|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Да гласаме!!!
3.5.2010 1:18:24   
Snowhite RR
Ајде рингерајковци овде да гласаме, која тема мислите дека ја загрозува рингераја, кои теми да ги исклучиме за Рингераја да стане подобро место за комуникација

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 1:32:41   
Bitolcanka
Па, според мене (од досега забележаното) теми кои доведуваат до конфликт, лутење и сл. се темите од типот:
Со кој од РР се дружиш / контактираш и приватно?
Родендените како што се виде предизвикуваат реакции, можеби темата: Каде се? Не можам да се сетам во моментов на други. Вие што мислите? Ајде да внесеме малку повеќе ведрина и оптимизам во РР, помалку тага и расправии...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 1:35:05   
Bitolcanka
Мислам дека тука спаѓаат и темите - Прикачи твоја слика и Слики од нашите дечиња. Мене лично никоја тема не ми смета, но тука имаше некои забелешки.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 1:40:39   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Ајде да внесеме малку повеќе ведрина и оптимизам во РР, помалку тага и расправии...


потпис

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 9:34:47   
big_mama817
тука според мене сметам дека и темата најсимпатично корисничко име може да предизвика несложување

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 9:39:25   
caci20
Pa ajde pola temi da gi zatvorime a?
Pa sliki od soprugot/soprugata, pa neznam koj se porodil, pa moze i torta za rodenden (nekoj ke ima poubava pa drugiot ke se sekira), pa sto kupivme denes( moze nekoj da se naljuti sto drugiot se fali), pa kade na odmor (isto ko prethodno), pa koj kade se porodil( privatno ili drzavno), pa avatar na profilot
Aman lugje daj bidete vedri i pozitivni. I citajte so otvoren um i komentirajte isto taka

< Поракaта ја уредил caci20 -- 3.5.2010 9:50:03 >


_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 9:49:40   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Pa ajde pola temi da gi zatvorime a?
Pa sliki od soprugot/soprugata, pa neznam koj se porodil, pa moze i torta za rodenden (nekoj ke ima poubava pa drugiot ke se sekira), pa sto kupivme denes( moze nekoj da se naljuti sto drugiot se fali), pa kade na odmor (isto ko prethodno), pa koj kade se porodil( privatno ili drzavno)
Aman lugje daj bidete vedri i pozitivni. I citajte so otvoren um i komentirajte isto taka


user posted image user posted image user posted image цаци20

се согласувам дека пола теми ќе треба да се затворат ако гледаме така.форумот би требало да ни биде катче во кое ќе си најдеме утеха, дружба, совет и пријателки, а не да се замараме волку со се и сешто и да се правиме една од друга попаметни.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 9:52:39   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Па, според мене (од досега забележаното) теми кои доведуваат до конфликт, лутење и сл. се темите од типот:
Со кој од РР се дружиш / контактираш и приватно?
Родендените како што се виде предизвикуваат реакции, можеби темата: Каде се? Не можам да се сетам во моментов на други. Вие што мислите? Ајде да внесеме малку повеќе ведрина и оптимизам во РР, помалку тага и расправии...


Битолчанке, мислам дека не е до темите туку е до нас user posted image
Мене ме нема во ниеден список, нит децата мои, нит па слики сум ставила(освен тие од бебе саем, кои не ги поставив јас), а и рака на срце не сум ни коментирала на теми од тој тип. Сите деца се убави, и на сите да им се среќни родендените, и сите мајки се убави. Тема како тема, сакаш коментираш, сакаш ја прескокнуваш.


< Поракaта ја уредил виктори -- 3.5.2010 9:53:44 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 9:53:55   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Pa ajde pola temi da gi zatvorime a?
Pa sliki od soprugot/soprugata, pa neznam koj se porodil, pa moze i torta za rodenden (nekoj ke ima poubava pa drugiot ke se sekira), pa sto kupivme denes( moze nekoj da se naljuti sto drugiot se fali), pa kade na odmor (isto ko prethodno), pa koj kade se porodil( privatno ili drzavno)
Aman lugje daj bidete vedri i pozitivni. I citajte so otvoren um i komentirajte isto taka


хахахаха,леле цаци ме изнасмеаuser posted image ајде бре жени доста веќе со ова,навистина е претерано,кој што сака тука си пишува,слободен избор,неможе да се бара влакно во јајцето.Она што е важно е да се дружиме и да помагаме на секој што му е потребно,а не да трошиме постови на глупости од типот јас те дружам тебе,ти не ме дружиш мене итн.СТАНУВАМЕ СМЕШНИ ЗА ТОЈ ШТО НЕ ЧИТА ОД СТРАНА...Убаво пиша Цаци,бидете ведри и позитивни,и читајте со отворен ум...

