Документи за брак (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


omorfo89 -> Документи за брак (4.4.2010 14:25:47)

Neznam dali postoi vakva tema na forumov , no mi treba pomos. Za 2-3 meseca ke stapam vo brak so stranski drzavjanin (grk) vo Grcija pa pocnav da gi podgotvuvam dokumentite. Mi rekoa deka treba da imam izvod , dokument deka ne sum osuduvana i dokument za slobodna bracna sostojba i site ovie dokumenti da gi prevedam na grcki. Dali nekoj imal iskustvo so brak vo stranstvo i me interesira dali treba treba uste nekoj dokument od konzulat osven gorenavedenite dokumenti?




melody -> RE: Документи за брак (4.4.2010 23:52:58)

Jas sum mazena za stranski drzavjanin i osven tie dokumenti ne mi trebase nisto drugo samo se iznacekav mislam poveke od dve nedeli za da izlezat dokumentite i plativ 1000 denari samo za pak ne sum sigurna ama mislam za slobodnata bracna sostojba.Plus prevod od makedonski na angliski i zosto sum mazena vo Turcija i na turski.So sreka neka ti e[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




omorfo89 -> RE: Документи за брак (5.4.2010 0:57:10)

melody , blagodaram za odgovorot , se najubavo [sm=smiley31.gif]




omorfo89 -> RE: Документи за брак (12.4.2010 13:56:02)



Melody bi sakala da te prasam dali treba da izvadam nekoja specijalna viza od ambasada ili moze i od taa turistickata? Jas mozam da izvadam godisna , mi vazi stariot pasos do 2011 , pa me interesira dali tebe ti baraa druga viza? pozz




Страница: [1]