|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Кога почнува да се намалува плодноста кај жените?

Автор: Редакција Рингераја | 30.8.2020
image

Со годините, зачестен е проблемот на парови кои имаат проблем со зачнување на дете

„Зошто ми доцни?“

Автор: Редакција Рингераја | 9.8.2016
image

Доцнењето на менструацијата може да предизвика невидена паника или пак незамислива среќа. Жените кои се обидуваат да станат мајки со радост би го прифатиле доцнењето на менструалниот период, но сите други не би биле ни најмалку воодушевени

Дали е опасен Парацетамолот за време на бременост?

Автор: Редакција Рингераја | 12.12.2014
image

За време на бременоста повеќето лекови не се безбедни за земање. Дури и некои од најчесто користените лекови кои се издаваат без рецепт, имаат ризици по здравјето на бебето

Бело прање или вагинален секрет - Што претставува?

Автор: Редакција Рингераја | 16.7.2014
image

Што е бело прање? Ова е можеби најчестиот проблем кој жените го имаат често во текот на животот. Дознајте повеќе ...

Неизлечената кламидија ги оштетува јајниците?!

Автор: Редакција Рингераја | 25.6.2014
image

Кламидијата е честа сексуално пренослива болест предизвикана од бактеријата Chlamydia trachomatis, која може да ги оштети репродуктивните органи на жената

Цервикална интраепителна неоплазија - ЦИН

Автор: Редакција Рингераја | 9.9.2013
image

Вашиот последен ПАП тест е рапортиран како ЦИН 1, ЦИН 2, ЦИН 3 или едноставно како ПОЗИТИВЕН ПАП ТЕСТ? Што значат овие промени и како можат да се одразат на вашето здравје?

Дали болната овулација е нормална?

Автор: Редакција Рингераја | 5.3.2024
image

На сите жени им се познати грчевите, главоболката, надуеноста, запекот или дијарејата, кои го придружуваат месечниот период. Но некои жени, исто така, на средината на циклусот чувствуваат и овулаторна болка. Дали таа болка е нормална?

Псевдоциеза - лажна бременост

Автор: www.zazdravje.com.mk | 17.12.2011
image

Псевдоциеза е медицински термин за лажна бременост. Псевдоциеза, уште позната под терминот “хистерична бременост”, може да предизвика многу од знаците и симптомите на бременост, и често пати наликува на таа состојба, со исклучок на присуство на фетус

7 чекори до здрава бременост

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2024
image

Со цел Вашата бременост и породувањето да поминат без никакви компликации, земете го во предвид Вашето тело пред да останете бремени

Папа тест – класификација на наоди

Автор: Редакција Рингераја | 16.8.2011
image

Пред деталното објаснување и класификација на абнормалните наоди на Папа-тестот потребно е да се објаснат некои поими кои се сретнуваат во таа класификација како што се, дисплазија, CIN, CIS, SIL, ASCUS и AIS.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?