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 9:55:19   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Pa ajde pola temi da gi zatvorime a?
Pa sliki od soprugot/soprugata, pa neznam koj se porodil, pa moze i torta za rodenden (nekoj ke ima poubava pa drugiot ke se sekira), pa sto kupivme denes( moze nekoj da se naljuti sto drugiot se fali), pa kade na odmor (isto ko prethodno), pa koj kade se porodil( privatno ili drzavno)
Aman lugje daj bidete vedri i pozitivni. I citajte so otvoren um i komentirajte isto taka


user posted image user posted image user posted image цаци20

се согласувам дека пола теми ќе треба да се затворат ако гледаме така.форумот би требало да ни биде катче во кое ќе си најдеме утеха, дружба, совет и пријателки, а не да се замараме волку со се и сешто и да се правиме една од друга попаметни.



немам што да додадам освен дека 100% се согласувам
да бидеме рр семејство значи да се разбираме и почитуваме без обзир на разликите

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 10:08:15   
big_mama817
ало луѓе се повеќе се чувствува некоја нетрпеливост како прво рр е форум за дружење и разменување искуства е сега ако погленеме малку подобро некој теми не држат место од причи што погоре беа спомнати на пр. мене сте ми го заборавиле роденденот да ми го честитате, или роденденот на моето дете да го честитате, па што мојот ник нели не ви се допаѓа, или не сте ми честитале годишница и т.н. ова го пишувам од причина што тие работи кај некој членови предизвикуват недоразбирање па сега и да се заборави ништо страшно сепак луѓе сме и рр е наменета да размениме искуства во врска со нашите најмили децата зато сите ние по малку треба да ги смириме страстите за некој работи секој има право на свое мислењеuser posted image  треба сите заедно да направиве рр да биде едно големо семејство треба да одиме напред а не назад

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 11:33:36   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Па, според мене (од досега забележаното) теми кои доведуваат до конфликт, лутење и сл. се темите од типот:
Со кој од РР се дружиш / контактираш и приватно?
Родендените како што се виде предизвикуваат реакции, можеби темата: Каде се? Не можам да се сетам во моментов на други. Вие што мислите? Ајде да внесеме малку повеќе ведрина и оптимизам во РР, помалку тага и расправии...


Битолчанке, мислам дека не е до темите туку е до нас user posted image
Мене ме нема во ниеден список, нит децата мои, нит па слики сум ставила(освен тие од бебе саем, кои не ги поставив јас), а и рака на срце не сум ни коментирала на теми од тој тип. Сите деца се убави, и на сите да им се среќни родендените, и сите мајки се убави. Тема како тема, сакаш коментираш, сакаш ја прескокнуваш.



Точно е ова, меѓутоа очигледно сите не размислуваат така. Не можеме да бидеме семејство се додека има вакви замерки и се разбира се додека ги забораваме честитките, треба да биде исто за сите, во спротивно како ќе бидеме семејство, ако на еден му честитаме, другиот го прескокнуваме. Затоа дадов предлог или да се исклучат такви теми кои се причина за вакви препукувања или тогаш да водиме сметка во иднина да не забораваме нечиј роденден или годишница. Јас сум за првото.
Мислам дека треба да остане само списокот на трудници и да честитаме само за ново бебе, затоа што и тоа е целта и идејата на форумот и порталот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 13:25:44   
Enika
Moe mislewe e deka ako nekoja tema ne vi odgovara nema zaso da komentirate....a ne da se komentira so mrcenje, prepukuvanje i obvinuvanje na toj sto ja napravil temata...ovde sme site za druzba, podrshka, razmena na iskustvo i sl....pak ke poftoram....ako jmene nesto ne mi odgovara ne go citam nit go komentiram, a ne da napagam nekoj. A za rodendenite...se sluci pred nekoj den koj veruvam beshe nenamerno i plus beshe praznik...poveketo clenovi ne ni bea aktivni....toa ne znaci deka nekogo pomalku pocituvame, naprotiv site tuka sme ednakvi. Sekoj ima pravo kakva saka tema da otvori, da e vo domen na raZUMNOST NELI...A JAS BAREM NE PRONAOGAM TEMA KOJA BODE OCI NA LUGE. 

