|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   вистината или не?
20.10.2009 11:58:52   
mother 29
Дали секогаш сакате да ја знаете вистината ,без разлика колку боли?
Дали секогаш на другите им ја кажувате вистината или ја премолчувате ,ако знаете дека ке  ги повредите?
Дали ви се има случено на близок да му кажете вистина , а тој да не ви поверува?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: вистината или не?
20.10.2009 12:05:07   
profesorica
Сакам да ја знам вистината без оглед на се.
Понекогаш ја премолчувамм бидејќи не секој сака да ја знае.
Да, ми се има случено-некои луѓе не веруваат во ништо.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: вистината или не?
20.10.2009 12:08:23   
mother 29
во дилема сум!се работи за блиска особа!мегутоа поучена од минатото, кога и кажав пред многу година на другарка ,на нејзе полесно и беше да ме занеке мене,а потешко да го остави него!
ова дали вака по default оди или?
јас сум ЗА ВИСТИНАТА секогаш!Јас знам да се справам со неа колку и да е болна !вие?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: вистината или не?
20.10.2009 12:15:59   
vezilka RR
Сакам секогаш да ја знам вистината ма каква и да била. И многу ме нервира кога не ми ја кажуваат вистината со цел да ме „заштитат“, ужасно се нервирам. Јас лично на блиските луѓе секогаш им ја кажувам вистината и некогаш ми се лутат оти ги повредува ама секогаш ми простуваат оти го знаат мојот начин. И секогаш кога стварно сакаат да чујат искрено мислење, прво мене ми се обраќаат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: вистината или не?
20.10.2009 12:18:56   
profesorica
мотхер 29 ај уште еднаш убаво објасни ја дилемата????

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: вистината или не?
20.10.2009 12:21:46   
Bogdancanka
Јас сум за вистината без разлика колку е болна,без разлика што и да е ке поминам преку се али како што реков само да е вистина.А дали некогаш сум избегнала да кажам вистина само заради тоа никој да не биде повреден да и тоа многу пати.Најмногу заради тоа што во многуте такви слуцаи со вистината ке беше некој/а повреден и на крај пак немаше да поверуват.И ми се има случено да им ја кажам вистината и да не ми поверуват или едноставно не сакаат да ја прифатат вистината па излегува дека не ми веруват.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: вистината или не?
20.10.2009 12:36:34   
elle
Секогаш вистината нормално.Ако не сега некогаш мора да излезе на виделина што порано тоа подобро.Работите ќе си дојдат на свое место со текот на времето,без оглед на тоа колку и да боли вистината во моментот кога ќе ја слушнеш.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: вистината или не?
20.10.2009 12:38:09   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

Секогаш вистината нормално.Ако не сега некогаш мора да излезе на виделина што порано тоа подобро.Работите ќе си дојдат на свое место со текот на времето,без оглед на тоа колку и да боли вистината во моментот кога ќе ја слушнеш.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: вистината или не?
20.10.2009 14:18:11   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

во дилема сум!се работи за блиска особа!мегутоа поучена од минатото, кога и кажав пред многу година на другарка ,на нејзе полесно и беше да ме занеке мене,а потешко да го остави него!
ова дали вака по default оди или?
јас сум ЗА ВИСТИНАТА секогаш!Јас знам да се справам со неа колку и да е болна !вие?


Ако ти е прашањето дали некому да кажеш нешто во врска со нивниот партнер, што тие не го знаат, подобро немој, особено не ако се работи за изневерување. Тоа е мешање во туѓа врска и нема никаква врска со тоа дека е добронамерно и нема да биде така сватено. Остани си на страна, немој да завлагаш во тоа, немој да лажеш, но немој ни вистината да ја кажуваш. Едноставно нека си го решат тоа сами.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: вистината или не?
20.10.2009 15:45:06   
mother 29
kога Марко беше 3-4 месеци .качив 40 температура и морав една нок да одлежам во болница.не и кажав на мама оти знаев дека нема да спие цела нок!и после тоа ми пререче како сум можела да не и кажам,....а јас се добронамерно.....
сега свакам....  да не ми каже некој нешто во врска со Марко ..лелел..узбуна кревам!user posted image


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: вистината или не?
20.10.2009 16:17:13   
Enika
sekogas vistinata kolku i da e bolna.bez razliak dal se raboti za nesto sto treba da mi e kaze, ili ne daj boze bolest(pu pu pu) jas sakam da znam...

poneksogas prmolcuvam doma za neso zaso majka mi e nevuden panicar i nekam da mi panici...ama za sitbi raboti kako na pr ako se oni na pat negde ja ne i kzuvam deka sum bolna zaso nema da ima mir

a sakam i vistinata da mi ja kazat lugeto za toa sto mislat za mene ili nesto vo vrska so mene...toa go cenam a i gledam da go pravam barem so luge koi mi znacat i se povazen del od mojot zivot...ne se zamaram so sekoj

