|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Бебешки приказни на Журнал
5.11.2009 12:49:19   
profesorica
Веќе ни е познато гостувањето на Еца во Журнал каде зборуваше за соработката меѓу РР и Бебешките приказни.

Како што беше најавено, стартуваше соработката на нашата Рингераја со Бебешките приказни во склоп на емисијата Журнал на сител телевизија. Нашето последно дружење во игротеката Тиквичка го означи стартот на оваа меѓусебна соработка која се надеваме дека ќе прерасне во прекрасно уживање за сите нас.

Дел од оваа соработка помеѓу порталот РР и Бебешките приказни на Сител телевизија ќе бидат и снимањата на рингерајки и рингерајковци бебиња и деца, чии мајки и татковци ќе зборуваат на различни теми за своите деца, а видеата ќе бидат поставувани тука, во оваа тема, за сите ние како членови на РР да може да ги видиме.

Инаку емитувањата ќе бидат на Сител телевизија во склоп на Бебешките приказни кои одат околу 8 часот во емисијата Журнал.

Во тој контекст би сакала да ве информирам дека во вторник на 10.11.2009 околу 8:15 часот на Сител телевизија ќе се емитува снимањето на мој Дамјан, на тема Сликовница.Сите што сте во можност гледајте не,а за оние што нема да бидат во можност да не гледаат ќе биде постабвено клипче од You tube.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Бебешки приказни на Журнал
6.11.2009 10:14:03   
mother 29
проф ве снимаа ли?беа кај вас или како ?!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Бебешки приказни на Журнал
6.11.2009 10:32:54   
profesorica
да ...не снимаа дома кај нас.Разговаравме на тема:Сликовница!!! колку Дамјан го влече читањето, колку е заинтересиран, кои сликовници му се омилени и така.Интересно.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Бебешки приказни на Журнал
6.11.2009 10:38:20   
mother 29
да не потсетеш ден претходно ,да не заборавиме!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Бебешки приказни на Журнал
6.11.2009 10:43:59   
profesorica
Да да обавезно во понеделник ќе потенцирамuser posted image user posted image user posted image . кој може и од работа на зулу нека гледа а јас работам на случајот како да обезбедам клипче за на ју тубе.ќе биде!!!user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Бебешки приказни на Журнал
6.11.2009 12:26:43   
mami
потсети ме во понеделник попладне да наместам да се снима, па ке го поставам во средата

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 13:56:43   
Mila na mama
Утре( вторник) 10.11 гледајте го Дамјан на професорица во Бебешки приказни на Журнал. Прилогот е за сликовниците и нивното влијание врз развојот на фантазијата и говорот кај децата. Колку слика, а колку текст, застапеност на колоритот наспроти текстот, задржување на вниманието зависно од возраста.
Почеток околу 8 15.
Мами те молам намести за снимање и тоа снимено сосе најавата во која ќе се спомне рр и што може да се најде на порталот како и за нашата соработка.


_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 13:58:26   
Mila na mama
Следна тема Ортопед и широк повој. Ми треба искуство од родител. Помогнете ми да ја убедам мисuser posted image она е со тв искуство, ја снимав на рр журката.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:02:11   
profesorica
ајде мис обавезно да се согласиш, јас те уверувам не е ништо страшно, во домашна атмосфера опуштено и супер ќе испадне ќе видиш.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:02:32   
mother 29
ајде мис те убедувам user posted image  user posted image

ауууууууу јас не сум знаела дека мила на мама е нашиот "новинар"user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:04:20   
profesorica
Мами нека снима за секој случај а и јас нешто се трудам да обезбедам па може ќе поставам и клипче на ју тубе за сите да го гледаат.

Значи оние што ќе можат нека гледаат на http://zulu.mk/

ајде да видиме како сме испаднале user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:14:45   
Еца
Да, да утре ќе гледаме обавезно, а еве и еден јавен апел до сите мамички, тука да дискутираме која тема е добро да ја обработиме, кој би сакал да го каже своето искуство, некој проблем што го имал со своето дете и начинот на кој го надминал. Еве јас се договорив да направиме прилог за Алергија на млеко и млечни производи и јас ќе го кажам моето искуство. Ајде мамички да помогнеме со своите искуства, давајте предлози, пријавувајте се...

< Поракaта ја уредил Еца -- 9.11.2009 14:15:32 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:16:29   
Mila na mama
Убави испаднавте не се секирај user posted image ко Швеѓани да сум снимала

Инаку договорив уште една тема со педијатар за температури, вируси, промена на надворешна температура како влијае, дали е вирус или бактерија, кога сируп, кога чепче а кога само туширање и разладување. Кои испитувања се неопходни.

Мамички сите имаме искуство на оваа во овој период посебно актуелна тема. Која сака да го сподели своето и да ги посоветува понеискусните?


_____________________________

love u all

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:18:07   
profesorica
а баш ме интересира, дали ќе бидат вклучени само членови од Скопје или е можно снимање по другите градови?Бидејќи имаме доста активни членови кои можат многу да кажат а се од друг град, кочани или слично.

Мила на мама???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:19:01   
mother 29
јас однапред кажувам...скарана сум со камеритеuser posted image   user posted image   user posted image  user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:20:52   
profesorica
хаха и јас така викав, хаха ама ме стави во небрано Мила на мама и моравuser posted image user posted image user posted image се шегувам, супер е, не е ич страшно.а оваа темава за температура не да ќе ти легне Мотхер29 уф уф!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:23:10   
mis.
Леле кај ме најдовте за камери сум user posted image А плус сум во некој хаос спремам дупли роденден на моите дечиња и тешко ќе најдам време ај понатака да се стабилизирам со хаосот во мојот живот.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:24:36   
mother 29
има многу пред мене ехххххххххххејјјјјјј мами,мисс.....

и зашто да прават лугето арчови до кочани кога таму  во ск.на брзинаuser posted image  user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Бебешки приказни на Журнал
9.11.2009 14:29:57   
Mila na mama
За другите градови теба малку организација зашто ако одам на пр. во кочани треба  покрај Мотхер 29 да снимам уште 2-3 прилози од Кочани и околината да ми биде оправдано патувањето. Прва ми е во план бетпет и храбрата Теодора, а за другите патувања ке се договараме, здравје има време.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Бебешки приказни на Журнал
10.11.2009 8:01:34   
profesorica
За некоја минута најверојатно по вестите на сител ќе почнат бебешките приказни - КЛИК И ГЛЕЈ




_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Бебешки приказни на Журнал
10.11.2009 8:28:22   
Еца
и јас чекам, најверојатно сега ќе биде.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Бебешки приказни на Журнал
10.11.2009 8:29:08   
srekna mama
ајде да гледамееее

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Бебешки приказни на Журнал
10.11.2009 8:38:27   
srekna mama
Бравоооо!user posted image user posted image user posted image и за Дамјан и за мама!Одлични бевтеuser posted image

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Бебешки приказни на Журнал
10.11.2009 8:40:15   
profesorica
многу го употребував зборот ЗНАЧИ-хахах од трема.user posted image user posted image user posted image беше.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Бебешки приказни на Журнал
10.11.2009 8:46:12   
STRUMFETA
bez gajle profesorice,izgledavte prekrasno i dvajcata.Samo pofalni zborovi i se najubavo.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?