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 13:42:20   
Gari68
Точно е дека не е до темите туку до луѓето.Некои сакаат овакви муабети некои онакви и се ќе биде во ред додека некој што не му се свиѓа некоја тема или пост не почне да напаѓа член кој тоа го напишал.Е тука треба да се вмешаат администраторите или модераторите кој ќе ги предупредат оние членови кои сакаат да делат некому лекции па дури и да му го избришат постот.
Во предходните неколку денови оние што се задолжени за тоа не го правеа па затоа и се кажаат тешки зборови и владееше тмурна атмосфера.
Во иднина се надевам дека администраторите поажурно ќе си ја вршат работата како не би дошло до кавги меѓу членовите што би резултирало со напуштање на членови и намалување на РР семејството.



(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 16:13:37   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Moe mislewe e deka ako nekoja tema ne vi odgovara nema zaso da komentirate....a ne da se komentira so mrcenje, prepukuvanje i obvinuvanje na toj sto ja napravil temata...ovde sme site za druzba, podrshka, razmena na iskustvo i sl....pak ke poftoram....ako jmene nesto ne mi odgovara ne go citam nit go komentiram, a ne da napagam nekoj. A za rodendenite...se sluci pred nekoj den koj veruvam beshe nenamerno i plus beshe praznik...poveketo clenovi ne ni bea aktivni....toa ne znaci deka nekogo pomalku pocituvame, naprotiv site tuka sme ednakvi. Sekoj ima pravo kakva saka tema da otvori, da e vo domen na raZUMNOST NELI...A JAS BAREM NE PRONAOGAM TEMA KOJA BODE OCI NA LUGE. 


потпис!


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Да гласаме!!!
3.5.2010 21:44:45   
kiki_riki
steknav vpecatok (odamna ne se imam vkluceno) deka cestitkite (zaboraveni) najcesto pa imam predlog do admin ili koj e vece odgovoren za toa da se napravi avtomatski potsetnikkako na FB neka odi nekade na strana site da vidat a koj saka da cestita neka si cestita preku PP i taka nema otvoranje na temi ili zaboravanje na necij rodenden a sto e najbitno nema toj so toj e blizok

_____________________________

ne pravi go na drugite ona sto ne sakas tebe da ti go pravat

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Да гласаме!!!
4.5.2010 15:25:28   
elle
ИЗВОРНА ПОРАКА: kiki_riki

steknav vpecatok (odamna ne se imam vkluceno) deka cestitkite (zaboraveni) najcesto pa imam predlog do admin ili koj e vece odgovoren za toa da se napravi avtomatski potsetnikkako na FB neka odi nekade na strana site da vidat a koj saka da cestita neka si cestita preku PP i taka nema otvoranje na temi ili zaboravanje na necij rodenden a sto e najbitno nema toj so toj e blizok

user posted image

(Одговор на членот kiki_riki)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Да гласаме!!!
4.5.2010 15:50:21   
majka 79
izlisno e cestitanjeto na rodendeni, godisnini....podobro neka se zatvorat ovie temi. mene licno ne mi znaci mnogu ako na forumov site do eden mi go cestitaat rodendenot. jas se grizam ako nekoj moj blizok od realniot svet mi go zaboravi.
tie sto megu sebe si se poznavaat neka si gi cestitaat preku pp.
na pocetokot i jas cestitav koga ke se otvorese takva tema a sega mi e samo gubenje na vreme, ima mnogu pointeresni temi za citanje i pisuvanje otkolku do besvest povtoruvanje na " iskrenite zelbi za sreken rodenden kazani na milion razlicni nacini"
za mene rr e riznica na soveti, zabava....
a vnimanieto sto ne go dobivame vo realniot svet, nesmeeme da go barame vo virtuelniot.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Да гласаме!!!
4.5.2010 15:56:32   
Snowhite RR
Ова ќе се случува се додека не сфатат дека иако сите ние сме реални ова е виртуелен свет
Јас мислам дека како прво треба да се заклучи темата „Каде се..“ зашто мислам дека таа е главен извор на коментари од типот на: „не сте го забележале моето отсуство“ и слични, мислам многу сме и факт е дека ниту една од нас не може постојано да го следи присуството на другите. Мислам и зошто воопшто ваква тема, ова е форум да се информираме, да прашаме за совет, да дадеме совет, а не да водиме евиденција, кој кога пишал или непишал,колку постови напишал, кога му е роденден, именден, годишинина и не знам што уште не.
Како второ повеќе да не се отвораат теми за среќен роденден на член или дете на член, среќна годишнина и други честитки зашто тоа е втор извор на замерки и зашто навистина не е интересно кога во малку време што го одделувам (а верувам и другите членови зашто повеќето сме со деца и со други обврски) за рр, да читам теми на кои една иста порака се постојано повторува, наместо да прочитам нешто корисно или да помогнам на некого со некој совет. Предлагам тој што има ваков повод нека каже, нека почести во барот, па оние што навистаина сакаат нека честитаат преку пп, во спротивно и оваа тема би се претворила во истото
И жени сфатете ова е виртуелност, бидете среќни и потрудете се вашата вистинска реалност да е тука со вас кога најмногу ви треба


