|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Среќна Нова 2019 година!

Автор: Редакција Рингераја | 27.12.2018
image

Ниту еден ден од годината не вплетува во нашите мисли толку многу желби за нови почетоци и успеси, за позитивни промени и благодет, за здравје и среќа, како 1 јануари

image

Рачно изработените украси за Нова Година и Божиќ прават уште поголемо задоволство од купените, бидејќи се направени од вашите раце. Децата, исто така, може да се вклучат во нивната изработка и да го направат празникот уште поубав

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Среќна Нова 2018 година!

Автор: Редакција Рингераја | 28.12.2017
image

Новата Година е вистинско време да истражувате нови хоризонти, да остварувате нови соништа, да ја откриете силата и вербата во себе, да се радувате на малите нешта и да се подготвите за нови предизвици. МНОГУ СРЕЌА ВО НОВАТА 2018 ГОДИНА!

image

За некои од нив веројатно сте слушнале, а за други ќе научите. Тие се популарни, но зошто и како се случиле - ова може да ви биде мистерија. Ви препорачуваме да дознаете повеќе за новогодишните елки, Дедо Мраз, подароците и празникот воопшто

image

Проверете го вашиот карактер, според тоа каква новогодишна елка ќе изберете

image

Пронајдете инспирација за празнично стилизирање на вашата коса во туторијалите за шик, урбани фризури

МАМИНО КАТЧЕ

Оставете ме да се наспијам како човек!

Автор: Редакција Рингераја | 3.1.2016
image

Мечтаам за тоа конечно некој друг да го прошета кучето и да можам на мир да си го испијам кафето, а за тоа време децата да не ме бараат и да не ми постават ниту едно прашање

image

Оваа година Англија ги привлече погледите кон себе со едни од најубавите, импресивни и необични украси меѓу земјите од Западна Европа

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕНИЕ

Детско мени за Нова Година

Автор: Редакција Рингераја | 27.12.2018
image

Подготвувањето на празнично мени и уредувањето на трпезата за возрасните не е секогаш лесно, но кога тоа треба да се направи за децата, станува уште потешко. Во прилог се неколку корисни идеи и совети за детското мени за Нова Година

image

Ова е приказна за момчето Сем и неговиот пријател пингвинот Монти. Ова е приказна за пријателството, љубовта и за важноста од подарување на вистински подарок за Нова Година. Приказната ќе ве наежи!

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

govor
mama

moeto dete seuste ne zboruva a ima 3 godini i tri meseci.Sakam da razgovaram so nekoj so ist problem

(88%)

(12%)


Број на сите гласови: 8

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!