Извидници (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


pacuvce -> Извидници (4.12.2009 11:24:12)

Bi sakala da prasam nekoja od RR clenkite dali ima soznanie za Izvidnicite vo Makedonija,bidejki sakam da go zaclenam sin mi?Odnapred blagodarna!




mami -> RE: Извидници (4.12.2009 11:34:32)

пацувче одлична тема..јас сум извидник веќе 15 години...прекрасно место за деца..топло ти препорачувам да го зачлениш. пиши ми каде живеете точно ке ти кажам кој одред ти е најблиску




pacuvce -> RE: Извидници (4.12.2009 11:39:43)

Draga mami,ti blagodaram za odgovorot...Probuvam da najdam nesto na internet vo vrska so zaclenuvanjeto,uslovite i sl. no sajtot im e under construction.Innku sin mi ima 7 god.(ne znam dali ima ogranicuvanje vo vrska so godinite),a ziveeme vo Novo Lisice.Dokolku imas nekoj link za preporaka,bi ti bila blagodarna.Pozdrav...




mami -> RE: Извидници (4.12.2009 11:43:43)

јас би ти препорачала да почекаш уште една година, бидејќи најчесто програмата почнува од 8 годишна возраст а многу од одредите почнуваат и подоцна. Најблиску ти е одредот во Аеродром- Браќа Миладиновци се вика или скратено си го викаат БОНИЕМ, ке се потрудам во текот на денот да ти најдам телефон од некој од нив.
а телефонот во Сојуз на Извидници на Македонија е 02/ 3 13 13 32, за се останато што те интересира таму ке ти помогнат или јас ке ти кажам не е проблем





mami -> RE: Извидници (4.12.2009 11:45:44)

Пацувче по пп ти пратив број од началникот на Бонием




pacuvce -> RE: Извидници (4.12.2009 11:51:36)

Draga Mami,tnx very much...[sm=smiley1.gif]


By the way,ja voociv greskata Mother29...Ama taka e koga pravis sto raboti odednas...Mislam deka ke me razberes...Blagodaram...




mami -> RE: Извидници (18.2.2010 12:43:01)

Во понеделник, 22.02, се одбележува Светскиот ден на Извидниците. На тој ден е роден основачот на извидничкото движење- сер Роберт Баден Пауел...Почнал со една мала група на деликвентни момчиња кои ги однел на кампување со цел да им укаже на основни вредности во животот за до денес тоа да прерасне во едно огромно светско движење во кое членуваат од најмали до најстари.
По тој повод Сојузот на Извидници на Македонија организиранеколку активности кои можете и вие да ги посетите-
во сабота на 20,02 во Градскиот парк во Скопје, на Школка, со почеток во 10 часот ке има организирани работилници и игри- тоа ке трае некаде докај 14 часот.
Од 19 часот за сите ке има караоке во извидничката барака на еден од одредите
А во исто време, значи 19ч.од плоштадот ке тргнат сите оние извидници и пријатели нивни кои имаат над 15 години на традиционалниот марш до Врв на Водно. Сите кои сакаат да учествуваат се добредојдени...




lilit -> RE: Извидници (18.2.2010 13:35:23)

Ги обожавам извидниците иако јас за [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]никогаш не се зачленив.Татко ми како младинец бил извидник и прекрасни работи ми има кажувано за тоа време.Ги носеле дури и по одмори и се .Затоа здрвје син ми ако сака и ако има желба го запишувам веднаш!




mami -> RE: Извидници (18.2.2010 13:36:25)

Па ајде во сабота на дружење..ке биде забавно и за малите...А за вечерта која сака на Водно.Јас и мм планираме да одиме..ајде жени да се размрдате малку а?




jovanka -> RE: Извидници (18.2.2010 22:51:26)

Mozes da mi kazes informacija za izvidnicko drustvo vo opstina Aerodrom dali postoi ako postoi kade se naoga ili kontakt tel.




mami -> RE: Извидници (19.2.2010 8:26:29)

Браќа Миладиновци ти е најблизу. А се наоѓа позади училиштето-  Блаже Конески, ке ти пуштам пп од бројот на началникот па можеш и да му се јавиш
Најубаво ти е да дојдете утре во парк во 10 и ке бидат и тие таму па на лице место да си се договорите...




April -> RE: Извидници (19.2.2010 8:30:17)

мами, извидник си?
јас не сум, ама многу мои пријатели беа...мало е ск...сигурно се знаете сите [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

супер [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mami -> RE: Извидници (19.2.2010 8:33:23)

Да драга моја...веќе 16 години...да ги видам сиурно ги знам, или барем сум слушала за нив...прекрасна работа...живото ми е многу подобар благодарение на нив




mami -> RE: Извидници (20.2.2010 8:30:03)

Еве уште еднаш да ве поканам- кој е слободен денес од 10-14 часот на Школка ке има игри за дечиња, некои од нашите се мали за нив ама ке им биде интересно, а и времето е убаво па зшто да не се искористи




BILJANA_G -> RE: Извидници (20.2.2010 8:34:19)

Bas ubavo da se soberat decinjata i da si igraat, a i zenite da si se podruzat,a nie sto ne sme od Sk.ke setkame i isto kako da sme tamu.




mami -> RE: Извидници (20.2.2010 20:32:27)

Си поминавме прекрасно...Имаа направено работилници низ целиот парк, музика, поставени шатори..беше забавно за сите...




mother 29 -> RE: Извидници (22.2.2010 9:14:08)

22.02.......денес е светскиот ден на извидниците[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]







mami -> RE: Извидници (22.2.2010 10:00:27)

Точно кате...Денес е ден на Извидниците...Нека им е честит на сите сегашни,минати и идни извидници...
Со извиднички поздрав
З Д Р А В О !!![image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Страница: [1]