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Да гласаме!!!
4.5.2010 15:59:10   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

Pa ajde pola temi da gi zatvorime a?
Pa sliki od soprugot/soprugata, pa neznam koj se porodil, pa moze i torta za rodenden (nekoj ke ima poubava pa drugiot ke se sekira), pa sto kupivme denes( moze nekoj da se naljuti sto drugiot se fali), pa kade na odmor (isto ko prethodno), pa koj kade se porodil( privatno ili drzavno), pa avatar na profilot
Aman lugje daj bidete vedri i pozitivni. I citajte so otvoren um i komentirajte isto taka


Па јас искрено не ги отворам никогаш овие теми,ниту честитките, мислам јас, а верувам и повеќето од вас, овде се за да научат нешто, да се информираат, да се советуваат, а не да честитаат или да чекаат честитање или пофалби за некој пост, слика, ник, аватар, мисла итн.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Да гласаме!!!
5.5.2010 1:29:19   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

И жени сфатете ова е виртуелност, бидете среќни и потрудете се вашата вистинска реалност да е тука со вас кога најмногу ви треба



Потпис!

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Да гласаме!!!
5.5.2010 10:48:27   
melody
Mislam deka nema potreba od nikakvo glasanje.Site temi se ubavi i nema zosto niedna od niv da ne napravi nervozni ili zajadlivi kon nekogo ili sto znam sto...Dajte uzivajte vo seto ova sto rr go nudi ovde i zabavuvajte se...Ah zaboravivv samo sto ne mi se dopaga tuka.Imase odredeni temi kade sto pak ke recam moe mislenje ogovaranjeto bese prisutno.Mislam nema potreba od toa ako nesto se cue za necij zivot sto e nebiten voopsto za rr i temite vo nea pa sega nie da davame nasi mislenja za toa.Povtorno ke recam moe mislenje i ne bi sakala nikogo da navredam so ovauser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Да гласаме!!!
6.5.2010 17:54:45   
*Daniela*
Spored mene ne treba da ima nikakvo glasanje mislam stvarno e preterano ako na nekoj ne mu se dopaagaat nekoi temi voopsto neka ne otvaat nitu da komentiraat ne mozeme da zatvorime nekoi temi ne sme samo nie ovde ima nekoi na koi im se dopagaat. Eve jas na primer nitu sum mazena nitu imam dete sto znaci deka polovina od temite ne se za mene user posted image  i sto sega ajde da gi zatvorime bidejki jas nemam kade da pisuvam i da komentiram mislam navistina e smesno namesto da se druzime site kako sto si bevme prethodno nie se raspravame za glupavi i nepotrebni raboti i ja koristime ringeraja za karanici i rasparvii...

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Да гласаме!!!
6.5.2010 18:16:24   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: *Daniela*

. Eve jas na primer nitu sum mazena nitu imam dete sto znaci deka polovina od temite ne se za mene user posted image  i sto sega ajde da gi zatvorime bidejki jas nemam kade da pisuvam i da komentiram mislam navistina e smesno namesto da se druzime site kako sto si bevme prethodno nie se raspravame za glupavi i nepotrebni raboti i ja koristime ringeraja za karanici i rasparvii...


Ти можеш во Муабети за се и сешто! user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот *Daniela*)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Да гласаме!!!
8.5.2010 23:23:28   
Snowhite RR
Значи темава имаше друга цел од онаа што ја има во насловот, а тоа е да сфатиме дека оваа виртуелност е дел од нашиот живот и треба да ја почитуваме и да ја цениме и да не ја загрозуваме со глупави постови во кои искажуваме незадовлство за глупави работи, да ја сакаме и да ја направиме поубава и да не дозволиме ова чудо наречено РР, што ни се случи на сите нас, да ни се изгуби за миг
Уживајте во секој момент поминат на РР


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?