|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Зонско паркирање
22.1.2014 13:43:20   
vezilka RR
Зонското паркирање зема се поголеми размери во Македонијава. Се прошири и низ другите градови освен Скопје. Еве сеганајавуваат повторно проширување во Скопје со нови населби, Карпош, Автокоманда, Ѓорче, Кисела Вода, Ново Лисиче. Мене искрено ова ми иде на живци. Којае целта за зонското паркирање? Да се стави ред на паркирањето или да заработи градот? Се ми личи дека е да заработи градот, оти во Автокоманда, или Ново Лисиче нема хаос во паркирање. Целта би требало е да се намали гужвата од автомобили во централното градско подрачје. Ама не. И што најмногу ме вади од такт,кога за зонско паркирање одбележуваат тротоари!!!! Мислам стварно катастрофа!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Зонско паркирање
14.3.2014 22:53:00   
mommy_angels RR
Е и јас го мразам.Ај кај што можед а се плати со телефон ок,ама она низ Дебар маало ме вади од кожа.Се утепуваш од одење за да дојдеш до тоа апаратот user posted image
И са согласувам,нема врска,каков ред во паркирањето,за тоа треба повеќе паркинг места,не да се наплаќаат и оние малкуте што постојат.Ова е само за профит на градските власти и ништо повеќе

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Зонско паркирање
14.3.2014 23:13:51   
Палешка РР
Кај нас цел град е паркинг зона. Ќе почнат и за пред порта што ни стои колата да наплаќаат user posted image
Разбирам за време на Пиво Фест, ама бре не разбирам да ти наплатат паркинг додека пазариш во маркет user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 14.3.2014 23:14:26 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Зонско паркирање
15.3.2014 21:15:15   
sandriana RR
Ај кај што можед а се плати со телефон ок,ама она низ Дебар маало ме вади од кожа.Се утепуваш од одење за да дојдеш до тоа апаратот

Mommy, а бе и таму се плаќа преку телефон, ако мислиш на апаратите за уплата, во зона 2, Дебар Маало кај Грчки конзулат, и од другата страна на Илинденска, кај кафиќите. Има табла со инструкции: број на зона(pr. 2)_рег.возило_број на часови колку ќе се паркираш (пр.1, за 1 час).
Ако не сум те разбрала, ако мислиш на друго, sorry за лекцијава user posted image .
Колку да се знае - мразам зонско паркирање - ајде, кај што мораше во централно градско подрачје, ок, мораше решение. Ама низ населбиве бре - да не можеш на гости да појдеш user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Зонско паркирање
15.3.2014 23:03:21   
mommy_angels RR
Mommy, а бе и таму се плаќа преку телефон, ако мислиш на апаратите за уплата, во зона 2, Дебар Маало кај Грчки конзулат, и од другата страна на Илинденска, кај кафиќите. Има табла со инструкции: број на зона(pr. 2)_рег.возило_број на часови колку ќе се паркираш (пр.1, за 1 час).

Ваљда за истото мислиме user posted image ,ама јас ќорава табла не видов во близина,а нели иако се наплаќа,едвај место се наоѓа,па поблиску ми наиде тоа апаратот,од било која табла,како и да е ги мразам user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?