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: вистината или не?
20.10.2009 17:21:53   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

kога Марко беше 3-4 месеци .качив 40 температура и морав една нок да одлежам во болница.не и кажав на мама оти знаев дека нема да спие цела нок!и после тоа ми пререче како сум можела да не и кажам,....а јас се добронамерно.....
сега свакам....  да не ми каже некој нешто во врска со Марко ..лелел..узбуна кревам!user posted image




Јас бидејќи сум многу далеку од дома, мајка ми со никакви мои проблеми не ја замарам, таа на толкава далечина никако не може да ми помогне и само би се секирала. Е сега компарацијата што ја правиш со сопственото дете, можеби си во право, но сепак постои голема разлика, детето ти е мало, а ти си возрасен човек кој знае за себе да се грижи, па оттука не гледам причина секогаш да ја кажуваш вистината и со тоа само безпотребно да вознемируваш некого.
Сепак за мене е едно некој нешто да те праша и да очекува искрен одговор,а да не го добие, а сосема друго е да премолчиш нешто за да заштитиш некого во ситуација кога самиот неможе да ти помогне.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: вистината или не?
20.10.2009 18:54:18   
Natasha5
Вистината ја кажувам секогаш а и многу сакам да ми ја кажуваат вистината ма каква и да е.Многу се зервирам кога некогаш ми премолчуваат нешто а треба да го знамuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: вистината или не?
21.10.2009 9:10:04   
big_mama817
сакам да ми ја кажат вистината па и колку да е болна а и јас се труда да ја кажувам user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: вистината или не?
21.10.2009 16:07:25   
mother 29
дали ве навредува кога ке ви ја плеснат вистината во очи?

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: вистината или не?
11.6.2010 11:58:45   
arh_diz
Voopsto ne me navreduva podobro mi e e taka barem ke znam sto e i kako e

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: вистината или не?
11.6.2010 12:03:50   
Maca25
Секогаш сакам да ја знам вистината, па макар јас после патела, ме болело..... кога тогаш се ќе се дознае, подобро на време, него кога веќе ќе биде касно. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: вистината или не?
11.6.2010 12:09:33   
amelbebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Voopsto ne me navreduva podobro mi e e taka barem ke znam sto e i kako e
[/


potpisquote]

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: вистината или не?
11.6.2010 12:48:04   
betpet
Kako sto sakam da ja slusnam vistinata, taka i ja kazuvam i ja prenesuvam.Mislam deka iskrenosta-vistinata  gradi doverba i sekogas koga e kazana vistinskata strana mnogu poubavo, toplo zvuci, pa makar i da e bolna.

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: вистината или не?
11.6.2010 20:55:18   
Bitolcanka
Јас сум секогаш за вистината - каква и да е, колку и да боли. Ненавремено искажаната вистина е полоша од лагата.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: вистината или не?
11.6.2010 22:21:01   
Rossana
Ja kazuvam vistinata sekogas, no ima i isklucoci koga lazam za dobroto na drugite. Njcesto ovoj mesec gi lazam pobliskite za da ne se sekiraat za mene, znam deka sum dovolno jaka da pominam sama niz se, pa nesakam i drugite da se zagrizuvaat. Posebno ne mama, tato i baba user posted image Zatoa ponekogas moram da lazam.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: вистината или не?
13.7.2010 23:03:52   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Јас сум секогаш за вистината - каква и да е, колку и да боли. Ненавремено искажаната вистина е полоша од лагата.


А најмногу не погодува вистината, мораме да признаеме. Кога пријател ќе ни посочи нешто за нас што е точно, го гледаме со сомнеж, му се лутиме и мислиме дека е против нас. Но ако малку размислиме ќе согледаме дека тоа го кажал со најдобра намера, без никакво зло или омраза. Колку повеќе ја заобиколуваме вистината - толку полошо сами си правиме.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: вистината или не?
14.7.2010 0:13:52   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

Сакам да ја знам вистината без оглед на се.
Понекогаш ја премолчувамм бидејќи не секој сака да ја знае.
Да, ми се има случено-некои луѓе не веруваат во ништо.



потпис

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: вистината или не?
6.12.2013 16:22:51   
Mihaela 2010
Sekogas ja kazuvam vistinata,ne lazam bidejki ne znam da lazam,a i nesakam koga ke se doznae vistinata - apretezno se doznava da bidam vo nezgodna situacija,zatoa kakva i da e vistinata jas ja kazuvam
i normalno sakam da mi ja kazat

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: вистината или не?
6.12.2013 18:10:22   
deluxe
Вистината !!! не сакам ниту да лажам,ниту да ме лажат.Мразам да живеам во илузии.Не пробувам да лажам,бидејќи кога ќе пробам да лажам сама се заплеткувам,и на крај ќе се издадамuser posted image Вака кажи си ја вистината,како сакаш врти вистина си е вистинаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?