|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Документи за брак
4.4.2010 14:25:47   
omorfo89
Neznam dali postoi vakva tema na forumov , no mi treba pomos. Za 2-3 meseca ke stapam vo brak so stranski drzavjanin (grk) vo Grcija pa pocnav da gi podgotvuvam dokumentite. Mi rekoa deka treba da imam izvod , dokument deka ne sum osuduvana i dokument za slobodna bracna sostojba i site ovie dokumenti da gi prevedam na grcki. Dali nekoj imal iskustvo so brak vo stranstvo i me interesira dali treba treba uste nekoj dokument od konzulat osven gorenavedenite dokumenti?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Документи за брак
4.4.2010 23:52:58   
melody
Jas sum mazena za stranski drzavjanin i osven tie dokumenti ne mi trebase nisto drugo samo se iznacekav mislam poveke od dve nedeli za da izlezat dokumentite i plativ 1000 denari samo za pak ne sum sigurna ama mislam za slobodnata bracna sostojba.Plus prevod od makedonski na angliski i zosto sum mazena vo Turcija i na turski.So sreka neka ti euser posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Документи за брак
5.4.2010 0:57:10   
omorfo89
melody , blagodaram za odgovorot , se najubavo user posted image

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Документи за брак
12.4.2010 13:56:02   
omorfo89


Melody bi sakala da te prasam dali treba da izvadam nekoja specijalna viza od ambasada ili moze i od taa turistickata? Jas mozam da izvadam godisna , mi vazi stariot pasos do 2011 , pa me interesira dali tebe ti baraa druga viza? pozz

< Поракaта ја уредил omorfo89 -- 12.4.2010 13:57:20 >

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?