
Да драга моја...веќе 16 години...да ги видам сиурно ги знам, или барем сум слушала за нив...прекрасна работа...живото ми е многу подобар благодарение на нив

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Извидници
20.2.2010 8:30:03   
mami
Еве уште еднаш да ве поканам- кој е слободен денес од 10-14 часот на Школка ке има игри за дечиња, некои од нашите се мали за нив ама ке им биде интересно, а и времето е убаво па зшто да не се искористи

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Извидници
20.2.2010 8:34:19   
BILJANA_G
Bas ubavo da se soberat decinjata i da si igraat, a i zenite da si se podruzat,a nie sto ne sme od Sk.ke setkame i isto kako da sme tamu.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Извидници
20.2.2010 20:32:27   
mami
Си поминавме прекрасно...Имаа направено работилници низ целиот парк, музика, поставени шатори..беше забавно за сите...

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Извидници
22.2.2010 9:14:08   
mother 29
22.02.......денес е светскиот ден на извидницитеuser posted image




(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Извидници
22.2.2010 10:00:27   
mami
Точно кате...Денес е ден на Извидниците...Нека им е честит на сите сегашни,минати и идни извидници...
Со извиднички поздрав
З Д Р А В О !!!user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 18
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?